Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina (48)


186 raspunsuri la acest subiect

#41
dan_ny

dan_ny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 21:57

laura ioana bine ca n-ati patit nimic...meyy voi gravidutzelor, ce emotii imi dati cu peripetiile voastre. si zi asa...l-ai bagat in ceata pe bietu' domnu' doctor?!!?

pupici si ai grija de tine si de bb [pup]



_________________________________________________________

priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller



poze filmuletz



#42
c.myry

c.myry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 240 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 22:08

[hopsieu]Buna seara,
ce harnicutze sunteti
Lau meli -multumim de noul capitol. Sper sa fie norocos si plin cu vesti bune. [pup]
Am fost ieri la eco si bebe e bine sanatos si un adevarat boxer. Da din manute ceva de speriat. Mi-a dat poze si un filmulet de cateva secunde sa vedem cum boxeaza.
Suntem in 10 sapt. si 6 zile, iar bebe are aproape 4 cm. Pe 8 fac analizele din 1 trim, iar in sapt. 15 fac morfofetala si triplutest.
ralucaghisa-off doamne. Imi pare tare rau. Ma rog la DD sa treci cu bine peste ziua chiuretajului si peste aceasta mare durere. Multa sanatate si curaj sa poti privi mai departe.
IreneCAMmuulti [pup] si o imbratisare mare, mare.
Teo -nu te mai gandi la momente triste. Gandeste la bebe din burticutza care vrea o mamicuta linistita si fericita. Fii cuminte si aveti grija de voi.
danangie-ma bucur ca nu mai ai dureri. Nu stiu ce sa zic de ameteli. Daca nu e de la pastille, sa nu fie de la anemie sau tensiune. Vitamine iei? Incearca sa vb cu un medic. Multa sanatate!
Irda-multa sanatate. Ma bucur ca esti bine.Multa sanatate si bebe sanatos!
kitzy– ce frumos. Vrea sa va tina in suspans bebe. O sarcina usoara in continuare, fara probleme si bebica jucaus.
Laura -ma bucur ca bebica e bine. A mai ramas putin pina la marea intalnire. Bine ca nu a fost accidental grav. Masina se repara… Eu mereu ii zic sotului care e grijuliu cu masina si ma cearta ca eu sunt mai neatenta. Lasa, mama ca e tabla. Important e ca voi sunteti bine.
Slimatei – sa ne dai semnal cand bebelina vrea sa te vada. Sa facem galerie la fetitze.[pup]
Michele-ce mai faci. Un[pup]pupic si o imbratisare de la departare si multe ganduri bune.
Mcrissa- tin pumnii sa vii cu vestea buna. Multa sanatate surorii tale

O imbratisare pentru toate fetele si o saptamana cat mai placuta[pup]

Ps Poate ma ajuta cineva. As vrea sa pun si eu poze dar nu stiu cum.[pup]



myry [flo]




Mami si tati te asteapta [copil] http://bd.lilypie.com/2VaDp3.png

_________________________________________________________________

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

#43
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 22:12

Laura[pup] important este ca voi sunteti bine,in rest,fierul se repara!Inca o data felicitari pentru bebe!

dan_ny[pup]imi pare rau ca ti-a venit CM.[V]

Sper sa se rezolve problema pe care o ai si sa te reapuci de treaba![xinpat][:D]






Mirela [flo]

Come on baby![ruga]

#44
L5845

L5845

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.729 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 23:30

Teo imi pare rau ca te doare gingia, off, maseaua asta, acum si-a gasit si ea sa iasa? [pup] fata cu [audinti], sa iasa mai repede si sa nu te mai doara.

Laura important e ca sunteti bine si ca nu ai patit nici tu, nici sotul nimic. Fiarele se fac ele, chiar daca va costa, asta e.[pup] burticoasa cu [am]

Irda mai ce creste samburelul, acusica ne spui ca tre' sa incepem galeria.[pup]

blueeyes sper si eu sa fie multe vesti bune capitolul asta. Tu ce mai faci? Vezi ca vin cu [neand], dar vezi ca nu mai e butoiu', ca l-a luat Liana si l-a ascuns, asa ca.... [pup]

kitzy sa-ti creasca mare si sanatos bumburelul si sa va vedeti cu bine atunci cand trebuie.[pup]

slimatei pai sa ne anunti si daca nu apuci, noi o sa facem galerie cand o sa vedem ca lipsesti suspect de mult de pe aici. Asa ca mai vb cu domnisoara sa stea cumintica sa mai creasca macar putin.[pup]

dan_ny bafta cu tratamentul, sa fie cu noroc.[pup]

c.myry felicitari si tie pentru [bebic]-ul boxer, asta e bine, inseamna ca e vioi si sanatos. Activeaza-ti PM sa-ti spun cum sa-ti pui poze.[pup]





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!



Lau-Meli [8**] si [biz]

Poze

Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Doi zapaciti!

#45
miha74

miha74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.152 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 01:20

Liana si eu raspund prezent si [:D][:D].
V-am citit, dar pic de oboseala si nu pot sa va scriu...o las pe maine...poate o sa am mai mult timp, la ore mai rezonabile.
Raluca - curaj, si da-ne vesti despre tine!

[dual]
Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)




#46
Liana30

Liana30

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.748 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 04:31

dany io ma simt dintzoasa[:D]mie imi ziceai?io eram ocupata ca distrugerea butoiului..nu fumam mama nuu[:D]

Lauricooo pai tocmai pe mine ma omisasi[:D]da acu te inteleg..lasa mama bine ca voi sunteti binee..fiarele se fac..pupp..pupp..puppp si pe bebe care o arata si nu vrusasi sa o vezi[:D]

iar va pupp pe toatee.[cool]



Putin cu putin se aduna marea...





Nasica



Pana gasesti printzul, trebuie sa sarutzi toate broastele!!! [:D]



"Nimic nu-i imposibil!"

#47
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 08:45

lau, multumesc de noul capitol!ma tot gindesc la ce mi-ai scris ieri pe mess, io tin pumnii sa iasa bine. imi place de numa la aquagym, ma dor toti muschii[:D] si david e super incintat, luni fac poze, da, ma relaxeaza, si fac ceva ptr mine, vreau sa slabesc!



liana, am auzit ca ma strigai! prezent, am vrut sa intru pe mess sa te intreb cum esti si cind colo ce am vazut? "sint grasu nu deranjati" am ris de m-am prapadit te pup tare



consi, sa dea domnu sa fiti 3 la cununie!



ninia, ma bucur si ma simt onorata ca-ti place numele meu, deci voi fi nasica daca ai fetita?[:D]la multi ani fericiti cu iubitul tau sa aveti! noi avem 9 ani jumate de casnicie si 14 ani jumate de cind sintem impreuna.baietii mei sint bine, merci de intrebare, david creste vazind cu ochii, acusi sta in fund, il alaptez exclusiv(nici apa nu i-am dat) pina la 6 luni, e sanatos si arata bine, iar dominic e un frumos creste si el, merge la gradi, sint sanatosi asta e cel mai important



pusichet, imi pare atit de rau!



ale, ce mai faci?



musette, nici eu nu m-am gindit ca voi face chiuretaj vreodata, si uite ca am facut deja 2.....fara voia mea [bang] asta ca sa nu spui niciodata NICIODATA, dar lasa ca toate au rezolvare, gaseste medicul bun care sa stie sa le dea de capat



mirelush, tin pumnii ptr test, merci de aprecierile cu casa si frumosii mei!da ce vad io, pofta asta de muraturi e semn bun zic io



slimatei, mai ai atit de putin, Doamne ajuta



miha, eu am semnat deja petitia la mamici. am inteles de la mamicile de mai ca ar fi ceva aquafitness la mariothotel sper ca nu ma insel de numele hotelului in bucuresti.



irina, ce mai faci?



cristina26, de ce esti deprimata?imi pare rau, ma rog sa treaca cit mai repede, te pup



teo, si asa e mult, cind ma gindesc ca eu cistigam salar 5 milioane vechi.sint alaturi de tine iubito, daca ma crezi tot timpul te vei gindi! cel putin eu ma gindesc ca acuma as fi avut un bebe de 8 luni, dar sint cea mai fericita ca am unul de 4 luni care-mi umple viata de bucurie pe linga dominic si sot! asa va fi si la tine cind il vei tine pe mihnea in brate, te vei gindi tot timpul, si e normal, eu, il intreb pe dominic tot timpul citi ingerasi are mama? si el zice doi, dominic cel mare si david cel mic, si eu in gind zic tot timpul ca am trei, si cind ceilalti doi ingerasi vor si mari vor stii ca mai e unul in ceruri!(poate crezi c-am luat=o razna)ei si cu antrenamentele e super fain, ma tin de treaba ca tre sa slabesc, nu mai pot sa ma suport!



jojo, cum mai esti ce mai face micuta? ti-am mai scris pe mess, dar sigur erai ocupata cu micuta. cind vad numele micutei imi pare rau dupa Natalya, imi placea. lasa poate fac eu o fata si o va chema asa sau imi mai place angelina



mcrissa, tin pumnii strinsi strinsi ptr sora ta! si ptr tine sa ai simburelul in burtik de craciun



andreea, abia acuma am vazut ca david vrei sa=l numesti pe bebe tau! ce sa zic, e cel mai frumos prenume[:D]



irene, legal nu au voie sa faca figuri, asa ca da-i bataie!cu Dzeu inainte, vei termina si proiectul si vei avea si bebe. of imi pare rau, nu te inchide in tine, vorbeste cu noi!sint alaturi de tine draga mea



michelle, cum esti?te pup tare



ralucaghisa, imi pare tare rau, si eu tot la 12 s am pierdut[V]curaj mult sa poti merge mai departe si sa treci peste chiuretaj



dana, ma gindesc des la tine, sper sa ne mai intilnim pe mess. ma bucur ca esti bine



irda, multumim de pupici, nazdravanii mei sint bine, sanatosi, Doamne ajuta. ce face daria?imi pare rau de capilarul spart, dar stai linistita si va fi bine, ma bucur ca bebe e bine, ai mare grija de tine. am vazut pe forum la odisee era o fata care dona gravi... ala



laura, ce ma bucur ca l=ai vazut pe bebe! ceva idei de nume?cind ai cezariana?si eu am multe de la ikea in casa, si ptr copilasi, sint super chestiile gindite!de calitate.Doamne ce m-am speriat cu accidentul, bine ca nu aveti nimic, ai mare grija ca eram gravida in 9 luni cu dominic cind am avut si noi un accident marunt .cu sexul copilului de ce nu vrei sa=l stii? ca nu te-am intrebat niciodata[:D]



myry, pe mine nu m-ai pupat, da te iert ca esti burtoasa, te ajut eu sa pui poze, pe messenger putem comunica mai usor si repede, da-mi semn daca vrei



dany, imi pare rau de cm



va pup pe toate fetele mele dragi



Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004

albumele de familie

capsunici minunate de mai-iunie 2007

ajutor ptr Sonia

#48
Teo2rina

Teo2rina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 996 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 10:19

Flavia, e foarte bine ca faci antrenamentele astea, imi place tare mult sa fac miscare in apa, antrenezi chiar toti muschii. si te relaxeaza. da' dupa cred ca esti terminata de somn. eu, draga mea, inteleg foarte bine ce simti cand spui in gand ca are mama trei ingerasi. eu nu ma pot gandi la asta, mi-e frica, eu evit sa-i spun pe nume bebelului, nu ca nu mi-ar placea ca doar eu i-am ales numele inca de pe la 5 saptamani cand stiam ca va fi baiat, doar ca mi-e frica. de luni mi-a intrat in cap ideea ca ar trebui pregatit bagajul pt spital (ca-mi ia destul sa alerg sa cumpar tot) si am tot inceput liste, dar efectiv nu pot sa cumpar nimic, ma blochez, intru in panica, efectiv ma apuca plansul cand ma duc aproape de magazine. pana in februarie cred ca o sa innebunesc.[pup] muuuuuuuulti pentru mami si voinicii ei

Laura, off,ce peripetie si cu masina,bine ca sunteti voi in regula, masina se repara.[pup]

Michelle, te pup. cum mai esti?

Liana, daca l-ai luat sa nu uiti sa-l distrugi![pup]

slimatei, inseamna ca vei avea o fetita tare ascultatoare.[pup]

Lau, da, o sa-mi treaca, abia pot manca. imi zice soferu' sa iau un algocalmin[bang], asta are tot timpu' idei tampite, cand am fost racita imi zicea sa fac baie fierbinte!

va pup pe toate, am o zi foaaaaaaaaaaarte proasta, nu mai pot!



Marina, o [gravi] in [9cer] cu [baietel] Mihnea-Adrian 24+

Bebe,mami si alti copii (adik POZE)

#49
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 11:03

sigur ca da teo.. nici nu mi-o imaginez altfel...[il]

nustiu ce sa ma fac cand sughita(prima o facea max 1-2 pe zi acum 3-4 si e din ce in ce mai des ...saraca am impresia ca sufera..cum imi sare burtica...desi am auzit ca e bine sa sughite cica ii se dezv. plamanii..habar n-am sper doar sa fie bine



multumesc fetelor..aveti si voi grija de voi..si nu va mai stresati va veni,va veni... sunt sigura...poate mai tarziu..da vine...



o zi buna! [flo]...va [pup]



Stefania X 2[gravi]35+[hop]...amr..max-5sapt...

foto



#50
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 07 noiembrie 2007 - 11:51

Buna dimineata!
Slimatei ai grija de tine si sunt sigura ca cea mica va veni pe lume la momentul potrivit![dual]

Laura Ioana nici eu nu inteleg cum de nu ai vrut sa sti sexul bebelului,eu as fi murit de curiozitate![dual]

Pepsi ma bucur ca baietii tai sunt sanatosi si frumosi!!!!!!!Te pup si te imbratisez cu drag![dual]

Mcrissa[dual]
Ninia[dual]
Blueeyes [dual]
Cmyry [dual]
Liana [dual]
va pup pe toate !!!!!!!!

Visez la ziua cand voi fii [gravi]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -