Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

HoHoHo - Ciocolata calda si un biscuite cu scortisoara


560 raspunsuri la acest subiect

#541
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 10 februarie 2021 - 10:34

Vio, inca nu am plecat :). Lucrez pana la 12. La Lyon e soare deocamdata. Bagajele sunt facute.



#542
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 10 februarie 2021 - 10:38

Drum bun, vacanta frumoasa, distractie maxima!  [flo2]



#543
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 11 februarie 2021 - 10:15

Neatza,

 

cafelutza ?  [cit]

 

am nevoie, ca sunt cam in butoi, vorba lui dana. Vroiam sa ma tin batoasa, dar m a suparat si al meu de la prima ora, grrr

Deci nemti raman inchisi. Asta e cam nasol. 
 

Autobuz scolar nu circula, a dat putin frigul, - 7 si gata, asta a fost. Deci dupa amiaza trebuie sa conduc de doua ori, ca termina la ore diferite. 
 

Ma bate gandul sa ma invart pe la magazin de deco,  [:I]  [:I]  poate mai imi trece. Mai imi trebuie una , alta pt terasa (la primavara) care acum e acoperita de zapada.

 

o zi frumoasa  [flor]



#544
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 11 februarie 2021 - 10:46

J   [pup] , da, trece cu shopping.  [:D] Sau macar se amelioreaza.  [fri] 

Eu mi-am luat o poseta si 2 bluze.  [:-)))]

 

La mine plouuuua si se arata ger in week-end si sapt viitoare. 

 

Am gatit ieri rapid o supa mica cu taitei, azi fac spanac cu ochiuri si mi-am facut ptr serviciu paste cu rosii si branza. 

Mi-a lasat maica-mea o geanta sa i-o duc la reparat, dar nu cred ca mai poate fi reparata, azi merg sa caut sa-i iau altceva in loc. Duminica are rapelul la vaccin, sa vedem cum o mai fi. 

 

Scoala a inceput in forta, au teme, profii sunt pe faza. Ptr azi a avut teme la mate, romana si fizica. 

 

Incercam sa ne descurcam cat mai ok cu situatia de sxistenta.  [flo2]



#545
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 11 februarie 2021 - 11:13

Deocamdata

 

https://www.youtube....t_radio=1&t=378

am fugit la treburi



#546
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 13 februarie 2021 - 08:24

Neața vouă . La mine e ger si e uscat. Sunt -9grC, cu real feel -15grC. 

Ar trebui să mă extrag din pat si sa marsaluiesc spre bucătărie. Am un ciolan afumat fara os sa-l fac ciorba si carne de porc si pui ptr chiftele. Garnitura vad eu ce vor restul. 

Ale are program de aspirat în camera ei si de sters praful peste tot. Mai tarziu vrea sa faca ceva dulce. Ok by me. 

Ma duc sa pun de cafea. O zi faina. 



#547
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 13 februarie 2021 - 19:16

Frig si aici! Brrrr, mai ales dimineata! 

Azi am avut in plan cumparaturi: cizme si blugi in prim plan.La 9 dimineata eram deja in magazine... a fost ok, nu prea multa lume. Marfa insa naspa, tot ce fusese inainte de lock down, adica ce mai ramasese. Abia am gasit niste blugi sa mi se potriveasca si la un pret decent. Cizmulite am gasit mai usor. Am vrut sa-mi iau si o geanta care imi placuse mult, dar nu avea fermoar, ci doar o capsa. Mi-ar placea sa traim intr-o lume in care sa nu avem nevoie de fermoar la geanta, dar pana atunci...

Toate colegele mele sunt in extaz dupa TKMaxx. Am zis sa dau o tura sa vad ce am pierdut pana acum. Am stat la coada sa intru in magazin 20 min, in 5 min eram afara. M-am intrebat daca am devenit eu fitoasa sau nu mai ramasese marfa de calitate in magazin.

15 min coada la peek und cloppenburg, am gasit o haina foarte foarte frumoasa, de la 200 euro era 45. cand sa ma duc sa platesc, era o coada imensaaa, aiurea distantare. Am lasat haina si am plecat, ca nu ma mai tineau nervii. 

Nu ma dau in vant sa cumpar haine online decat daca sunt sigura ca.75% ca imi vin. Dar de acum in colo, online scrie pe mine si retour pe barbati-miu. Adica el o sa duca pachetele cu retour la posta, ca la el sau la mine nu se mai poate face retur dupa 20 ani si mai bine.  [soricel]



#548
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 13 februarie 2021 - 19:24

Fac haz de necaz, dar fii-mea are corona. [batcap]  A luat de la o prietena care si ea a luat cine stie de unde... Cand prietena a primit raspuns pozitiv, fii-mea si colegii ei de apartament s-au testat din 2 in 2 zile aproape o saptamana. Fii-mea a fost prima pozitiva dintre ei. Oricum nu mai ieseau din apartament decat sa se testeze. Initial a zis ca nu are simptome, apoi a devenit extrem de obosita, dureri de cap si tensiune in gat. Marti m-am speriat, arata ca un zombi: alba la fata, cu obrajii supti si ochii bulbucati ca cepele.  [fri]  Si cum pot sa ajung eu la ea sau sa o ajut in vrun fel? Tac-su si el disperat... Neputinta este asa frustranta!!! Din 5 cati sunt in apartament, fii-mea si un alt baiat au fost mai rau, restul - relativ ok. Facultatea le-a trimis pachete cu mancare, prietenii le-au lasat la usa cumparaturi, medicamente. Fii-mea a primit intamplator un pachet cu diverse comandate de noi de pe amazon. Un alt baiat din apartament a pregatit aseara pentru ei 5 o petrecerere de Valentine's - zombi party am zis eu  [:-)))] Nu stiu cum a reusit sa faca rost de trandafiri (de plastic) si ciocolata. Foarte dragut din partea lui - el a fost cel mai putin afectat. Azi am vorbit cu mandruta, era ok, ingrijorata ca nu face miscare si se ingrasa  [batcap] [zirea]

 

Tot sper ca o sa am si eu o perioada extrem de plictisitoare in care nu o sa se intample nimic.

 

 

 



#549
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 13 februarie 2021 - 19:34

Și la noi frig . Dar recunosc ca mor de drag sa ma plimb .  [:-)))] . Sunt nebuna știu .

 

duminica am alergat 10,8 km cu o medie de 6,01 min Per km. 

 

so, 

 

devo, eu sunt fan tkmaxx de vreo 11 ani. Asta când m- a luat o prietena cu ea. Și știu ca s- a enervat pe mine și mi- a spus sa vizitez doar magazinele cu un articol pe raft .

 

intre timp numai de acolo cumpăr .

dar nu am mai fost in magazine de mai exact 2 luni . La noi e totul închis . 
te înțeleg cu cumpărăturile online . Nu am răbdare dar am luat niște chestiuțe drăguțe in ultimul timp. Haine nu. Nici încălțări . 
 

 

j, succes la amenajări z

 

a venit scrisorile de la RMN. Niște pomelnice. Nimic grav . ( gen cancer, scolioza sau ruptura de disc )

 

intre v5&6 s- a deplasat Discul și apasă pe nerv.
s- au rupt niște fibra de la 3 tendoane. Mușchi inflamați 
mal calcifierea la umăr . Și încă niște chestii care nu știu sa le traduc .

mi- a facut încă o data ECO și mi- a făcut Injecții in Mușchii Ăștia. 
mi- a dat nurofen timp de 1 sapt de 3 ori pe zi. Sa reduc inflația . Nu am luat încă nimic :(. 
sapt Viitoare na duc iar la control sa vadă inflamația cum a evoluat . 
Ea mi- a zis ca e normal, e uzura  [alcool]



#550
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 13 februarie 2021 - 19:36

Ups Devo, îmi pare rău de durerea voastră. Ce greu trebuie sa fie . 
sanatate copilei . 
cred ca ii poți comanda și fructe direct după net. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -