Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Jurnal de pandemie editia 2021

pandemie covid

3621 raspunsuri la acest subiect

#2181
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 17:51

La noi incepe azi pelerinajul de Sf. Dumitru.

 

7 zile tine. 7 zile.  [fal]  [smulgpar]  [fri] 

Totusi , cine-si da aprobarea pentru asemenea actiuni, ma refer strict la situatia d e fata?

 

Romania inca nu culege roadele pelerinajului de la Iasi, pe alea le vom afla peste vreo saptamina, si aucm dau voie, in situatia -citez dintr-un ziar german"apocaliptica din Romania" , la un nou pelerinaj, o nou mijloc de raspindire a virusului?



#2182
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 18:05

Intrase de fapt sa spun ca si tatal meu s-a vaccinat cu doza a treia, cit am fost acasa l-am convins s-o faca, nu a vrut atunci cind eram linga el, insa a facut-o saptamina asta!!! [pk] [pk]

 

Mie asta imi arata ca daca vorbesti cu omul, ii explici, ii dai exemplu, asa pe intelesul tuturor, vaccinarea arfi avut succes si in Romania.Si imi intareste convingerea ca am avut dreptate cind am spus ca e de datoria celor tineri sa-i lamureasca pe cei mai in virsta de beneficiile vaccinarii!!

 

Situatia in tara e atit de dramatica , incit a ajuns pe paginilöe ziarelor din Germania! [bang]



#2183
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 18:07

Totusi , cine-si da aprobarea pentru asemenea actiuni, ma refer strict la situatia d e fata?

 

Romania inca nu culege roadele pelerinajului de la Iasi, pe alea le vom afla peste vreo saptamina, si aucm dau voie, in situatia -citez dintr-un ziar german"apocaliptica din Romania" , la un nou pelerinaj, o nou mijloc de raspindire a virusului?

Marele Alb. Daca a aprobat BOR, ce alta aprobare mai trebuie!? 

 

Serios vorbind, cred ca prefectura si primaria Bucurestiului sunt institutiile care aproba. 



#2184
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 18:24

 

 

Serios vorbind, cred ca prefectura si primaria Bucurestiului sunt institutiile care aproba. 

In cazul asta, ar trebui sa se autosesizeze institutia (???) pentru dezastre si calamitati...

 

Am observat si eu , manifestari duse spre extrem, in ce priveste practica religioasa...



#2185
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 19:20

Intrase de fapt sa spun ca si tatal meu s-a vaccinat cu doza a treia, cit am fost acasa l-am convins s-o faca, nu a vrut atunci cind eram linga el, insa a facut-o saptamina asta!!! [pk] [pk]

 

Mie asta imi arata ca daca vorbesti cu omul, ii explici, ii dai exemplu, asa pe intelesul tuturor, vaccinarea arfi avut succes si in Romania.Si imi intareste convingerea ca am avut dreptate cind am spus ca e de datoria celor tineri sa-i lamureasca pe cei mai in virsta de beneficiile vaccinarii!!

 

Situatia in tara e atit de dramatica , incit a ajuns pe paginilöe ziarelor din Germania! [bang]

Complet de-acord cu tine. Socra-miu in Martie nici sa nu audă de vaccin, tot din cauza televizorului și feisbucului! Argumentul cel mai tare, ca sint medici care nu își fac, știu ei de ce! Ca nu știe nimeni ce conține, ne schimba DNA-ul, etc. Barbata-miu i-a demontat rind pe rind toate “motivele”, cu exemple și argumente, cu ceea ce se întîmpla in UK. A doua zi și-au făcut programare și acum el e cel mai mare avocat al vaccinului! Cumnata-mea și nepota-miu refuza sa se vaccineze și nu va spun ce le face de cite ori are ocazia! [:-)))]

 

A fost amuzant ca a fost ziua cumnatei și urmau sa sărbătorească la restaurat, doar ca iei i s-a interzis accesul ca n-are pașaport verde! Așa ca a sărbătorit doar cu sotul (care e vaccinat), acasă între 4 pereți. 



#2186
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 21 octombrie 2021 - 20:59

Si un exemplu, ca mai sunt si altii ‚ destepti‘, un focar de infectie la o scoala, apr 30 de elevi, pt ca au avut un spectacol de circ ( parca). 300 de spectatori. Acum sunt on line.

 

Saptamana trecuta a fost si festivalul toamnei. Fara distantare, masti, puhoi de lume. Era si vremea frumoasa. 
Iar unii comercianti sunt suparati, in conditiile in care unele targuri de craciun sunt anulate. Adica de ce acum s a tinut targul, iar in decembrie nu se poate.



#2187
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 octombrie 2021 - 09:46

Totusi , cine-si da aprobarea pentru asemenea actiuni, ma refer strict la situatia d e fata?

 

Romania inca nu culege roadele pelerinajului de la Iasi, pe alea le vom afla peste vreo saptamina, si aucm dau voie, in situatia -citez dintr-un ziar german"apocaliptica din Romania" , la un nou pelerinaj, o nou mijloc de raspindire a virusului?

Politicienii care saruta mana popilor si le permit sa aiba numai un stat al lor.



#2188
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 22 octombrie 2021 - 17:50

"Sunt măsuri care se iau, nu neapărat să ai argument științific. Nu închidem activitățile religioase, dar punem condiția de mască obligatorie și distanță de 2 mp între persoane. E o decizie votată la nivelul CNSU și sunt mai multe considerente luate în calcul pe lângă baza științifică oferită de către medici. Asta este decizia luată la acest moment.", a declarat vineri secretarul de stat Raed Arafat, întrebat care sunt argumentele științifice pentru care accesul în biserici va fi în continuare permis fără prezentarea certificatului digital care atestă că ești vaccinat, trecut prin boală sau testat.



#2189
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 23 octombrie 2021 - 00:10

 

 


O noua tulpina

Miniaturi atasate

  • C180B3BC-095E-4A71-99F6-DD800A3A32F7.jpeg

Editat de Letitia1, 23 octombrie 2021 - 00:12 .


#2190
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 24 octombrie 2021 - 12:13

Anti vaxxii au scos o alta “teorie” . Iaca de ce sint așa mulți morți (nu ma întrebați ce e CDC):

 

“CDC permite spitalelor să clasifice ca fiind ‘nevaccinate’ persoanele vaccinate care au decedat

Centrele pentru Controlul și Prevenirea Bolilor au elaborat un set de reguli referitoare la clasificarea bolilor infecțioase și a deceselor. Aceste reguli simultan umflă numărul cazurilor de covid în rândul celor nevaccinați, și permit spitalelor să clasifice persoanele vaccinate care au murit, ca fiind decedați ‘nevaccinați’.
Spitalele și laboratoarele sunt obligate să respecte aceste reguli și să raporteze datele oficiale privind covid-19 în baza acestor reguli. Se pare că aceste reguli au fost concepute în așa fel încât să ascundă atât numărul real de cazuri de covid la persoanele vaccinate, cât și numărul real al deceselor cauzate de vaccinurile împotriva covid-19.
Această fraudă medicală, și această trădare morbidă, permite CDC să continue cu narațiunea falsă că națiunea suferă de o ‘pandemie a celor nevaccinați’. Oamenii care mor din cauza vaccinului sunt folosiți ca recuzită pentru a face reclamă falsă la nevoia de și mai multe astfel de vaccinuri mortale.
Regulile suspecte ale CDC eclipsează datele spitalelor, înșelând națiunea”




Etichetat si cu pandemie, covid

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -