Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#321
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 13 mai 2021 - 13:00

Devo,

 

ce porcarie cu vaccinul. Noi am primit informatia ca dupa vacanta din sf mai ne testam pe banii nostri si pe logistica noastra, daca nu suntem vaccinati.
Si termin la vaccin tot singuri ne organizam. Bine, noi nici masti nu am primit. Deci se poate si mai rau.

 

M au suparat niste personaje si principii, nu se merita sa las cafelutza pt niste mizerii virtuale.
 

Si ma racaie de ex ca s au umplut iarasi parcarile la cumparaturi, vin elvetienii vaccinati la ieftineala. Ca de, la ei e scump. Banul invarte totul.

 

devo, spor la lucru, cum era ? nu lasa pe maine,ce poti face poimaine.  [:D]



#322
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 13 mai 2021 - 13:58

Doar noi.

Fetele nu-s eligibile, sunt sub 16 ani, au 12 si respectiv 13 ani acum.

 

Monica, inteleg ca v-ati vaccinat. Doar voi, parintii, sau si fetele?

 

 



#323
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 13 mai 2021 - 14:10

Patronii nostri ( strainezi ) s-au vaccinat aici si si-au adus si copiii ( oameni la 40+ ). 

 

da mai, a uitat de mine  [alcool] faza cea mai tare este ca la ora aia doar ma duce pe mine la serviciu, el incepe dupa 8.00, asa ca nu stiu unde plecase teleleu singur ..  [:-)))]

 

radeam cu colegii in birou, unul dintre ei povestea ca a plecat sa duca copilul la scoala si la scoala a vazut ca nu-i copilul in masina !  [fri] copilul nedumerit l-a intrebat unde a fost si el a zis ca dat o tura ca i se parea ca aude ceva la masina ( i-a fost rusine sa recunoasca adevarul ).  [:-)))]  [fri]



#324
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 13 mai 2021 - 14:25

Judoka, felicitari pt notele fetei!  [flo2]



#325
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 13 mai 2021 - 14:28

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

radeam cu colegii in birou, unul dintre ei povestea ca a plecat sa duca copilul la scoala si la scoala a vazut ca nu-i copilul in masina !  [fri] copilul nedumerit l-a intrebat unde a fost si el a zis ca dat o tura ca i se parea ca aude ceva la masina ( i-a fost rusine sa recunoasca adevarul ).  [:-)))]  [fri]

 

Mi-am adus aminte de un banc, tot cu tatici zapaciti :)))

- Vezi ca ai luat un alt copil de la gradinita astazi!

- E, nu-i nimic, maine dimineata il ducem inapoi! 



#326
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 13 mai 2021 - 14:49

[:-)))] ce am mai ras, nu va citez ca merge greu forumul si se posteaza mesajul de 3 ori

 

eu tot i cautarea chefului pierdut. [:-)))] J, sper sa-l gasesc mai repede decat poimaine, dar nu bag mana in foc. Daca tot ati pomenit de Ileana Vulpescu, m-am apucat sa recitesDe-amor, de-amar, de inima albastra si am ajuns la un pasaj unde ea, eroina, pomeneste de Stefan Zweig si recunosc ca eu nu auzisem/citisem de el pana sa vin in Austria.  [:I] 

 

Mai, dar unde-i Elkia, macar sa zica ca e bine.  Si Aqai la fel.  [grup]



#327
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 14 mai 2021 - 07:34

Buna dimi, va aduc cafeaua .  [cit]  

Ma bucur ca zi e vineri, sunt foarte obosita. 

O zi faina sa aveti.  [flo2]



#328
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 14 mai 2021 - 09:12

Un ness si de la mine,

 

noi avem liber si azi, adica scolile. Am reusit sa alerg ieri  [aerob] , am mai strans prin casa, am lenevit. Tare bine prinde o mini pauza din asta.

 

Monica, multumesc. 
 

un week end frumos  [flor]



#329
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 14 mai 2021 - 09:29

Hop si eu la [cit]

Am o zi grea la munca. Ieri am avut liber si teroretic si luni e liber ca e zi nationala dar eu s-ar putea sa lucrez.

 

Ca tot discutati de ameteli.

Marti am stat toata ziua cu ochii in ecran. Am terminat ceva de verificat dar au fost multe cifre in ochii mei.

Am oprit la magazinul de langa casa sa iau un colet si dupa ce am luat punguta am plecat acasa. Pe jos. Pe drum mi-am dat seama ca am uitat masina in parcare la magazin  [:-)))]  [:-)))]

Ajung acasa si fetele mici erau la geam in living. si sotul. Si faceau glume ca n-am uitat nici o punguta in masina. Am mers in casa si le-am zis ca am uitat masina cu totul  [:D]

 

Ieri ne-am intalnit cu fostii vecini. Si din una in alta ne-au povestit ca un prieten de-al lor brusc nu si-a mai adus aminte ce trebuia sa faca in ziua aceea. L-a sunat sotia ca astepta un mail cu acte de la el si el habar nu avea despre ce acte discuta. Si-a revenit mai pe seara la spital dar are ore lipsa din memorie. Amnezie globala parca au zis diagnosticul.

 

Devo, aqai a scris la subiectul cu rezilienta la pandemie. E ocupata cu iesitul in natura  [:)] . Probabil si gradinarit zic eu ca doar e sezonul.

La noi ploua si ma bucur. Daca tot sunt la munca si oricum nu ieseam.



#330
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 14 mai 2021 - 15:03

Devo, ai gasit sporul pierdut? :)

 

Otilia are dreptate, ladies, eu ma incapatzanez sa fiu rezilienta. dar de acum inainte o sa va povestesc aici, nu la topicul specific, ca vad ca si asa majoritatea adeptilor sunt aici :)))

 

Otilia, ai mai gasit metode noi? eu constat ca incet incet ma reobisnuiesc la munca de acasa si nu mi se mai pare asa o corvoada. bien, dupa investitii masive (3 monitoare, scaun super ergonomic - am luat si pt copii saracii ca tot fac scoala de acasa in ultima vreme- adjustable standing desk ..). In fiecare dimineatza neaparat ma compun frumos ca si cum as iesi din casa, make up and everything. si ma distrez cu topuri si sacouri care mai de care si joggers sub birou.

 

joggers, daca nu stiti, sunt ultimul racnet la noi in materie de pantaloni de trening

 

ieri am iesit la plimbare in campus, pe la 6. bine, in mai campusul avea in mod normal o populatie redusa. ieri, insa, absolut gol. strazile majore de acces, pustii. nu masini, nu oameni... foarte ciudata atmosfera. doar eu, berry si Lhasa de Sela & Mal Devisa in casti. (cu atat m-am ales din serialul infiorator si ingrozitor de pe amazon prime I love Dick. nu am rezistat nici un episod intreg, dar am gasit muzica interesanta)

 

M-am simtit ca si in I am legend. doar ca Berry musai trebuie tinuta in lesa mereu, ca e dementa si fuge si sigur o prindeau Zombies pe undeva. Si ca tot suntem in pandemie de ceva, mai nou imi fac workouts uitandu-ma la The Walking Dead, nu m-a pasionat pana acum, acum e ceva ce privesc doar daca am alta oupatie intre timp, altfel too boring.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -