Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cumpănașu, Garcea și Șoșoacă, valorile actuale unui neam mândru peste măsură.

educatia incotro

26 raspunsuri la acest subiect

#21
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.324 mesaje

Postat 05 ianuarie 2021 - 12:10

Marius, inainte de a deschide subiectul aici, l-ai raportat la politie sau pe platformele unde activeaza acest individ. Sau a raportat cineva dintre cei care citesc pe aici.

Faptul ca noi dicutam aici are impact minim.

 

Probabil mai sunt si altii mult mai periculosi, si nici nu stiu pe cine sa dam vina, parinti, scoala , societate, politicieni. E clar ca invatamantul online nu e pentru copii, poate doar pentru cei peste 16 . Nu, clar nu e pentru copii. Dar e o solutie de moment , sa nu dispera, nu are nimeni reteta perfecta. Cred ca in Romania s-a procedat corect cu invatamantul in perioada Septembrie-pana acum . La noi , au fost aruncati copiii in scoli, desi se stia clar ca nu exista niciun suport stiintific ca nu transmit virusul si iata-ne iar in punctul zero. 

Lockdown total pe termen nedeterminat. 

Eu chiar apreciez ce a facut guvernul roman, desi exact aceste masuri de protectie a populatiei i-au adus in parlament pe unii descrisi mai sus.



#22
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 05 ianuarie 2021 - 12:23

Marius, inainte de a deschide subiectul aici, l-ai raportat la politie sau pe platformele unde activeaza acest individ. Sau a raportat cineva dintre cei care citesc pe aici.

Faptul ca noi dicutam aici are impact minim.

 

Probabil mai sunt si altii mult mai periculosi, si nici nu stiu pe cine sa dam vina, parinti, scoala , societate, politicieni. E clar ca invatamantul online nu e pentru copii, poate doar pentru cei peste 16 . Nu, clar nu e pentru copii. Dar e o solutie de moment , sa nu dispera, nu are nimeni reteta perfecta. Cred ca in Romania s-a procedat corect cu invatamantul in perioada Septembrie-pana acum . La noi , au fost aruncati copiii in scoli, desi se stia clar ca nu exista niciun suport stiintific ca nu transmit virusul si iata-ne iar in punctul zero. 

Lockdown total pe termen nedeterminat. 

Eu chiar apreciez ce a facut guvernul roman, desi exact aceste masuri de protectie a populatiei i-au adus in parlament pe unii descrisi mai sus.

Din informatiile pe care le-am vazut da, Politia a demarat verificari.



#23
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.324 mesaje

Postat 05 ianuarie 2021 - 12:39

Foarte bine, Marius

 

Eu , de ieri, am un sentiment de neputinta, panica , neincredere, dezolare, si lista ar putea continua. Imi pare rau ca poate nu sunt in asentimentul celor optimisti, dar pare ca mai e mult pana departe. S-au anulat examenele si anul acesta, lockdown total, boala. Cred ca Romania sta bine acum, imi pare doar rau ca nu toti inteleg .



#24
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.661 mesaje

Postat 05 ianuarie 2021 - 12:53

Foarte bine, Marius

 

Eu , de ieri, am un sentiment de neputinta, panica , neincredere, dezolare, si lista ar putea continua. Imi pare rau ca poate nu sunt in asentimentul celor optimisti, dar pare ca mai e mult pana departe. S-au anulat examenele si anul acesta, lockdown total, boala. Cred ca Romania sta bine acum, imi pare doar rau ca nu toti inteleg .

Eu te intelg foarte bine! Si eu speram ca incet -incet lucrurile vor evolua in bine. Dar se pare ca trebuie sa fie mult, mult mai rau pentru a ajunge la mai bine. Sanatate multa tuturor si aveti grija de voi si de cei dragi! 



#25
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 05 ianuarie 2021 - 14:29

Ma uitam aseara la o televiziune unde era acest Garcea - acest fauritor de glume pentru idioti. Era de o aroganta atat de mare incat iti venea sa vomiti. 

Discuta in direct cu un ins de la USR care nu stia cum sa se exprime, ingalmat si penibil. Nimeni nu a fost in stare sa ii spuna  ca glumele lui de autobaza sunt un ranjet la adresa familiilor indoliate - au murit in Romania peste 16.000 de oameni.

16.000 de oameni au murit din cauza acestui virus - si vor mai muri. Si tu faci glume tembele, fara nici o empatie - si mai si indemni pe altii sa nu respecte niste reguli care sunt cerute prin lege.

 

Glumele acestor tembeli sunt la fel cum ar fi glumele idioate la adresa celor care mor de cancer sau cum s-ar rade tembel de cei in scaune cu rotile.

Emisiunea lui Razvan Dumistrescu (care il apara pe acest garcea) - cel mai mare lingau de la A3 -  m-a umplut de tristete si scarba. 

De dezamagire...

 

M-am uitat cu interes jurnalististic ca sa vad cat de jos poate cobora cineva...



#26
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 ianuarie 2021 - 14:59

La noi, cand lucrurile incep sa merga bine, sa intre pe un fagas normal, pac, apare cate un idiot, care culmea e mediatizat de alte televiziuni idioate.

 

Scapi  de dracu si dai de frate-sau zice o buna vorba populara romaneasca.



#27
ch_dana

ch_dana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.546 mesaje

Postat 21 martie 2021 - 09:59

Eu l-am folosit pe Cumpanasu ca punct de plecare pentru discutii despre toti dezaxatii care bantuie pe internet. A fost o buna metoda sa discut cu copilul despre lipsa de limita a internetului, despre faptul ca online poti spune orice, poti pretinde ca esti oricine etc.

 

Daca incercam sa le dezvoltam discernamantul si spiritul critic, astfel de "modele" nu vor avea nici o sansa. Doar ca e un drum lung, greu si uneori frustrant.




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -