Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Jurnal de pandemie editia 2021

pandemie covid

3621 raspunsuri la acest subiect

#591
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 15:01

Cei care sint inportiva lockdown-ului ar trebui sa se uite ce se intimpla in Brazilia, 370000 de morti si cu economia distrusa. 

 

De ce oare Polonia are asa multi mori zilnic, 600 zilnic? 

Am un vecin indian și spunea ce nenorocire e și un India. Spitalele pline, stau aia pe jos pe holuri pina in strada și mortalitatea foarte mare căci nu au atitea paturi la urgente cu acces la oxigen. 
 

Știu ca in Polonia au fost foarte multe Manifestații anti măsuri covid de orice fel. 



#592
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 19 aprilie 2021 - 17:30

Noi nu am mai avut de foarte mult timp asa numere 'bune', efectele lockdown-ului si vaccinarii incep sa se vada. 

Stiu ca in weekend nu se raporteaza chiar tot, dar sint vesti extraordinare. 

Miniaturi atasate

  • UK.JPG

Editat de ab5174, 19 aprilie 2021 - 17:38 .


#593
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 19 aprilie 2021 - 17:35

Noi nu am mai avut de foarte mult timp asa numere 'bune', efectele lockdown-ului si vaccinari incep sa se vada. 

Stiu ca in weekend nu se raporteaza chiar tot, dar sint vesti extraordinare. 

Pai sigur ca lockdown-ul  si vaccinarea dau rezultate, sper ca schepticii sa vada rezultate concrete -negru pe alb, sa inteleaga ca nimeni nu doreste lockdown(sa-i pedepseasca pe ei eventual [smulgpar]) si sa inteleaga ca strategia asta nu e o strategie de pedepsire, de ingradire.

 

La cit mai multe asemenea raportari!!!



#594
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 19 aprilie 2021 - 17:38

Eu cred ca m-am salbaticit. 

 

Am fost simbata prin magazine si mi s-a parut destul de ciudat.

Si eu fac parte din categoria care a intrat in contact cu lume, si am mai mers si la munca cu intreruperi. 

 

De miercuri ma intorc la munca, si sper sa nu ne mai mutam online. 



#595
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 21 aprilie 2021 - 08:24

Noi suntem in continuare inchisi.

 

Ma rog, la nemti incep clasele primare, cu program 2 zile on line, 3 fizic, saptamana urmatoare, invers, cealalta clasa.

 

Pe mine ma termina in continuare inechitatea asta a afacerilor deschise. Adica, de ex, coafor deschis, pedichiura, masaj inchis/ drogherie, florarie deschis, magazin mic de haine inchis.

De ce o fi mai esential sa iei un sampon decat o pijama la copil sau o pereche de chiloti nu pot sa mi dau seama [alcool]

 

La francezi au gasit saloane de frumusete cu programari clandestine  [clo] . Si prin capitala e scandalul cu restaurante deschise clandestin( in special, politicieni, oameni din media)



#596
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 21 aprilie 2021 - 10:03

Si asa li se da apa la moara adeptilor teoriilor consporatiei: "Daca oamenii din politica si media ies si nu se tem de virus, inseamna ca virusul nu exista sau nu e asa periculos, nu? Atunci pe noi de ce ne tin in casa sau cu restrictii? Restrictiile nu sunt pt toti?" 

 

In rest, te inteleg cu neintelegerea alegerii magazzinelor care raman deschise vs celor care sunt inchise. Si inteleg f bine frustrarea si ingrijoararea celor inchisi, care trebuie sa supravietuiasca de la o luna la alta. La noi anul trecut au fost multe magazine mici care s-au desfiintat dupa lockdown sau putin dupa, adica prin mai-iunie anul trecut...

 

Sper sa treaca cat mai repede lockdownul si sa fie ultimul.  [flo2]

La francezi au gasit saloane de frumusete cu programari clandestine  [clo] . Si prin capitala e scandalul cu restaurante deschise clandestin( in special, politicieni, oameni din media)



#597
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 21 aprilie 2021 - 12:52

Judoka, cred că gândirea a fost: produsele de igienă sunt esențiale, hainele nu (nimeni nu are o singură pereche de chiloți, deci pot să mai aștepte). La noi au fost închuse iarna și mulți părinți nu puteau cumpăra cizme sau mănuși copiilor.

#598
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 21 aprilie 2021 - 20:04

Ca sa facem haz de nacaz, dupa un an de zile incepi sa ai nevoie si de chiloti.  [:D]  [clo] 

 

Absolut toate chestiile care sunt in drogherie sunt si in supermarket, detergent, sampon, vitamine, etc



#599
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 21 aprilie 2021 - 20:44

Si asa li se da apa la moara adeptilor teoriilor consporatiei: "Daca oamenii din politica si media ies si nu se tem de virus, inseamna ca virusul nu exista sau nu e asa periculos, nu? Atunci pe noi de ce ne tin in casa sau cu restrictii? Restrictiile nu sunt pt toti?" 

 

Oh, nu, in Franta dineurile clandestine ale oamenilor politici nu alimenteaza deloc teoria conspiratiei. Din contra, oamenii sint furiosi ca nu sint respectate regulile, ca indivizii astia isi inchipuie ca sint deasupra legilor. Ministra Culturii a facut o forma grava, a fost spitalizata vreo 2 saptamini. S-au publicat poze cum se imbratisa cu unii si altii la o ceremonie oficiala in saptamina de dinainte. Toata lumea a zis ca a avut ce-a meritat, pt ca nu respecta recomandarile cu distanta de securitate.
 



#600
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 21 aprilie 2021 - 20:58

Oh, nu, in Franta dineurile clandestine ale oamenilor politici nu alimenteaza deloc teoria conspiratiei. Din contra, oamenii sint furiosi ca nu sint respectate regulile, ca indivizii astia isi inchipuie ca sint deasupra legilor. Ministra Culturii a facut o forma grava, a fost spitalizata vreo 2 saptamini. S-au publicat poze cum se imbratisa cu unii si altii la o ceremonie oficiala in saptamina de dinainte. Toata lumea a zis ca a avut ce-a meritat, pt ca nu respecta recomandarile cu distanta de securitate.
 

Eu o puneam sa plateasca serviciile medicale prestate plus o asigurare 300% la valoarea spitalizarii pe un an.





Etichetat si cu pandemie, covid

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -