Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * - 4 voturi

Visinata, afinata, cornata si alte conserve

pinguini madagascar toamna visinata

1089 raspunsuri la acest subiect

Laura25

Laura25

Membru VIP

• Moderators
  • 19.606 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 09:54

*
HOT

Si varianta noastra: 

118913423_712031066016129_79106351039925

118991895_258416648542368_12925257203866

118794857_340906420620894_85226704900946

118785714_315711899683087_40770916245456

119005267_313238683075886_57099304150384

• 9

strumphitza

strumphitza

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.609 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 10:13

Hey, la cine bat si eu la usa dupa un borcan de zacusca ori sticla de visinata?  [alcool]

Ce pofte mi-ati starnit, neaparat sa ii fac lista mamei!  [:-)))] Imi da mama numai cu lista dupa cap, o sa ma cheme la munca, nu la intins mana!  [fri]  [:-)))]

V-a fost dor de hahaiala mea? [:p] Da, a inceput scoala, Mr. e in concediu saptamana asta, nu plecam nicaieri ca doar avem copil de scoala... dar e bine pentru el, se mai relaxeaza desi de dormit nu prea cred ca el o duce si aduce de la scoala, deci tot trezit devreme, dar are timp sa isi citeasca toate cartile de le-a comandat din Martie pana acum! [zirea]  [:-)))]  Credeti ca am vreo sansa sa il scot la o plimbare sus pe deal? Doar daca ii pun cartile pe foc!  [clo]  Se simte mult mai bine decat acum 2 saptamani, clar de la stress a trecut prin ce a trecut. A revenit saptmana trecuta la munca lui pe Brexit de dinainte de criza. Brexit face bine la psihic!  [:D]

Miss e tare tare incantata de noul prof si bucuroasa peste masura sa isi revada colegii si prietenii, sa se joace impreuna si socializeze. Are bicla noua de vreo 3 saptamani si dupa scoala si dupa ce termina Mr. cu munca ies in parc o ora sa o ajute sa invete sa mearga. [bicla] Sophia cica trebuie sa o plateasca in loc de gym, ca il alearga bine  [bat]

Nu mai stiu ce sa va spun, astept programarea de pe 24, dar incerc sa imi tin mintea ocupata cu diverse alte treburi ca deja nu mai dorm noptile. Toata situatia cu Nick si altele ma tin treaza de vreo 2 saptmani si ma simt tare obosita. Pur si simplu nu dorm, adorm foarte tarziu, ma trezesc odata cu gainile, ori daca dorm nu ma trezesc odihnita.  [|)]

Sa incerc sa il convig pe Mr. sa mergem la plimbare si aer curat sus pe deal sa admiram culorile toamnei peste Londra. Oare am vreo sansa? A revenit de la scoala si hop cu cartile in brate?  [pace]

O zi frumoasa! [flo] A iesit si soarele, tare era gri de dimineata..... 

• 1

Ella73

Ella73

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.935 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 10:22

Servus pinguini

Fleur  [:-)))] sper ca ai rezolvat cu gainile  [:D]

si eu mai scriu aiurea, pt ca nu ma uit cand tastez, dar dupa recitesc si corectez.

Miha, cat de frumosi sunt puiutii  [il]

Roli, sa va fie de bine vacanta.

Sambata a fost fain cu prietenii, a fost cald si am stat in gradina pana la 10... mandra a venit dupa miezul noptii de la petrecere, eu dormeam, dar am auzit cand a intrat in casa. 

Ieri a fost o vreme de cacao, cu ploaie si frig  [ups] nu am facut nimic, am lenevit...ba da, am facut repede un gulas...vroiam sa fac astazi, dar m-am razgandit si l-am facut ieri.

Azi merg cu fratelo la dermatologie.

Prietena mea mi-a adus un  borcan de muraturi cu plante in el  [:D] ingenioasa ideea, borcanul are o gaura in fata, pe unde se pune apa...plantele sunt gen ghetisoara. 

Azi e soare si se va incalzi..sper sa avem o toamna frumoasa.

Saptamana asta e una plina, alerg de colo colo.

O zi faina sa aveti. 

• 0

Ella73

Ella73

Membru VIP

• Membri
  • 12.935 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 10:23

Strumphi, ma bucur ca ai scris  [pk]

• 1

Ella73

Ella73

Membru VIP

• Membri
  • 12.935 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 10:29

Saptamana trecuta, in Germania, o mama si-a ucis 5 din cei 6 copii  [:(] ea are 27 ani, copiii aveau intre 1 si 8 ani...pe baiatul cel mare, de 11 ani, l-a trimis la mama ei...copiii erau facuti cu 3 barbati (cel mare cu unul, urmatorul cu altul si ultimii 4 cu sotul de care era despartita de un an de zile)...i-a scris mamei ei ca e in tren, il trimite pe baiat la ea, ca nu mai poate...mama i-a scris atunci ca suna la politie, iar ea a i-a raspuns ca cei 5 copii sunt morti...dupa s-a aruncat in fata unui tren, e in stare grava in spital...copiilor le-a dat somnifere (moartea a survenit prin sufocare)...of, nu inteleg cum cineva poate face asa ceva...inteleg disperarea, dar asta cu ucisul copiilor nu...vecinii plangeau cand vorbeau, e plin de flori si de plusuri la usa blocului. 

• 0

mihaela_s

mihaela_s

Membru VIP

• Membri
  • 28.321 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 11:41

Când o persoana e afectata psihic, in depresie, nu ai ce sa înțelegi. Nu gândește ca un om sănătos. E un om bolnav...păcat ca nu și-a dat nimeni seama, sa o ajute...

• 4

Laura25

Laura25

Membru VIP

• Moderators
  • 19.606 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 11:46

shtrumphi, ma bucur ca aveti o perioada mai linistita. Sanatate multa! Mult succes domnisoarei in noul an scolar! 

• 1

Ella73

Ella73

Membru VIP

• Membri
  • 12.935 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 12:08

Fleur, in coreana :

-multumesc : gamsahabnida

-la revedere : annyeong

-o zi buna : joh-eun nal

• 0

silvi8

silvi8

Membru de baza

• Membri
  • 5.011 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 12:55

Strumphy, ma bucur ca ai intrat! [flo2]

Ella, ce grozavii povestesti...e cumplit ca se intampla asa ceva si ca nimeni nu si-a dat seama cat de bolnava e femeia asta. 

Laura, intrebai tu de busuioc...socra mea are un manunchi legat si agatat in magazie. cica se usuca el singur si sta bine unde e toata iarna. 

• 0

strumphitza

strumphitza

Membru de baza

• Membri
  • 6.609 mesaje

Postat 07 septembrie 2020 - 13:06

Domnul meu a plecat la biblioteca!  [fri]  Oare sa scape de gura mea?  [batcap]  [:-)))] Si-a pus cartile in traista si dus a fost. Are de returnat cateva la care expira termenul saptamana asta. Sper ca revine acasa pana la 3. S-a dus pe jos, cica sa-si mai miste picioarele nitel. Daca se ducea cu masina il asteptam la usa  [mai]

Eu am pus la spalat inca o masina, am intins deja o tura afara si vecinul meu drag fuma afara si era cred in video meeting, i-am vazut ecranul indreptat spre gradina mea, nici nu stiu cand a intrat in casa, sa nu ii apara pijamalele mele in fundal!  [:D]  [:-)))]

Am udat si gradina, tare erau uscate florile mele. Urmeaza cica niste zile mai calduroase saptamana asta. De vreo 2 saptamani a tot fost rece nu numai noaptea dar si peste zi. A venit toamna cu adevarat si nu-mi pare rau. Imi place cand se intuneca mai devreme. Nu veniti cu batzu`  [soricel]  asta-s eu, nu iubesc vara, caldura, soarele arzator...

M-a mai ofticat si mama cu niste poze mi-a trimis pe whatsapp cu rosiile ei. Doamne, parca le simteam gustul. Avea multe multe, cateva cosuri imense pline ochi. Am intrebat-o cum sta cu sanatatea de s-a apucat iar de treaba. Mereu se plange de dureri de oase, solduri, genunchi, dar are o gramada de legume in solar si tot culege si face tot felul de zacusti, conserve, bulioane.... Asa era si bunica, reumatica si mereu in dureri dar nu statea locului. Mai stiu eu una cu dureri de tot felul si nu sta locului  [:I]  

Astept barbatu` sa mergem la plimbare, cred ca mai am de asteptat. Vreau sa reincep dieta ca nu stiu cum am facut si m-am ales cu vreo 2 kile in plus in ultima vreme. Adica stiu cum  [hot]  dar la fel de bine stiu cum sa le si dau jos. Pana acum parca nu am avut chef, dar... trebuie sa ma cumintesc sa termin cu rontaiala de prostioare.  [mariaj]  

• 0

Etichetat si cu pinguini, madagascar, toamna, visinata

Intrebari Panica

• colea lida
    - Ieri, 19:21

• Vaccinu

adelina_potcovaruuu
    - Ieri, 14:05

• Enterolactis buvabil

mire1982
    - ian 22 2022 22:41

• Bebe nu face caca decat cu supozitor