Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Un 20-21 sa avem!


841 raspunsuri la acest subiect

#711
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 10:36

Ziua buna! 

 

Sunt pe aici, dar nu am avut nici timp nici ceva interesant de spus. 

 

La multi ani, Moon! Sa traiesti 100 de ani fericita si sanatoasa, sa te bucuri de copiii tai minunati! 

 

Ma bucur ca sunteti bine, ma bcur ca ati reusit majoritatea sa va programati parintii /socrii la vaccinare. Mie mi se pare chiar bunuta organizarea. Anja, da, Romania are programatori buni, dar nu multi din cei buni lucreaza la stat . Aplicatia e dezvoltata de STS, dar are nevoie si de baze de date de la alte insitutii unde lucrurile nu sunt f bine puse la punct. Mie nu mi se pare ok deloc cum se trag pe fund medicii de familie, inteleg ca e efort in plus pt ei, dar ... 

 

Viviana, eu pe uleiul colectat in timp (tot asa, nu am vrut sa il dau la canal pt ca am inteles ca e f poluant) am luat 7 litri de ulei nou de la Carrfoure. Deci e pe bune promotia lor. Si baterii noi poti sa primesti la schimb pt cele vechi. 

 

Eu am inceptu de luni noul job. Deocamdata acumulez informatii  (foooarte multe informatii noi legat de modul de organizare, raportare, ce si cum se lucreaza, proiectul la care voi lucra, colegii noi care sunt f multi) , e cam coplesitor, dar toata lumea e foarte draguta si amabila. 



#712
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 10:37

Mianna, sunt diverse categorii si in etapa a 3-a? Sau acolo intra restul lumii, non etapa 1 si 2?

Sper sa reusesti sa programezi pe toata lumea. Ma bucur ca lucrurile se misca. Sper ca Pfitzerul sa produca mai departe, sa nu faca pauza lunga si sa ne lase cu ochii in soare.

Moderna am inteles ca inca nu s-a folosit...

 

Sper sa inceapa undeva prin primavara si etapa 3, Doamne ajuta!



#713
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 10:42

Moon, la multi ani  [artif] sanatate, fericire si multa iubire. 



#714
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 10:45

Laura, succes la job!  [flo2]

Domeniul de activitate e similar cu cel de dinainte, sau e ceva complet nou? Am inteles ca ambele erau in IT, dar na, si IT-ul e vast  [:)]



#715
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 11:00

Servus pinguini

 

Medicul de familie i-a spus mamei la telefon ca vor tb sa completeze niste formulare cand merg la ea saptamana viitoare. Presupun ca ii va programa ea, dar pt asta ei tb sa isi dea acordul. Ceea ce mi se pare ok. 

 

Astept cu nerabdare weekend-ul, desi nu avem nimic de facut; ne vom relaxa. Cred ca mergem weekend-ul viitor la zapada, cu colega cumnatei si sotul ei. 

 

In weekend cred ca voi face si albumul Marciei pt 18 ani  [pk] pozele le am deja selectate, m-am ocupat anul trecut de asta...asa ca doar tb sa il fac.

 

I-am luat si o moneda de aur, micuta, de 1 franc, pe care scrie anul ei...si e intr-o rama, pe care scrie : 18 ani Marcia  [:)] e un site unde poti comanda cadouri originale, mi-a placut moneda (vin, bere, cani, ziare si altele nu sunt pt ea)...mai erau bijuterii dragute, dar nu prea poarta.

 

Maine merg sa-mi fac manichiura, am unghii de vrajtoare  [:D] le-am vrut lungi si au crescut in ultimile 5 saptamani, asa ca sunt adevarate gheare  [ph34r] le voi scurta de data asta.

 

Am decis sa-mi las parul sa creasca, la vara cred ca va fi pana la umar  [vampa] sper sa ma tina si sa nu ma razgandesc. 

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 20 ianuarie 2021 - 11:00 .


#716
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 11:29

Laura, succes la job!  [flo2]

Domeniul de activitate e similar cu cel de dinainte, sau e ceva complet nou? Am inteles ca ambele erau in IT, dar na, si IT-ul e vast  [:)]

 

Multumesc! Tot programare, in mare acelasi lucru, dar firma unde m-am mutat e mult mai mare si proiectul la care voi lucra este foarte mare si complex. 



#717
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 11:35

Mianna, sunt diverse categorii si in etapa a 3-a? Sau acolo intra restul lumii, non etapa 1 si 2?

Sper sa reusesti sa programezi pe toata lumea. Ma bucur ca lucrurile se misca. Sper ca Pfitzerul sa produca mai departe, sa nu faca pauza lunga si sa ne lase cu ochii in soare.

Moderna am inteles ca inca nu s-a folosit...

 

Sper sa inceapa undeva prin primavara si etapa 3, Doamne ajuta!

 

in etapa a treia sunt toti cei care n-au intrat in primele doua etape.

 

in conferinta de presa s-a spus ca se asteapta si a doua transa de la Moderna, si le vor distribui impreuna.



#718
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 12:53

Rolli, sa stapanesti sanatoasa masina  [pk] 

 

Viv, sa stapaniti sanatosi TV-ul  [pk] si al nostru are basii puternici, m-am si speriat prima oara  [:D] visul meu e un TV de la Bang&Olufsen (firma e daneza)....laptopurile noastre, HP, au bara de sunet de la ei, se vede diferenta...au prietenii nostri elvetieni asa un TV, merita toti banii. 

 

Noi avem Samsung, QLED, 4K si direct LED (e diferenta intre direct LED si edge LED..cele direct LED sunt mai bune decat cele edge LED). 

Am vazut un Samsung, QLED, 8K, diagonala 215 cm, 8500 franci  [fal] 

 

Laura, succes la noul job  [pk]


Editat de Ella73, 20 ianuarie 2021 - 13:16 .


#719
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 12:57

Am fost mai devreme la cumparaturi, am luat shrimps jupiter  [:D] aveau si jumbo si mega jumbo...jupiter sunt cei mai mari....ii fac maine in wok cu usturoi si serviti cu paste iuti (cu chili). 


Editat de Ella73, 20 ianuarie 2021 - 12:57 .


#720
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 20 ianuarie 2021 - 12:59

Un  reportaj interesant pe Netflix : Tell me who I am. Marcia a inceput sa se uite, ne-a spus aseara de el...eu cunosc povestea, cred ca de la cumnata...o sa ne uitam si noi la el. 


Editat de Ella73, 20 ianuarie 2021 - 12:59 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -