Sari la conținut

Sari la conținut


Andy al meu - you and me


22 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 08:33

Multi stiti ca baiatul meu are o mica pasiune muzicala - compune si interpreteaza muzica - asa ca va tin la curent cu  noile lui creatii.

Intre timp- a mai crescut ... iata noul sau video facut in septembrie cu o fosta colega de liceu.

(creatie proprie)

 

YOU AND ME

 



#2
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 08:59

Felicitari, Andrei! Mult succes! 



#3
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 13:29

Eu inclin mai mult spre nu imi place videoul acesta. Din mai multe motive. Dar mai bine ma abtin ca nu e frumos sa stric zenul cuiva.



#4
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 13:48

Otilia, nu cred ca noi suntem publicul-tinta al lui Andrei [:)]. Eu admir munca si dedicatia, perseverenta, talentul muzical (inteleg ca Andrei e si compozitorul melodiei) 



#5
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 13:56

Da, e si compozitorul melodiei.

 

Otilia - nu e nici o suparare. [flo2] Clar, video-ul nu este pentru parinti (are alt public). De fapt, cine a mai urmarit cariera lui muzicala, stie ca a inceput de la piese clasice pe pian (pe la 14 ani) ... mda, acum are alt stil.  [flo2]



#6
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 13:59

Nu sunt in domeniu dar mi s-ar parea mai comercial mai friendly daca piesa ar avea o poveste sa se regaseasca in filmari ca o poveste - adica sa aiba un fir dedicat celui care asculta si vizioneaza videoclip-ul sa ma introduca sa ma faca parte din filmari.
Asa sa fie 88% doar cei care canta intr-o postura sau alta nu este funny.
Cred ca daca as fi producator as lasa maxim 10% din filmare pe cei care canta. In rest 90% as produce un loc o poveste ceva pe care se se imbrace muzica 

 



#7
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 14:04

[flo2]

orice idee este binevenita insa productia e realizata intregral fara nici o interventie din partea noastra. 

NICI UNA [alcool]

(sa nu crezi ca nu a fost greu sa vedem ca parerile noastre nu mai au nici o influenta [flo2] )



#8
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 15:19

Pe mine m-a frapant opulenta din video.

Un apartament luxos, fete multe si tinere. Ah, si dezbracate cat mai mult. 

In contextul in care suntem acum cu pandemia si nivelul crescut de saracie la nivel mondial.

Mie imi pare un video cu si despre tineri cu bani care se sparg in figuri.

 

Nu am scris nimic de muzica, de productie nici atat. O poveste de dragoste poate filmata si intr-un cadru mai natural, un colt frumos in natura. Iar aici sunt de acord cu Marius. Lipseste povestea complet.

 

Laura, clar nu suntem noi publicul-tinta. Si eu admir munca si mai ales dedicatia. Dar totodata consider ca e bine sa foloseasca in mod constructiv comentariile.

 

Redactor, ai mai pus un video de-al lui acum ceva timp. Mi se pare mie sau e destul de similar? e ceva care ma duce cu gandul la el. Poate era aceeasi fata, aceeasi locatie. Si cam sigur acelasi stil.



#9
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 15:34

Otilia - filmarea e facuta la un coleg de liceu. Nah asta e casa lui. Super fain ca si-a oferit ajutorul la acest proiect.

Fetele sunt toate foste colege - nah si e vara asa se imbraca tineretul la 35 de grade (si apropo era stricat airco-ul)

Dar nu inteleg de ce ti se par tie dezbracate  [batcap]

Cum adica - fete multe si tinere ? Adica trebuia sa fie putine si batrane? 

Pai asta e varsta lor. au 20 de ani. Si sunt si baieti -  tot multi si tineri.  [batcap] 

Cum se sparg in figuri? Cum anume?  [:)] Ca danseaza?

 

Da - acum 2 ani a facut un video tot cu aceeasi fata - acum s-au re-intalnit in vacanta si s-au gandit sa mai faca un video.

In vara, nu era nici un caz de virus in Cipru. Asta e. nu era nici un fel de restricitie.

 

Acuma, desigur  - putem sa ne gandim cum am putea filma noi o poveste de dragoste - dar fiecare artist are propria lui viziune.  [flo2]

Si vorbim de o alta generatie.

Ne place sau nu.



#10
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 15:47

Sa stii ca ma pun in situatia consumatorului, a celui care ma plateste prin accesare. Asta e cheia - publicul, nr de vizualizari. Comert pur de impact.
In general toate videoclipurile de impact au o poveste video.... se desfasoara o linie pe care este imbracata partea muzicala. Ma introduce ma face parte din ce se desfaoara acolo, ma face sa ma uit sa inteleg sa traiesc sa astept desfasurarea, derularea actiunii... e ceva construit. 
Cel/cei care canta nu apar cantand decat pasager ...secunde sunt in background....pt ca nu asta vrea sa vada cineva cum canta. Asta aude... vrea sa vada povestea ... si sa auda.
Asta e remarca mea nonprofesionala.
As analiza CUM este construit un videoclip de succes....De ce este asa? Cat timp este alocat unui intro unui final secventelor cu cel/cei care canta si cat altor cadre..... 

Toate aceste detalii fac diferenta intre Yes ...Maybe .... No....
Costurile de productie sunt doar Yes....




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -