Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#431
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 09 iunie 2021 - 16:03

Am apucat sa o vad pe Dana in poze, pentru prima oara.  [flo2] Imi place cu arata rochia ta in partea de sus (ca restul nu se vede). Alex arata strasnic de bine, daca se tot duce la piscina e mai comod cu parul scurt. 

 

La mine se serveste fiica-mea in toate cele ( [:)]  foarfeci, casca, etc), si toti dau iama printre carti si pun stapinire. Asta imi place. 

 

Nu stiu cum e la Coca la 60 de km, insa la mine e un fel de regim tropical : ceata umeda, ploaie pe neanuntate, vegetatia care creste rapid. Bine, cum e virf de munte, abia am lacramioare si liliac. Ma enerveaza ca nu apuc sa gradinaresc destul intre doua ferestre de soare si timp liber. 

 

Va pup cu drag pe toate. 



#432
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 10 iunie 2021 - 22:47

 

am citit ca ai dat chix cu vopsitul . Amorsa e sa facă suprafața păroasă . Acu, noi am dar cu amorsa pe tencuiala, dar niciodată pe vopsea. 
daca pică, trebuie cu șpaclu rasa toată. Am avut și noi la fosta locuința . 
am dat jos și apoi amorsa și apoi vopsea . 
noi am zugrăvit încă, parca ne- am descoperit hobby îl nou . 
stai sa vezi ce culori am învârtit : 

Alpina nebel de November îmi place de nu mai pot . 
restul sunt alegerile colegului meu :)

 

trimit și revin cu poze . 
 

am citit in sărite. Nu știu nimic nou . Nevaccinați da. 

 Hallo, hallo! 

da, mai, ai dreptate. si zugravul mi-a zis la fel. asa stiam si eu, dar m-am documentat bine de tot de data asta si asa ziceau toti mesterii de pe google... amorsa, amorsa. Cine o mai da cu amorsa, ca mi-a mincat ficatii. Dar numai pe beton. Pe rigips nu am avut nici o problema. Am terminat, pana la urma a iesit frumos. 



#433
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 10 iunie 2021 - 22:56

Hai cu poze Devo

revin 



#434
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 10 iunie 2021 - 23:00

Dana, te-am pierdut, nu am apucat sa vad poza!!!  [pup]

Ieri am primit mail sa ne inscriem pe lista (la job) pentru vaccinare. intre 21 iunie si 6 iulie. ura!

la munca am inceput sa lucrez si in al doilea proiect... sunt ca un zombi. intre analize va citesc si am avut proasta inspiratie sa raspund la un subiect  [batcap]

si vestea cea mai buna, vine fii-mea acasa!!! 



#435
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 10 iunie 2021 - 23:05

voi sunteti pe FB? Vreau si eu cu voi. pe DC e asa de greu uneori in ultima vreme... nu stiu daca e de la site sau de la internet



#436
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 10 iunie 2021 - 23:15

Hai cu poze Devo

revin 

 

Am facut baia, toaleta si dormitorul. Dupa dormitor am zis ca nu mai fac mai departe. Sa vedem cat ma tine [fri]  Cel mai "misto" a iesit toaleta, pe bune.  [:-)))]

Dar iti dai seama ca nu ma apuc sa pun poze. 


Editat de devo, 10 iunie 2021 - 23:16 .


#437
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 10 iunie 2021 - 23:31

Pai de Ce ?

am scris ceva si am pierdut 

 

dupa telefon 

 

reiau 

invidioasa pe nunta lu vio

deloc invidioasa pe slide Cocai. 
 

mik, nu ai poze nici pe fb prea multe 

 

devo, da. Eu exist pe Fb . Dar am alt nume. 
sunt in 130 de grupuri . Intr- un am regăsit - o pe xio.

 

j, 

copii sunt bine . 
merg la școala . Dar la noi e stil de viața acceptat :)

 

Teze teze teza 

a acut la FEN naturii, Unul la gemeinschaftskunde

( Soziologie cred ) 

ales cursurile pe baza in clasa 11&12 cele cu 5,ore sapt și vor și examene scrise 

mathe

fizica ( aici sunt șoc )

istorie in engleză parca 

 

oral : cele obligatorii ramase : germana și engleză . 
 

A renunțat la franceza & chimie & muzica  nu mai știu 

a început sa facă mathe pregătire cu un prof rom. 

 



#438
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 11 iunie 2021 - 07:23

Hello, hello

 

in sfarsit vineri. [pk] se anunta si zile frumoase, yeee. Poate iesim pe undeva.

Ado a avut ieri prezentare, a luat numai 13 puncte. F dezamagit si trist si s a ridicat in picioare si a ‚protestat‘ , i a zis profei ca el si a dat silinta si nu vede rostul sa mai muncesti daca nu ai rezultate si primesti nota proasta. [clo]  A zis profesoara ca revizuieste. Sa vedem.

 

devo, nu e ca nu ai ce face. Frumos si normal ar fi sa putem discutam civilizat. Subiectul chiar e interesant pt unii.

 

In rest ? toata lumea in forma ? 

va doresc un week end cat mai frumos, cu soare  [flor]



#439
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 11 iunie 2021 - 07:56

Elkia, bine ai revenit! Succes copiilor cu scoala  [flo2] La voi se pot alege unele materii in liceu. Ca te-am mai citit in decursul timpului ca si-au luat materiile nu stiu care, au renuntat la altele etc. Interesant. Si cum se fac aceste materii la alegere, se regrupeaza copiii in functie de acestea, nu? Acum in pandemie cum a fost, tot asa? Ca stiu ca la un moment dat s-a implementat sistemul cu "bule", grupuri sau clase, sa nu se intersecteze cu alte clase si deci sa nu mai fie miscari intre copiii de la clase diferite. Iar cursurile astea la alegere, tocmai asta cam fac. Intreb de curiozitate :) La noi nu este asa, toti fac aceleasi materii (in scoala generala, fix aceleasi toti, iar in licee, difera doar profilurile, copiiii de la acelasi profil au aceleasi materii, acelasi nr de ore/ materie/ saptamana etc)

 

Judoka, sper sa-i poata mari nota. Sau daca nu-i mareste, macar sa-i explice pt ce i-a scazut, daca nu au fost criterii obiective (adica daca Ado nu a punctat ceva care era obligatoriu sau ceva de genul). Are tot dreptul sa stie, doar asa poti invata din greseli, sa le cunosti. 13 p sunt din 20 nu? Parca asa e in Fr... 

 

Devo, important e ca ti-a iesit bine lucrarea  [:)] Stiu ca e buna si amorsa, ca vopseaua finala sa prinda mai bine, noi am varuit singuri un balcon si stiu ca a zis sotul meu sa punem dam si amorsa, chiar mi-a facut inainte o demonstratie pe o bucatica mica comparativ cu amorsa si fara. Intr-adevar, aia fara, a fost mai usor de dat jos.. Dar eu nu ma pricep si nu stiu cand e utila, cand nu samd.



#440
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 11 iunie 2021 - 08:29

Devo, FB e pe telefon si pe un calc vechi la job, cu totul in total, mai mult citesc decit scriu pe pagina proprie. Iti trimi PM.

 

Monica, in Franta la liceu se poate ajunge la dupa studiile de gimnaziu (collège) si in primul an de liceu in liceele generale se fac aceleasi materii, sunt citeva materii optionale care trebuie duse pina la capat (art, sport, limba surdo-mutilor, latina, greaca veche - nu toate liceele le propun). La sfirsit de primul an copiii aleg 3 specialitati de 4ore/saptamina si la sfirsit de anul 2 renunta la o specialitate pentru a pastra doar 2 care vor fi de 6 ore /saptamina. Copila mica a avut fizica-chimie la care a renuntat si a pastrat artele plastice si matematica. (eu n-am obligat-o la nimic). Pentru intrat in superior materiile de specialitate sunt luate in calcul. Sistemul asta e foarte nou, fiica-mea e prima promotie. Mie mi-a placut si noi am profitat din plin caci arte simatelatica sunt lucruri pe care e intereseaza. 

Cu notele eu nu ma stresez deloc, 13/20 nu e deloc o nota mica, e o nota corecta. Nici nu am stat de capul lor sa ia note mari. Gasesc absurd sa stresezi copilul cu asa ceva. Sunt eu denaturata poate.

 

Idem si eu cu starea de zombi, trebuie sa transmit notele finale pina luni la prinz si mai am un pachet de programe de verificat. 

 

La fiica-mea ieri a fost ultima zi de liceu si s-au deghizat la prima pauza. Ea s-a dus  cu salopeta de "pictorita" la ea si cu o masca pictata, la pauza a pus culori pe ea si o pensula in par.  [:)]

[imi place in Franta ca nu e bachet, banchetul mi se pare o chestie prea pompoasa si fara sens]

 

Am si eu frunze pe copaci, liliacul si boule-de-neige in floare; la bujori am doar boboci. 

 

Va mai scriu eu cind apuc. 

[pup]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -