Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#161
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 13 aprilie 2021 - 22:19

Am cobit, nu puteam sa tac !!  [batcap]

Mi-a venit comanda de la e-pantofi si in cutie sunt alti pantofi decat poza de pe cutie ! Alt model, alta culoare.  [batcap]

Acum trebuie sa-i returnez, etc.  [batcap]

 

 

:)

Si eu am returnat azi o pereche de pantaloni de ski ce-i luasem pt Maya. 

 

Ieri am comandat flori de 300 de euro pt gradina comuna. Face bine shoppingul pe banii altora :))).

 

Sunt in vacanta saptamana asta. Nu facem mare lucru, dar e bine.



#162
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 14 aprilie 2021 - 17:47

Am trimis pantofii pe curier. 

Asa ca azi mi-am luat pantofi din magazin, foarte faini, 2 perechi ca unii erau la reducere. Bleumarin. Sunt foarte multumita. 

Nu stiu de ce mi-a trebuit să mă complic cu comanda on-line. 

 



#163
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 15 aprilie 2021 - 12:36

Salutare!

 

Functioneaza si comandatul online dar nu mereu nimeresti marimea, materialul arata altfel in realitate, etc. Returnez cam jumatate din ce comand. Ridic si returneze de la magazinul alimentar de langa casa. Nu e mare bataie de cap. Dar trebuie sa urmaresc tranzactiile.

Dar cumparatul in magazin are alt farmec.

Ieri am umblat prin magazine si m-am lipit de o rochita de vara. Care i se potriveste si ficamii (cea mare) si chiar ii place. O sa ne batem pe ea  [:-)))] . Era ultima la acel magazin. Mai au o locatie in regiune dar si acolo e epuizat stocul. Pe de alta parte nu imi surade ideea sa avem doua identice. Pana acum a pus laba pe ghetele mele, le-a luat, am luat altele la fel, pe sandale, am luat altele acelasi calapod dar modelul din anul urmator. Acum daca imi ia si rochiile ce sa mai zic. 

Cea mijlocie mi-a luat o bluza de lana saptamana trecuta. Era cam mica de mine si roz, asa ca am zis mersi sa golesc un umeras. La incaltaminte m-a intrecut deci nu imi mai ia nimic.



#164
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 15 aprilie 2021 - 12:58

Haine si incaltaminte imi place sa-cum cumpar din magazin, nu online. Chiar si cu retururile permise, inseamna timp pierdut si/sau bani blocati. Asa ca prefer din magazin. Vad cu materialul, pot proba in voie, ma mai uit, poate nu-mi vine un model, dar pot proba altul si pana la urma gasesc ceva.

Atat la haine cat si la incaltaminte, in functie de croiala si calapod, mi se potrivesc diverse marimi. De ex. la haine, la unele imi e buna marimea S, la altele S-ul mi-e larg si e bun XS, nu mi-as da seama la o comanda online unde m-as incadra, oricat m-as masura, sa zicem. La pantofi variez intre 35, 36, 37. Undeori pur si simplu sunt intre numere, 36 ma strange, 37 mi-e larg si atunci sunt nevoita sa ma orientez catre un alt model.

 

Electronice, electrocasnice, carti, nici o problema sa comanda online (desi pt mine, de ex mersul intr-o librarie are un farmec aparte, imi place f mult)

 

Otilia, si eu am in acest moment, cam acelasi numar la incaltaminte cu fetele  [:)]



#165
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 15 aprilie 2021 - 13:34

Eu comand mult online, ptr ca stau intr-un oras in care toata lumea se plimba prin aceleasi magazine, nu vreau sa port aceeasi uniforma cu toata lumea.  [fri]

 

Imi cunosc marimea si imi dau seama dupa croi daca e cazul sa-mi iau o alta marime; la inceput ma mai pacaleam cu materialul dar acum citesc atent detaliile si rar mi se mai intampla.

 

Acum a fost doar greseala lor, au trimis alti pantofi, alta culoare, alt model. I-am probat, dar nu-mi placeau, de-asta nu i-am pastrat. 

 

Ale mi-a luat doar ghetele de iarna anul trecut, erau noi si pana sa apuc eu sa le port si le-a insusit.

Haine de la mine nu ia, nu ia de la nimeni,

A stat congelata la maica-mea ca n-a vrut sa poarte o bluza de trening de la verii ei, asa ca i-am dus si acolo haine de schimb.  [batcap]

 

Eu am pastrat cateva perechi de pantofi de-ai mei, foarte frumosi, elganti, in ideea ca o sa-i placa ei. Nici o sansa ptr ca au toc inalt si ea are acum marimea lor, pana mai creste n-o sa-i mai fie buni. Acum fac cercetari cui sa-i dau.  [fri]

 

In schimb se da la bijuteriile mele. Imi trimite poze la serviciu cu ce cercei si-a pus.  [:-)))]

 



#166
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 15 aprilie 2021 - 14:52

Monica, eu port 37, Ana cam 37.5-38 iar Elisa 38 deja. Cred ca va fi cea mai inalta. Si cand ma gandesc ce micuta si  slabuta s-a nascut..

 

Dana, la mine nu pun mana pe bijuterii ca iese scandal. Le impart eu cum consider potrivit. Altfel e razboi  [:D] Ca doar nu am 3 exemplare din fiecare.

Cea mare imi ia si tocurile. Mijlocia a luat niste ghete cu toc in decembrie si s-a lecuit. Nici nu a mers mult cu ele dar se pare ca nu rabda baba la frumusete.

Ale mele sunt de mici obisnuite sa ia haine de la prieteni, de la rude si la fel sa donam si noi. Le-am educat ca anumite haine nu se strica la un singur copil si e mai bine pentru planeta sa folosim haine SH. Eu am mai si cumparat daca mi-a placut ceva. Nu am nici o problema. Ba dimpotriva, asa este etic. Fetele au avut mereu haine mai de ocaziie gen pardesie, rochite, pantofi de lac. Rar s-au tocit si distrus. Au trecut de la una la alta, la nepoata acum. Cine stie unde mai ajung.



#167
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 15 aprilie 2021 - 18:29

Da, si eu făceam la fel cu sora-mea. Si la fel facem si acum, imi trimite diverse chestii. 

 

La mine a venit iar iarna. Sunt -2grC si bate un vânt tăios. Am facut un dus fierbinte si sunt sub pătura. 

Si i-am spus soțului sa-si faca curat în biblioteca lui, dacă nu vrea sa fac eu.  [fri]  [:-)))]



#168
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 15 aprilie 2021 - 18:34

Asa-mi plăceau rochitele de catifea si pantofii de lac.  [flo2]

 

Patutul de lemn ce l-a avut Ale era de la o prietena de-a sora-mii. L-a construit tatăl lor ptr copiii lui si l-au folosit nenumărați copii. Acum e la nepoata ei. 



#169
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 08:11

 

Atat la haine cat si la incaltaminte, in functie de croiala si calapod, mi se potrivesc diverse marimi. De ex. la haine, la unele imi e buna marimea S, la altele S-ul mi-e larg si e bun XS, nu mi-as da seama la o comanda online unde m-as incadra, oricat m-as masura, sa zicem. 

Pff, xs  [:)] , monica eu aveam impresia ca esti si inalta, nu ? 

Buna dimineata,

 

[cit]  [cit]

 

eu sunt norocoasa, nu imprumuta nimeni haine, bijuterii. La rujuri si cosmetice e invers, pot sa imprumut de la fii mea, ca are mai multe ca mine.

 

Asa tanjesc dupa un shopping relax, dar cum evolueaza lucrurile nu cred ca o sa fie prea curand. [masc] Lucruri banale.

 

In alta ordine de idei fostii proprietaei inca nu au returnat garantia. Ne am angajat avocat.

 

Un week end cu soare  [pup]



#170
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 09:23

Neata!

 

La cafea, la birou. Am ceva de facut la care chiar am nevoie de 3 ecrane sa pot compara documentele. Acasa e mult prea greu.

 

Eu m-am bucurat ieri de soare din plin. Am purtat fusta scurta si bluza de vara. Dimineata frig de tot deci am avut o geaca de puf peste blazer. Dar la pranz 11-12 °C. O bucurie sa fii in soare. Sper ca si azi e la fel.

 

Am apucat si sa merg la sala aseara. Numai bine ca nici nu am ajuns bine acasa ca am primit mesaj ca de azi sunt inchise. Nu-i bai daca e vreme buna ies la plimbare. Oricum am un we plin. Mijlocia pleaca in tabara cu colegii ei si trebuie sa definitivam bagajul. Aseara mi-a zis ca a mai rupt o pereche de blugi intre picioare. Deci probabil am de mers dupa blugi.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -