Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Durerea unei pierderi de sarcina (48)


186 raspunsuri la acest subiect

#31
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 18:21

Lau-Meli[pup] multumim pentru noul capitol!Sa dea DD sa fie plin de vesti bune!

Irene [pup] imi pare rau ca esti trista,din pacate amintirile ne coplesesc cand ne asteptam mai putin.Stiu ca este o zi grea pentru tine dar incearca sa privesti inainte,din pacate toate lacrimile si toata tristetea din lume nu ne mai aduce inapoi ce am pierdut.[:(] Nu vreau sa nu mai scrii,impreuna o sa reusim,nu?

Ce decizie ai luat pana la urma,mergi inainte cu proiectul si renunti la incercarile pt bebe sau invers?

Mcrissa[pup] multa sanatate surorii tale,sper ca raspunsul este unul foarte bun!

Dana[pup] si ametelile fac parte din simptomele specifice sarcinii doar ca unele gravidutze le au altele,nu!Sau pot fi de la tensiune.Ai grija de tine!

Irda[pup] imi pare rau ca iar te sperie petele alea maronii dar le vii tu de hac.Incearca sa gasesti Gravibinon la farmaciile mai mari,SensiBlu,FarmaBlu.Vezi ca se da compensat sau chiar gratuit(acum depinde si de med de familie)

Am auzit ca si-a luat musiu un alt ecograf mai performant si ca face si eco morfologica.Ai grija de tine si nu mai face efort!



Va [pup] pe toate!

Fug pana la piata sa mai iau niste muraturi ca o parte deja le-am terminat![pofta]






Mirela [flo]

Come on baby![ruga]

#32
musettepink

musettepink

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.928 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 18:24

Ralucaghisa imi pare rau!O sa-ti spun cee ce imi spun si mie......va fi bine si pentru noi,vom avea si noi un puiut al nostru,sa nu ne pierdem speranta!Fii puternica![pup]

Visez la ziua cand voi fii [gravi]

#33
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 19:44

Noi am fost azi la eco, bb e bine, a crescut, corespunde la varsta sarcinii, totul decurge normal, dar n-am putut vedea ce e pt ca prapaditul statea cu picioarele incrucisate[:D]
Data viitoare poate ii lasa pe mami si tati sa vada ce se ascunde acolo si sa definitivez culoarea caruciorului.

[gravi] 15+ cu posibil [baietel]

#34
slimatei

slimatei

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.049 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 20:30

kitzy felicitari pt. bb sanatos! ce importanta are ce e..poate ai sa vezi mai tarziu...bine ca e bine ..sa de DD sa ai sarcina usoara pana la capat...fara probleme...[pup]

mcrissa,lau-meli..sigur ca va anuntz cand sunt pe aproape daca mai apuc[:D]... am niste emotii ... zilele trecute am avut niste contractii..dar s-au oprit cred ca si-a dat seama..ca mami a vorbit cu ea sa mai stea ca e prea devreme..dar ma speriasem caci erau la 5 min... of...a trecut...



multi pupici la toate fetele, multa sanatate si copilasul mult dorit...[pup]



Stefania X 2[gravi]35+[hop]...amr..max-5sapt...

foto



#35
kitzy

kitzy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.649 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 20:52

Stef [pup]
Zi la bb sa mai ramana un pic acolo nici nu stie ce o sa o astepte pe lumea asta, asa ca sa mai profite un pic si sa ramana acolo. Cred si eu ca te-ai speriat, bine c-a trecut, ai grija de tine, sa nu faci efort si sa te odihnesti cat mai mult.[pup]

[gravi] 15+ cu posibil [baietel]

#36
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 21:00

Fetelor,imi pare asa de rau sa vad ca ati cam cazut toate in butoi![inec] Nici mie nu imi este prea bine dar ma tem ca daca ma las prada tristetii cu greu imi voi mai reveni.Sper sa ma mentin pe linia de plutire desi,recunosc ca imi pierd rabdarea si puterea de a merge mai departe.[cusca]

M-am intors de la cumparaturi si am vazut ca unele magazine deja sunt impodobite cu ornamente si decoratiuni pentru Craciun.[pegeam]Sper ca aceasta mare sarbatoare sa ne aduca mai multa liniste in suflete si sa primim darul cel mult asteptat![bebic]



Va [pup]!Aveti grija de voi!








Mirela [flo]

Come on baby![ruga]

#37
Liana30

Liana30

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.748 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 21:14

am furat butoiullllllllllllll[:D]



Putin cu putin se aduna marea...





Nasica



Pana gasesti printzul, trebuie sa sarutzi toate broastele!!! [:D]



"Nimic nu-i imposibil!"

#38
blueeyes2003

blueeyes2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.385 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 21:25

Liana [pup] ce bine ca ai furat butoiul,dar ca sa fim sigure ca nu-l mai gaseste nimeni mai bine il distrugi![:D]



Laura [pup] am tras cu ochiul la odisee si am vazut ca ieri ai fost la Iosup si l-ai vazut pe bebe![bis] Felicitari pentru bebele grasun si care deocamdata este tot surpriza![am]






Mirela [flo]

Come on baby![ruga]

#39
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 21:28

Raluca[flo2] imi pare rau ca treci si tu prin ce am trecut toate de la subiectul asta! Sper sa reusesti sa te intaresti si sa o poti lua de la inceput cat de curand!

Irda[pup] felicitari pt bebicul mic de 7 saptamani! Nu te mai gandi la ce-i mai rau (stiu ca-i aproape imposibil, dar tre' sa incerci), ca il faci pe cel mic sa se necajeasca si el[;)]

Kitzi[flo] felicitari pt bebe bine dezvoltat! Ce chestie: la voi nu vrea bebe sa arate ce are si la noi nu vrem sa stim ce e[:D]

Mirelus[pup] Michelle[pup] Flavia[pup] Crissa[pup] Irina[pup] Marina[pup] Dana[pup] Cristy[pup] Alinus[pup] si toate cele pe care le-am omis acum, va pup cu mare drag[pup]





Am ajuns azi noapte la 2 de la Bucuresti, a fost super obositor! Am batut de 2x IKEA si am cumparat un patut si o masuta pt schimbat bebe, albe, foarte faine[cool] Plus lenjerie, huse pt saltea (si saltea din Carref, cu cocos), solutie de dezinfectat de la Chicco (sa fie acolo[:D]). Niste body-uri si cam atat, desi am umblat de nu-mi mai simteam picioarele!

La Iosup a fost f bine: bebe e in grafic, are 1854g +/- 271g [cool] E pozitionat cu capul in jos si are asa:

BPD 7,29; OFD (ce-i asta?) 9,78; HC (circumferinta capului?) 27,62; TAD (iar nush) 8,57; AC 27,99; FL 6,31; HC/AC 0.99; I.C. (?) 75%.

IR-urile sunt bune, mai putin ce-a ombilicala: 0,71; S/D: 3,4 (ce inseamna asta?) Mi-a spus ca bebe se alimenteaza cam greu, dar nu am ce face si ca bebe e dezvoltat normal.

Col 43mm, orificiul intern inchis (nu mi-a spus nik de cel extern).

Aaa nu va mai zic ce nedumerit si contrariat era ca de ce nu vreau sa stiu sexul copilului[:D] Si atat a insistat ca era cat pe ce sa cedez[:D] L-am intrebat pe sotz daca vrea sa stie si el a zis ca-i alegerea mea; si dr de colo: pai cum dvs nu aveti niciun cuvant de spus, ca-i si copilul dvs?[:-)))] Si asistenta a zis ca a sters de la datele mele sexul copilului (cred ca-l trecuse dr[:D]) si a certat-o ca de ce?[:-)))] Am iesit rosie ca focul de acolo, de cat a incercat sa ma imbarlige, dar m-am tinut tare[:D]

Am plecat spre casa imediat dupa ctrl, dar am iesit din Bucuresti abia dupa 1h si 1/2, de imi venea sa mor. si, cand mai aveam putin pana acasa (mai putin de jum de ora pana in Piatra), a intrat un dita' dulaul in masina noastra in fuga si ne-a facut varza partea din fatza (masca, xenon, aripa stanga fatza)[bang] Bine ca suntem sanatosi, acum s-a dus sotzul si tre sa lase masina in service la Bacau 3 saptamani (pana vin piesele din Germania[bang]).




[ruga] [gravi]31+ [am] AMR 9 saptamani[bis]

Poze Laura

Puiul nostru drag

Sarcina 2007

#40
dan_ny

dan_ny

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 06 noiembrie 2007 - 21:49

raluca [grup] imi pare tare rau

blueyes [pup] si eu sper ca sarbatorile macar sa ne mai ridice putin moralul.

Doamne...nu-mi vine sa cred ca se mai duce un an...un an groaznic, bine ca se termina...sper sa vina unul mai bun pt toata lumea!

kitzy fie ce-o fi, sanatosi sa fiti amandoi [pup][flo]

slimatei fii cumintica si ai grija de tine si de bb. hai...ca mai e un pic...[pup][flo]

michelle [flo]

Eu nu prea am noutati, am amanat pt saptamana viitoare o programare la ginecolog (din cauza cm care a venit cu intarziere) azi sunt zi2 dar nu mai numar ca o sa aman putin proiectul bb, ca m-am apucat de niste tratamente...naturiste ele dar e mai sigur asa.



dintzoasaaa...te-am vazut!! lasa tigara...[:D]



_________________________________________________________

priveste mereu lumina soarelui si nu vei mai vedea umbrele- helen keller



poze filmuletz




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -