Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#451
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 11 iunie 2021 - 10:48

Felicitari Maya  [flo2]  Frumos sa intri in vacanta cu implinirea ca ai incheiat anul cu Excelent.

 

Judoka, si eu zic ca e important sa ceara lamuriri despre cum a fost punctat. Nu e nimic rusinos in a intelege ce ai gresit si sa incerci pe viitor sa nu mai repeti aceleasi greseli.

 

Dana, chiar ieri mai ca plangea mijlocia mea ca ea nu are tik-tok si ce nasol este fara. Din feriire mai este o colega care nu are. E vecina noastra. Dar ea imi zice ca vecina va primi din toamna si nah pluseaza si ea. O sa vedem. La faza cu biletele sunt socata. Ce nevoie au sa triseze si sa se minta singuri? se pot bucura de o nota luata asa nemeritat?

 

devo, eu sunt pe fb. In general pun poze de la plimbari si cam atat. Nu am nervi sa ma lansez in discutii aprinse. Daca vrei iti trimit PM cu datele.

 

Fata mea cea mare termina azi anul scolar. Au facut cursuri in avans. Cele mici termina saptamana viitoare.

 

Ieri am fost la concertul mijlociei cu orchestra. Ce frumos ca s-a putut tine cu public intr-o biserica mare de tot. In oras la noi sunt vaccinati peste 55% si cazuri asa din cand in cand, majoritatea tineri. Am fost cu doua prietene care sunt vaccinate. Oricum, se vedea bucuria oamenilor, s-a aplaudat mult. A fost frumos.

 

Biletele nu copiute.

Nu era legat de ora, ci povesteau in scris de-ale lor  in timpul orei si le treceau de la unul la altul. Mi-a trimis diriga poze, se plangeau ca se plictisesc si de-astea. 

Grupul vesel = 4 colegi = 1 baiat si 3 fete. 



#452
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 11 iunie 2021 - 12:00

mai, ma scuzati dar diriga asta e Tzata rau. 

 

Parca nu stii cum sunt copii de varsta asta. 

 

ca om care lucrez cu copii & oameni in general pot sa ii controlez altfel. Daca ii vad ca se ocupa de altceva ii intreb ceva si ii depunctez nu parasc la parinti.

Zau asa  [alcool]

 

va spun drept ca sa ii asculti pe tinerii astia si te umpli de spume ce cerinte mai au si parintii.

mie cel mare imi povesteste diverse. dar si cel mic. si colegii lor se ascund de criticile parintilor. dar multi parinti cred ca au uitat cum e sa fii copil& adolescent.

 

si ce stressuri isi fac pana reusesc sa comunice unui parinte ceea ce vor si cate constelatii isi fac. 

daca mama esuparata, daca e daca e laie, daca e balaie.

 

nu ii spun azi ca ieri am luat nu stiu ce nota, nu pot sa ii cer asta ca stiu ca ea nu vrea. mie rau. viata e asa scurta, timpul trece asa de repede ce sens are [fri]


Editat de Elkia, 11 iunie 2021 - 12:07 .


#453
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 11 iunie 2021 - 12:08

Otilia,

 

felicitari voua!!

 

ce fete studioase  [flo2]



#454
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 11 iunie 2021 - 12:24

iar eu, recuperez se pare.

 

referitor la Bal de final. sunt lesinata dupa ele.

 

copii dau in landul meu bacul scris imediat dupa Pastele Catolic, adica in aprilie. (al meu are Mathe, fizica si istorie scris)

oralul in iulie, noi avem germana si Engleza

 

intre cele doua etape merg cu toate cursurile normal si primesc note si au examene, care intra in nota de bac.

 

fix, dupa ce termina cu oralul e o zi dedicata lor. si au aprobarea si vin si fac timpenii in scoala. Ii uda pe profesori si pe oricine intalnesc, umplu cu spuma toata scoala. sau cu hartie igienica, sau cu baloane sau sau sau. Orice li se permite :D . Ma rog, nu dau foc la scoala.

 

cand era cel mic in clasa a 5-a a trebuit sa ma duc sa ii duc haine de schimb ca l-au murat. Se nuneste abistreich sau Abisturm adica furtuna Bacalaurentilor

la cel mare profa a inchis usa la clasa pt ca ii uda pe toti :)

in ziua aia nici un prof nu fixeaza teze. ca sunt toti cobai

 

acu 2 ani au avut ca tema: traverstiti. 

 

cum zicea Mik.

 

la vreo 10 zile dupa asta e Balul. Toata lumea se duce eleganta. se inchiriaza o sala si acolo cu parinti fiecare copil isi primeste diploma de bac, sunt diverse cuvantari, fac poze pe clase. 

 

si acum cand scriu mi se face pielea de gaina. 

si cu asta sunt gata cu scoala. [:)]


Editat de Elkia, 11 iunie 2021 - 12:28 .


#455
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 11 iunie 2021 - 12:54

Elkia, eu tin minte ca ai pus tu niste poze de la bal cu ei eleganti si la 4 ace. Frumos!

 

Dana, zi mai asa ca nu erau copiute. Biletele haioase... ah ce vremuri. 



#456
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 11 iunie 2021 - 12:59

Da Otilia, eu . Ăla era un bal de la o sala de conferințe de la școala de dans . Clasa a 9-a
rochiile sunt lungi, băieții la costum 

 

mai exista un concert dedicat bacalaureaților și cei de clasa a 12, din orchestra pleacă și ceilalți se îmbracă in negru

si mai exista o slujba religioasă tot lor dedicată 

. slujba asta exista și la cei de clasa 4-a

 

poze de la ABI - bal ( abitur e bac )


Editat de Elkia, 14 iunie 2021 - 22:39 .


#457
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 14 iunie 2021 - 07:03

De la plimbare 

Miniaturi atasate

  • B27043E9-91D4-4312-8FE2-78639E6964F9.jpeg
  • 367E8DA8-4B2E-4327-89C8-3C07A0C04F48.jpeg


#458
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 14 iunie 2021 - 08:49

Buna dimineata,

 

cafelutza ??  [cit]

 

sper ca ati petrecut un week end frumos.

 

Vineri am dus trupa la antrenament si am plecat la plimbare singura. A fost super.
Digul trece pe malul Rinului , pe langa o zona industriala. Timp de 40 de ani au produs si depozitat in zona pesticide. In 2016 a inceput un proiect de amenajare, trei tari sunt implicate si fonduri europene. Curatat locul, constructie pista ciclabila, amenajare peisagera. F fain a iesit.  [il] 
 

Pe perioada carantinei a fost inchis, ca trece si granita pe acolo.

 

In rest, inapoi la treburi.

 

p.s. Am inceput sa ma gandesc la vacanta.  [vampa] 

 

O saptamana reusita  [pup]



#459
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 14 iunie 2021 - 08:56

Neata' voua.   [flo2]   [cit]

Faine poze J.  

Eu am iesit cu Ale sambata, am fost la maica-mea si am stat in curte la povesti, apoi Ale a vrut la Diverta, i-am luat o carte si m-am abtinut stoic sa nu-mi cumpar si mie.  [ph34r]  I-am mai luat 2 tricouri de stat pe-acasa, de la baieti si de la barbati   [zirea]  , ca i-au placut imprimeurile. I-am confiscat telefonul toate zilele astea, asa ca a citit 2 carti.  [ph34r]

Ne-am oprit apoi la Dedeman si am luat un ghiveci mai lat ptr aloe care creste in disperare. Din 1 tulpina a facut 5 pui.  [:)]

Am un munte de haine de calcat, azi sau maine sau si azi si maine.  [fri]  [fri]

Ieri am fiert cateva sarmalute ce le aveam in congelator si am frecat baia. 

Sapt asta trebuie sa-mi sterg si geamurile si vineri sa fac curatenie. 

Am cumparat o gaina de casa, gata taiata, arata superb. O sa fac o supa grasa  de Rusalii. 

Ziua mea n-a inceput prea bine, la serviiciu am auzit niste chestii nu prea faine. Nu ma afecteaza pe mine, dar tot nu mi-au placut. 

Ma duc la trebi.  [flo2]  [biz]


Editat de dana vio, 14 iunie 2021 - 09:08 .


#460
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 14 iunie 2021 - 09:09

Eu nu am facut mare lucru weekend ul asta. Nu am avut chef de nimic. Fetele in schimb au fost plimbarete. Va las o poza cu MAya la peste 2000m. Incerca sa ma sune :), dar numai SMS urile mergeau.


Editat de mcoca, 15 iunie 2021 - 13:32 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -