Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 6 voturi

America la rascruce de drumuri


719 raspunsuri la acest subiect

#581
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 ianuarie 2021 - 23:17

Cam asa il percep si eu. 

 

Fisier atasat  trump.jpg   128,66K   1 descarcari

 

Fisier atasat  trump1.jpg   194,82K   0 descarcari



#582
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 08 ianuarie 2021 - 08:48

nu pot sa inteleg ce isi imaginau ca se poate intampla cu aceasta vizita la Capitoliu.

 

Vizita?



#583
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 ianuarie 2021 - 10:14

Dap. Vizita spus la misto.



#584
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 08 ianuarie 2021 - 17:14

Am urmărit puțin știrile din ultimile zile... 

Ce s a întîmplat la Capitol nu trebuia sa se întâmple dar era de așteptat.
Se știa ca va fi protest, nu a fost o surpriza. De ce au lăsat sa se întâmple asta e cu totul alta poveste . 

Multi zic ca nu toti erau T suporteri, au fost alții infiltrați ca sa distrugă , iar pozele special alese... parca mai știe cineva care e adevarul.

 

luni de zile cu BLM zeci de orașe au ars, sute de oameni răniți și parca oficial 20 au fost raportați ca su murit... milioane de $ in pagube materiale, monumente distruse...și presa nu a mai foat așa oripilată.

Luni de zile multe orașe au fost ținute in teroare și nimeni nu zicea nimic... deh erau doar proteste“pașnice”... acum cu o mâna de nebuni presa vuiește ca America e in flăcări...
 

E grav ce se întâmpla, când alegerile sunt furate, democrația călcată in picioare, politicienii corupți, cenzura și manipulare etc etc... nu se știe daca America isi mai poate reveni de pe drumul greșit pe care se afla. 

Trist... f trist.

 



#585
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 08 ianuarie 2021 - 17:25

michelle, puteam sa jur, puteam sa imi pun toti banii la bataie ca o sa vii sa gasesti scuze , explicatii, justificari si mai ales vinovati in tabara celor ce nu il pupa in c*r pe Trump !

 

Dincolo de faptul ca e profund gresit, din punctul meu de vedere , sa justifici terorismul unei gasti de extremisti cu actiunile altei gasti, eu nu am vazut nici un protestatar BLM sa incerce sa rastoarne ordinea constitutionala, sa atace parlamentul, sa incerce sa dea o lovitura de stat. In schimb am vazut dincolo de violentele de care spui (si pe care nu le contest) si nenumarati protestatari pasnici gazati si loviti, ceea ce nu s-a intamplat la Capitoliu, unde politistii au mimat ca ii opresc. Garda Natioala care trebuia sa intervina nu a fost chemata de Trump, pt ca erau prietenii lui acolo, nu putea sa isi atace oamenii trimisi de el sa ii faca treaba.

Si nu mai incerca sa minti (sau sa te lasi mintita) ca erau infiltrati si trimisi de dusmanii lui Trump. Video cu discursul si instigarea facuta de praiubitul presedinte a fost public si vizibil pentru toata lumea. Daca si Mike Pence a luat drastic atitudine, a actionat cum un om normal la cap ar fi actionat , chiar nu ti se pare dubios sa sustii minciunile lui Trump in continuare? Daca atatia republicani au criticat si s-au delimitat clar de evenimente, daca atiatia consilieri si oameni din Casa alba si-au dat demisia dupa ce s-a intamplat, tu inca mai gasesti justificari si mai crezi in conspiratii!??!?!

 

Democratia si libertatea intr-o tara normala se apara prin vot, prin respectarea legii, prin respectarea justiei, a autoritatilor. Daca au fost fraudate alegerile, trebuia sa se aduca dovezi in justitie si cei in masura sa judece sa decida. Din pacate ai dreptate, nu stiu daca America va mai reveni vreodata la democratia si libertatea aia autentica pe care o admiram cu totii in urma cu 20-30 de ani, 



#586
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 08 ianuarie 2021 - 20:48

Eh, ca doar nu toti 7 milioane de votanti Trump s-au gandit sa sparga Capitoliul sau sa nu respecte legile si autoritatile.

Vrei sa spui 75 de milioane! Ceea ce e o mică mare diferența! [:)]



#587
Camelia09

Camelia09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 08 ianuarie 2021 - 23:14

Am citit un interviu cu Alyssa Farah, fostul director de comunicatii al administratiei Trump care mi s-a parut revelator. Va las link-ul daca doriti sa vedeti ce are de spus:

https://www.politico...-q-and-a-456369

 

Ceea ce am retinut din acest interviu e ca rezultatele alegerilor au cam coincis cu ceea ce stiau cei din campania presedintelui Trump din sondajele interne pe care le efectuasera, infrangerea nu a fost o supriza, singurul stat unde rezultatele alegerilor au diferit de cele estimate de republicani fiind Georgia. Eu una nu inteleg de ce presedintele a ales sa duca ideea de fraudare a alegerilor pana in panzele albe din moment ce infrangerea nu a venit neasteptata, nu a fost o supriza. Ma gandesc ca nu degeaba a participat presedintele Trump in ultimile zile la n-spe raliuri de campanie electorala, stia ca are de recuperat si ca prognozele nu-i sunt favorabile.

 

Intrebarea e: cum ramane cu votantii republicani, destul de numerosi, peste 50% din cei ce l-au votat pe presedintele Trump, care cred ca alegerile au fost fraudate? Au ajuns sa spuna ca justitia e corupta, ca vicepresedintele Pence a tradat si tot felul de lucruri care mi se par absurde si socante.



#588
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 ianuarie 2021 - 17:41

Vrei sa spui 75 de milioane! Ceea ce e o mică mare diferența! [:)]

[:-)))] Normal. 

Iohannis al nostru a fost votat de 6,5 milioane, dapai ditai tara plina cu americani...



#589
ML

ML

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.108 mesaje

Postat 19 ianuarie 2021 - 04:31

Si un roman "alb" arestat printre altii. De notat pozitia lui fata de numele nevestei:

 

https://www.pix11.co...orrible-monster



#590
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 19 ianuarie 2021 - 13:26

dar si-a facut si pagina de gofundme

https://www.gofundme...orwardtogether�




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -