Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#171
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 09:44

Sunt relativ inalta, aproape de 1.70, dar sunt slaba, ca atare unele haine cu anumite croieli pica pe mine f larg, in cazul asta mi-e bun XS. La altele e ok S-ul (XS-ul strangandu-ma, neimstindu-ma bine in haina respectiva). Dar de pinde si de haine, una e sa fie o bluza sau tricou care trebuie sa stea cat de cat pe tine intr-un fel si alta e o geaca care poate fi mai larga, sa poti avea haine pe dedesubt. De ex. la hanorace si geci mai am si marimea M.

 

Cu cumparaturile te inteleg, si mie imi place sa casc gura prin magazine, chiar daca nu cumpar nimic, chiar daca nu am bani la mine... 

Nu vezi, lucruri banale au ajuns acum un lux... de aici ma mai apuca si pe mine starile mai naspa (asta vis a vis de celalalt subiect cu jurnalul de pandemie)

 

Pff, xs  [:)] , monica eu aveam impresia ca esti si inalta, nu ? 

Buna dimineata,

 

[cit]  [cit]

 

eu sunt norocoasa, nu imprumuta nimeni haine, bijuterii. La rujuri si cosmetice e invers, pot sa imprumut de la fii mea, ca are mai multe ca mine.

 

Asa tanjesc dupa un shopping relax, dar cum evolueaza lucrurile nu cred ca o sa fie prea curand. [masc] Lucruri banale.

 

In alta ordine de idei fostii proprietaei inca nu au returnat garantia. Ne am angajat avocat.

 

Un week end cu soare  [pup]



#172
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 09:54

Hello voua.  [flo2]

La mine azi iar e frig. Mi-am luat de dimi haina de iarna.  Ieri am facut o plimbare cu Ale, am ajuns acasa toata zgribulita. 

Otilia   [pk]  cu 2 ecrane mai lucrez si eu, dar cu 3 inca nu.  [flo2]  

[flo2] eu ma bucur ca la noi ne lasa inca deschisi. Desi chiar ieri am numarat 4 magazine mici inchise. 

 

 

 



#173
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 11:13

Da, tanjesc e fix cuvantul potrivit. Vroiam de mult sa ajung la magazine in orasul alaturat. Au fost restrictii pana pe 12, dupa care le-au cam prelungit pana pe 14 cumva dar in acelasi timp pe 14 au anuntat ca se relaxeaza restrictiile nationale. Teoretic nu e voie sa mergem la cumparaturi decat in orasul unde ai adresa. Dar la reguli, au grupat 4 orase care sunt alipite. Interpretarea mea a fost ca am voie la cumparaturi. Oricum atat am luat o rochie si doar pe ea am probat-o. O vazusem pe net la ei. Am mers la fix. 

Mi-am facut de cap de marti pana joi. Am fost sa cumpar un cadou, m-am intalnit cu o amica intamplator si am stat la un ceai, urmatoarea zi la tuns, epilat, si dat cadoul plus la cateva magazine, iar ieri m-am intalnit cu o amica care urmeaza sa plece din oras. De azi iar restrictii mai dure. E o brambureala oricum. Va trebui sa vin cu mijlocia la mall azi. Are de ridicat ochelari noi ca s-au rupt cei vechi. Trebuie sa ii ajusteze la urechi deci musai cu ea acolo. Nu e ca am de laes. Si sa ii iau blugi ca nu mai e timp de comandat online.



#174
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 18:24

Am vazut The Bookshop (2017)
Foarte fain, foarte trist, inca nu m-am dezmeticit. Numai bun ptr o dezbatere psihologică. 
 
 

 



#175
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 17 aprilie 2021 - 21:16

Da, tanjesc e fix cuvantul potrivit. Vroiam de mult sa ajung la magazine in orasul alaturat. Au fost restrictii pana pe 12, dupa care le-au cam prelungit pana pe 14 cumva dar in acelasi timp pe 14 au anuntat ca se relaxeaza restrictiile nationale. Teoretic nu e voie sa mergem la cumparaturi decat in orasul unde ai adresa. Dar la reguli, au grupat 4 orase care sunt alipite. Interpretarea mea a fost ca am voie la cumparaturi. Oricum atat am luat o rochie si doar pe ea am probat-o. O vazusem pe net la ei. Am mers la fix. 

Mi-am facut de cap de marti pana joi. Am fost sa cumpar un cadou, m-am intalnit cu o amica intamplator si am stat la un ceai, urmatoarea zi la tuns, epilat, si dat cadoul plus la cateva magazine, iar ieri m-am intalnit cu o amica care urmeaza sa plece din oras. De azi iar restrictii mai dure. E o brambureala oricum. Va trebui sa vin cu mijlocia la mall azi. Are de ridicat ochelari noi ca s-au rupt cei vechi. Trebuie sa ii ajusteze la urechi deci musai cu ea acolo. Nu e ca am de laes. Si sa ii iau blugi ca nu mai e timp de comandat online.

 

 

Eu tanjesc sa imi port toate hainele noi... contracarez the pandemic lows cu cumparaturi online la greu se pare. Si Mango are niste reduceri atat de atragatoare... si Clarins a avut luna trecuta niste promotii fantastice. si niste tricouri comice pe amazon, merrell running shoes, niste bluze de office de la un brand the office clothing ... therapeutic shopping scrie pe mine. imi fiecare zi imi spun ca ma opresc. ca si asa nu am unde sa le port.

 

ma proptesc dimineatza in fatza a trei ecrane, 10-12 ore mai tarziu ma mut pe canapea la Netflix.

 

acu ca a venit primavara, am dat iama in centrele de gradina. am cumparat 4 tufe de liliac de trei soiuri, inclusiv din cel bicolor. 

 

gata, ma duc. mai vreau sa ajung la o sera azi.

 

sper ca sunteti bine cu toatele 



#176
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 17 aprilie 2021 - 22:05

El ma tenteaza acum (el tufisul sau ea tufa???)

 

https://www.monrovia...erfly-bush.html



#177
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 17 aprilie 2021 - 22:19

Eu tanjesc sa imi port toate hainele noi... contracarez the pandemic lows cu cumparaturi online la greu se pare. Si Mango are niste reduceri atat de atragatoare... si Clarins a avut luna trecuta niste promotii fantastice. si niste tricouri comice pe amazon, merrell running shoes, niste bluze de office de la un brand the office clothing ... therapeutic shopping scrie pe mine. imi fiecare zi imi spun ca ma opresc. ca si asa nu am unde sa le port. ma proptesc dimineatza in fatza a trei ecrane, 10-12 ore mai tarziu ma mut pe canapea la Netflix. acu ca a venit primavara, am dat iama in centrele de gradina. am cumparat 4 tufe de liliac de trei soiuri, inclusiv din cel bicolor. gata, ma duc. mai vreau sa ajung la o sera azi. sper ca sunteti bine cu toatele

 

Ce bine că serele sunt considerate magazine esențiale și sunt deschise!

 

Sper să se îmbunătățească situația la voi și să nu se înrăutățească la noi.

Eu mai port "țoale" noi la școală, fac tare bine la psihic.



#178
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 17 aprilie 2021 - 23:04

te cred ca face bine la psihic!!! eu lucrez de acasa iar de la inceputul anului. la voi sunt deschise scolile? la noi tocmai ce le-au inchis iar.

 

si eu sper sa nu se inrautateasca la voi. la o adica, mr ford nu ne mai lasa sa mergem la quebec ... so you should be safe:)



#179
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 10:39

Buna dimineatza,

 

imi beau  [cit] , dupa care ma apuc de gatit. Nu cred ca facem mare lucru azi, vremea e intunecata si rece. Si cam asa o tine si saptamana viitoare. Am inca bocancii si haina de iarna.  [:-/]

 

Mi am mai luat si eu ceva ghivece si 2-3 plante, dar astept caldura sa ma ocup de ele.

 

o duminica frumoasa  [pup]



#180
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 11:52

Hello vouă. 

Noi ne-am vaccinat azi, eu si sotul, rapelul pe 9,05.

Mai tarziu trebuie sa-mi fac mani/pedi si sa ma pensez.  Mâine am programare la coafor, trebuie sa merg sa-mi iau alta vopsea ca tocmai m-am răzgândit. Mi se pare prea deschisă la culoare. 

Frig si înnorat si la mine. Asa ca ma întorc în pat, lazy sunday today. 

O zi liniștită si vouă.  [flo2]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -