Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghețarul e pe (al doilea) val


1023 raspunsuri la acest subiect

#51
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 13:36

Colegul de pe etajul nostru a fost testat pozitiv, asa ca toti cei care au intrat in contact cu el, au fost trimisi azi la pranz acasa, in carantina, pt 10 zile. Se va dezinfecta tot etajul.

 

Eu nu inteleg cum de Trump se plimba, fiind testat pozitiv. Pe cand cei care vin din tarile de risc tb sa stea in carantina (10-14 zile). Nici nu stiu cum sa numesc ceea ce face el  [bang]


Editat de Ella73, 08 octombrie 2020 - 14:00 .


#52
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 13:40

Si eu ma intreb acelasi lucru... Dar Trump e numai unul....



#53
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 13:51

 

 

Eu nu inteleg cum Trump se poate plimba dupa cum vrea el, fiind testat pozitiv. Pe cand cei care vin din tarile de risc tb sa stea in carantina (10-14 zile). Nici nu stiu cum sa numesc ceea ce face el  [bang]

 

ei, cum sa nu stii? prostie, nesimtire, lipsa de respect pentru cei din jur, egocentrism... si tot asa



#54
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 13:55

Monica, nu stiu exact cum e cu trecutul in scenariul rosu, dar tare am impresia ca vom afla ... Ai mei fac schimbul la 2 saptamani, asa ca urmeaza 2 saptamani de stat acasa, mare lucru daca nu va fi mai mult. 

 

Corina, cand au inceput scoala fii'miu mornaia ca ar vrea sa plece la 14 acasa, sa nu mai stea la bunica'sa pana iesim noi de la munca, dar nu i-am lasat tocmai pt ca ar fi trebuit sa mearga cu un autobuz /maxi-taxi ce ar fi fost cu siguranta super pline la ora aia. Acum, ffind mai mult online decat la scoala, oricum abia apuca sa se vada cu soacra'mea (care sufera ca e singura si fara activitate, ii lipsesc vizitele zilnice de dupa scoala ale nepotilor, dupa ce 8 ani le-a gatit, i-a pus la teme, s-au certat /pupat /ras /consolat dupa ore) 



#55
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 13:56

daniela, stii vorba aia  "daca un barbat a zis ca face ceva, atunci va face, nu trebuie sa ii amintesti la fiecare 6 luni!" 

 

Laura, da  [:D] . Eu nu joc la începători, totuși, i-am amintit după mai bine de un an  [zirea] .



#56
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 14:03

Din pacate, da... :(( Vom vedea... sunt din ce in ce mai multe cazuri, 3000 azi, acu' 2 saptamani eram pe palierul 1800-2000 pe zi.

Nu stiu cum va fi, si mie incepe sa mi se faca frica.... "Caracatita" se tot intinde... Incep sa cred ca pe toti ne va prinde la un moment dat. Nici nu ma mai intreb daca o sa fac boala, ci cand...

Problema e de ce forma "ai noroc", ca daca eo forma din aia usoara sau medie, fara probleme de respiratie si stat in spital, aia e, stau 14 zile la cutie. Dar daca e nevoie de ATI, ventilator etc....  [:(]

Monica, nu stiu exact cum e cu trecutul in scenariul rosu, dar tare am impresia ca vom afla ... Ai mei fac schimbul la 2 saptamani, asa ca urmeaza 2 saptamani de stat acasa, mare lucru daca nu va fi mai mult. 


Editat de monicabo, 08 octombrie 2020 - 20:08 .


#57
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 15:21

ei, cum sa nu stii? prostie, nesimtire, lipsa de respect pentru cei din jur, egocentrism... si tot asa

Si enorm de multa ipocrizie si cinism, dupa parerea mea. 



#58
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 16:43

Monica, gandeste pozitiv. 

 

Marco mi-a spus ieri ca are noroc cu mine, pt ca sunt optimista si gandesc pozitiv...pe cand el si mandra sunt exact pe dos...le-am spus ca vor lua certificatul, ei ca nu si nu...el s-a inscris si la examenul din noiembrie  [batcap] a platit degeaba, dar asta este, nu poate anula.

 

Ioana, ii plac scaunele lui Marco  [:)] maine vine si masa, diseara ducem masa veche la vecini  [:D] ce bine ca stau vis-a-vis.

Fratelo este ok, ieri a avut arsuri la stomac, asa ca am fugit repede la farmacie si i-am luat medicamente; reteta e la farmacie, pot lua oricand ce are nevoie. I-am dus si dicarbocalm. Azi este ok, am vorbit mai devreme cu el. Momentan se ingrasa  [:D]

 

Strumphi ce-o face ? nu a mai venit la raport. 

 

Azi e soare, avem 16°...se simte si la moral.

 

Ieri a trebuit sa-i trimit Marciei de pe laptopul ei prezentarile pt curs; m-am plictisit asteptand sa se deschida  [zirea] a fost laptopul mamei, luat acum 7 ani, ca sa vorbim pe skype...de cand are smart-phone, nu il mai foloseste, asa ca i l-a dat Marciei anul trecut (al ei statea sa se dezmembreze)...iMac-ul nu-l poate folosi, pt ca are nevoie de Microsoft Office....asa ca ieri i-am comandat un laptop nou si performant (HP Elitebook), azi a si ajuns...e cadou pt majorat...va avea nevoie de laptop si in Seoul, asa ca e o investitie buna...cum nu am calatorit anul asta prea mult, am economisit destul, asa ca pot cheltui  [:D]

 

O seara faina sa aveti. 



#59
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 17:36

Colegul de pe etajul nostru a fost testat pozitiv, asa ca toti cei care au intrat in contact cu el, au fost trimisi azi la pranz acasa, in carantina, pt 10 zile. Se va dezinfecta tot etajul. Eu nu inteleg cum de Trump se plimba, fiind testat pozitiv. Pe cand cei care vin din tarile de risc tb sa stea in carantina (10-14 zile). Nici nu stiu cum sa numesc ceea ce face el [bang]

unde se plimba? 



#60
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 08 octombrie 2020 - 18:13

Nu stiu cum e la tine, dar la mine maine e joi!

 

Bafta, sa se potoleasca. Daca nu, macar sa ai spor !! 

 

Ieri toata ziua am fost convinsa ca e marti. Cand mi-am dat seama ca a miercuri am fost foarte incantata.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -