Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Ghețarul e pe (al doilea) val


1023 raspunsuri la acest subiect

#581
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 22 octombrie 2020 - 21:01

Ioana, sunt așa și așa. Azi noapte m-am trezit iar de dureri și azi m-a durut umărul peste zi. Sunt suparata. Frustrata. Tot ce vrei...Am ieșit de la job (unde e super apăsat și stresant, s-au înmulțit foarte mult pacientii la urgenta, plus altele) și când m-am urcat in mașina am început sa plâng. Exact cum zicea Fleur, cum dracu’ (ma scuzati) sa nu fii urgenta când nu mai poți. Adică îmi spune ca ma internează dacă nu mai pot și îmi da morfina, dar nu îmi fac radiografie mai repede...îmi venea azi sa merg sa ii întreb unde e logica???? 
 

In fine, când am ajuns acasa am găsit in posta o noua chemare la radiografie. Au redus la jumătate zilele de așteptare. De la 12, am ajuns la 6. Atât a reușit măcar medicul de la urgenta (deși mi-a zis ca nu primite). 
 

Cam atât de la mine. Nu am energie Pt mai mult. 
 



#582
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 22 octombrie 2020 - 21:05

E superba Silvia!  [il]  Sa va fie de bine ieșirea, Viviana. 
 

Am văzut-o ieri și pe fata cu ukulele [il]

 

Am văzut și toamna superba a lui Strumphi! Sper sa te programeze cât de repede, e cumplit sa trăiești cu dureri. Eu măcar merg la job și mai uit de ele...

 

 



#583
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 22 octombrie 2020 - 21:30

Vai, Mihaela, ce rau imi pare.

Bine  ca astepti mai putin.



#584
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 22 octombrie 2020 - 21:43

sigur ca vreau. [flo2]

 

Vreau și eu invitație pe pagina FB prietenii cărților, s'il vous plait!



#585
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 22 octombrie 2020 - 22:16

Vreau și eu invitație pe pagina FB prietenii cărților, s'il vous plait!

te-am invitat [:)] avec plaisir! 



#586
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 22 octombrie 2020 - 23:27

Ioana, sunt așa și așa. Azi noapte m-am trezit iar de dureri și azi m-a durut umărul peste zi. Sunt suparata. Frustrata. Tot ce vrei...Am ieșit de la job (unde e super apăsat și stresant, s-au înmulțit foarte mult pacientii la urgenta, plus altele) și când m-am urcat in mașina am început sa plâng. Exact cum zicea Fleur, cum dracu’ (ma scuzati) sa nu fii urgenta când nu mai poți. Adică îmi spune ca ma internează dacă nu mai pot și îmi da morfina, dar nu îmi fac radiografie mai repede...îmi venea azi sa merg sa ii întreb unde e logica???? 
 

In fine, când am ajuns acasa am găsit in posta o noua chemare la radiografie. Au redus la jumătate zilele de așteptare. De la 12, am ajuns la 6. Atât a reușit măcar medicul de la urgenta (deși mi-a zis ca nu primite). 
 

Cam atât de la mine. Nu am energie Pt mai mult. 
 

Mihaela, cand ma gindesc la tine si la Strumphi sincer imi dau lacrimile gindindu-ma prin ce treceti. e pur si simplu inuman cum  va lasa sa va chinuiti in halul asta si  sa nu faca niste simple raze.

de cand te chinui, ajungeai in alta tara plateai si le faceai.

 

credeam ca la voi sistemul de sanatate e mult mai bun ca cel din america, dar eu nu am trecut prin asa ceva, ever. 

 

sotul meu a avut ceva mai multe probleme de sanatate, dar toate programarile s-au facut in cateva zile. William la fel cand a avut probleme cu cotul imediat la raze. 

 

Acum cu covidul am observat ca a trebuit sa insist mai mult sa fiu vazuta in persoana.

si bine am facut ca lucrurile nu stau asa de bine si treb sa am o procedura medicala.  doctora a insistat sa nu aman, treb sa o fac in cel mult 2 luni. sunt curioasa cand ma vor programa.



#587
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 23 octombrie 2020 - 00:21

te-am invitat [:)] avec plaisir! 

Merci beaucoup!



#588
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 23 octombrie 2020 - 01:23

Michelle, sănătate!

 

Eu mi-am terminat ziua și practic și săptămâna. Am fost cu băiatul la psihologă. Mâine am zi pedagogică și lucrez de acasă, am o grămadă de treabă, să văd ce apuc să fac.

 

Deocamdată șed cu un pahar de Merlot și un bol de fistic în față.

 

M-aș uita la dezbaterea prezidențială dar teamă mi-e că mă enervez.

 

Ella, nostimi ai tăi, Marcia cu Bangkokul/ Van Gogh și Marco cu un pupic/un pic.

 

Viviana, Silviei îi stă perfect cu tunsoarea bob și culoarea blondă.

 

Velvet, ce aiurea cu elevul tău, copiii ăștia de plictiseală fac tot felul de șotii online, sper că nu nimic grav care să te implice și sâcâie prea mult. La cât de mare e școala ta, fii sigură că și la alte clase sunt probleme din astea. Cei care fac pozne la școală au mutat poznele online, numai că nu realizează că gesturile lor au consecințe mai grave în online decât în spațiul închis al unei clase.

 

Am.citit ce s a întâmplat la clasa Crinei Silviei8.

Opinia mea sinceră este că profesorii au în primul rând răspunderea să asigure în măsura posibilului securitatea videoconferințelor. Trebuie să studieze și să exerseze înainte toate testările, pentru că nu e normal ca elevii să poată să se dea afară unii pe alții sau să înregistreze orele. Sunt setări care blochează aceste opțiuni pe orice platformă care se respectă. Pe Zoom știu sigur că sunt. Desigur că se vor găsi deobicei unii mai inventivi, dar inventivii ăștia trebuie să știe și să vadă ce consecințe au acțiunile lor.

Uf, noroc că ai mei elevi sunt mititei.



#589
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 23 octombrie 2020 - 06:41

si uite ce-mi face mie Radu Paraschivescu: normal c-am comandat cartea lui; plus inca 5, cum fac de obicei cand intru intr-o librarie online (din alea reale v-am mai zis ca imi mai reuseste sa ies "decat" cu 4 carti [:)] ). (una din cele 5 e "Zilele lui Savelie")

 

ce carte noua are? Si mie imi place de el.... e exceptional! 



#590
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 23 octombrie 2020 - 07:57

Buna dimineata!

 

Viv, multumesc pentru invitatie. [flo2] Am descarcat deja si inceput sticletele. Am ratat poza cu Silvia, din pacate, dar ma bucur pentru iesirea voastra. Sa va fie de bine!

 

Daniela, imi pare rau pentru TV.

ce de aventuri cu pisici pe aici. eu nu am avut niciodata animale. deabia am acum o planta si e greu o sa ingrijesc.

 

Velvet, imi pare rau de problemele de la clasa ta. sa stii ca si la noi e la fel, din tot liceul nu sunt probleme decat la clasa fiica mii care e tot a V-a. rabdare iti doresc si putere. sper sa se aseze lucrurile cat mai bine intr-un final [flo2]

 

Fleur, orele se fac pe google classroom. nu stiu daca profesorii stiu sau pot sa le interzica unele lucruri...ma gandesc ca nu stapanesc aceste lucruri, nu au fost instruiti. 

eu sunt dezamagita pentru ca dupa sedinta ma asteptam ca toti parintii sa vorbeasca cu copiii lor si sa nu se mai repete...si a doua zi alte glume proaste.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -