Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


560 raspunsuri la acest subiect

#551
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 13 februarie 2021 - 19:48

Si din programul Bitte lächeln!

Luni vorbesc la serviciu la cabinetul medical, daca nu pot sa-mi ia ei sange pentru analize ca sa nu mai pierd timp cine stie pe unde. Primesc programare miercuri dimineata, toata lumea draguta, amabila, zambitoare, extrem de curat si organizat. Asistenta avea toate actele pregatite pentru mine, apare si doctorita, o frumusete de femeie cu niste gene lungi superbe. Si incepe show-ul. Daca eu sunt eu... pai nu mai era nimeni, acolo, legitimatia imi atarna de gat, e-card-ul in original pe masa ei... eu sunt eu. De ce vreau analizele care le vreau? Pai eu nu le vreau, doctorul meu le vrea si este extrem de insistent, caci am mai incercat odata sa-l fentez si sa nu le fac si nu a mers. Aha! Dar de ce le vrea? Pai eu de unde sa stiu si nu am nici o curiozitate, mai ales ca par de rutina si pana ceva nu iese prost, nu-mi consum bruma de neuroni care mi-a mai ramas! Si zambesc adanc sub masca mea FFP2 ca sa mi se micsoreze ochii sa inteleaga frumoasa doctorita ca glumesc. Si incepe sa compare trimiterea mea cu foaia asistentei. Si dintr-o data o striga ascutit pe Julieta-asistenta, de era sa pic din picioare. (Inca stau prost cu nervii si nu suport cand cineva ridica tonul.) Julietta, ce inseamna, meine Liebe, P din foaia de analize? Nu am stiut ce sa fac, sa ma intorc pe calcaie si sa plec sau sa ma buseasca rasul. Noroc cu masca ca mi-a ascuns rasul. Si ii zic candid... nu stiu ce inseamna pe foaia dv. dar in chimie inseamna fosfor. A, jajajaja, genau! M-am uitat de jur imprejur sa vad daca nu fac colegii misto de mine, dar eram doar noi. Noroc ca a avut mana usoara. 

 



#552
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 13 februarie 2021 - 20:14

Elkia, inseamna ca nu mai era marfa in magazin, ca altfel nu-mi explic. Prietena mea si-a luat luni juma de zi libera sa se duca La TKMaxx - de luni au redeschis magazinele. Azi erau rafturile goale si la haine doar prostii.

M-am dus special la Adler sa vad niste blugi care erau intr-o reclama si imi placusera. O vanzatoare mi-a zis ca nu au aprovizionat magazinele si nici nu preconizeaza prea curand, sa-i comand online...

Eu cumpar online fara probleme, ce-i drept mai putin haine. Copilei i-am cumparat online haine fara probleme, mie mai putin. 

 

Cu comandatul online in Uk e o adevarata aventura. Nu reusim. Fiindca avem card inregistrat in Au, IP de austria si bunurile se duc in Uk... si considera ca e frauda si ne blocheaza comanda. Cu Amazon.uk am fost in tratative o luna de zile pana le-am demonstrat ca nu e frauda. Si nu are legatura cu banca noastra, deja am vorbit acolo... Ii transferam copilei bani si ea isi comanda ce vrea, nu avem alta solutie.


Editat de devo, 13 februarie 2021 - 20:33 .


#553
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 13 februarie 2021 - 20:31

Elkia, esti tare cu plimbatul, nici nu mai zic cu alergatul... Bravo tie!!!! [flo2]  Eu sunt ciudata rau... Trebuie sa am un tel. Adica ma duc pana la Dunare si inapoi. Ma duc pana la biserica/cabana/pestera din varful muntelui si inapoi. Daca plimbarea mea nu are un tel, nu ma misc nici sa ma bati  [batcap] nu-mi pot explica, dar asa functionez.  [:-)))]

 

Bine ca nu ai probleme grave de sanatate, dar ai grija de tine!!!!  [pup] 

 

Ce mai fac baietii!

 

 



#554
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.967 mesaje

Postat 13 februarie 2021 - 21:18

Of Devo, imi pare rau sa aud de corona. Sănătate multă fetei ! 

Elkia sanatate multa si tie ! 

 

TKMaxx are si lucruri bune si mai putin bune. A fost unul singur la mine in oras si s-a desființat, era mai mult gol. 

M-am obișnuit să cumpăr online destule, mai ales anul asta, ma înșel destul de rar. Ma distrează cand vine curierul la firma si apar fetele una cate una sa-si ridice pachetele. 

 

 



#555
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 14 februarie 2021 - 02:21

Fac haz de necaz, dar fii-mea are corona. [batcap]  A luat de la o prietena care si ea a luat cine stie de unde... Cand prietena a primit raspuns pozitiv, fii-mea si colegii ei de apartament s-au testat din 2 in 2 zile aproape o saptamana. Fii-mea a fost prima pozitiva dintre ei. Oricum nu mai ieseau din apartament decat sa se testeze. Initial a zis ca nu are simptome, apoi a devenit extrem de obosita, dureri de cap si tensiune in gat. Marti m-am speriat, arata ca un zombi: alba la fata, cu obrajii supti si ochii bulbucati ca cepele.  [fri]  Si cum pot sa ajung eu la ea sau sa o ajut in vrun fel? Tac-su si el disperat... Neputinta este asa frustranta!!! Din 5 cati sunt in apartament, fii-mea si un alt baiat au fost mai rau, restul - relativ ok. Facultatea le-a trimis pachete cu mancare, prietenii le-au lasat la usa cumparaturi, medicamente. Fii-mea a primit intamplator un pachet cu diverse comandate de noi de pe amazon. Un alt baiat din apartament a pregatit aseara pentru ei 5 o petrecerere de Valentine's - zombi party am zis eu  [:-)))] Nu stiu cum a reusit sa faca rost de trandafiri (de plastic) si ciocolata. Foarte dragut din partea lui - el a fost cel mai putin afectat. Azi am vorbit cu mandruta, era ok, ingrijorata ca nu face miscare si se ingrasa  [batcap] [zirea]

 

Tot sper ca o sa am si eu o perioada extrem de plictisitoare in care nu o sa se intample nimic.

sanatate maxima copilei, Devo. 



#556
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 14 februarie 2021 - 10:10

Buna dimineata,

 

Ufff, Devo, tare greu asa la distanta. Multa sanatate fetei, sa se recupereze cat mai rapid.  [flo2]

 

Elkia, nasol cu durerile, credeam ca te au mai lasat. Super tare, 10 km. Baietii mai fac sport ? 

Am fost oe la cumparaturi, nu am luat mare lucru, dar nici nu vreau sa cumpar numai ca sa cumpar. Mi am luat o masuta de cafea si niste luminite, as mai vrea ceva deco, in afara de plante. Dar unele erau ori urate, ori scumpe.
Mai am timp sa caut pana vine caldura,  [biz]

Si mai sunt destule de facut prin casa, am comandat un sifonier, mai sunt lampi, perdele de pus.
De amenajat garajul    [vraji]  [:D]

 

o duminica frumoasa  [flor]



#557
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 14 februarie 2021 - 18:01

Multumesc mult de urari!  [flor]   Deja arata mai bine, banuiesc ca ce a fost greu a trecut.

 

J, spor la amenajari, decorari! Cum mai e piciorul baiatului?



#558
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 15 februarie 2021 - 08:41

Neatza, 

 

[cit]  [cit]

 

Devo, piciorul e bine, s a dezumflat, poate sa calce pe el.

E dificil putin cu mersul afara, pt ca e gheata pe jos. Inca mai are carje. Joi mergem la control.

 

Ma duc sa fac lista cu ce e de rezolvat zilele astea  [:-/]

 

o saptamana reusita va doresc  [pup]



#559
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.634 mesaje

Postat 15 februarie 2021 - 11:05

Hello,

 

Devo, multa sanatate fetei!

 

Noi ne-am intors ieri. A fost f fain. am avut noroc de vreme faina, cu ninsoare, zapada multa si faina. am facut drumetii prin padure, sanie :).

 

Va las cateva poze:

 

150129532_10157746858810927_798367411546

 

151030267_10157746853205927_136818700618

 

 

150780544_10157746859835927_403568696772

 

 

 

 



#560
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.967 mesaje

Postat 15 februarie 2021 - 11:26

Foarte faina zapada ! 

La mine e ger si soare si este absolut uscat. 

Si DC merge foarte greu, ba nu reusesc sa ma loghez, ba se blocheaza. 

 

Ieri am facut repede o negresa care s-a mancat urgent. Am stat s-o pazesc sa n-o manance calda.  [fri]

Sotul meu vrea fasole frecata, se vede ca si-a scos fierea.  [:-)))]

 

Maica-mea a avut rapelul la vaccin ieri, aseara zicea ca o doare capul usor, dar stie sigur ca nu e de la vaccin, ca a mai avut asa ceva. Ok, cum zici tu.  [il]

 




Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -