Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

A venit vara pe ghetar

ghetar pinguini

1499 raspunsuri la acest subiect

#1471
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 07:21

N-am mai mâncat visine proaspete sau congelate de 10 ani. Aici nu cred ca se gasesc.

dar in schimb găsesc dulceața de visine. Nu e ADA aromata ca cea făcută in casa , dar ma mulțumesc 



#1472
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 07:35

Laura felicitări, ma bucur din suflet pt voi. [flo2]

Viviana, multă sănătate sorei, sper sa se refacă repede.

 

Mihaela, multă sănătate. Diana cum mai e,mai are anticorpi? Ce fac ai tai?

 

Monica la noi nimeni nu a avut Interdicție sa iasă pe strada. Nu mi a venit sa cred când mi a spus tata. Eu cred ca e o încălcare a drepturilor omului,  a libertății, sa fie obligați oamenii sănătoși sa stea in casa. 

 

Velvet nu știu daca ti am spus, ma bucur ca ti ai găsit locusor.

 

Anja, sper ca tatăl tău sa fie bine. Și a făcut test?

 

Fleur , deja ai trecut la rechizite? Eu nu cumpăr nimic ca daca nu știm ce se va întîmpla. Ghiozdanul foolosit doar pe jumătate îl va lua și la anul daca se deschide școala. Astăzi a auzit W.  ca , guvernatorul nostru a zis ca nu ii pasa de ce zice T și de amenințari ca taie din fonduri federale.

el va decide daca se deschid sau nu școlile.
Se semnează petiții la greu sa fie dat jos. 

 



#1473
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 08:16

buna dimineata

 

michelle   [flo2]  pe noi ne-au inchis pe toti,pt ca prea multi romani n-au constiinta civica si,asimptomatc sau nu, iese pe strada.il doare undeva de restu'. asta se intampla si acum.de-asta ne inchid incet incet toate tarile. de seriosi ce sunt oamenii...

 

zi buna!


Editat de velvet, 11 iulie 2020 - 08:17 .


#1474
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 09:16

Viviana, multă sănătate sorei, sper sa se refacă repede.

 

 

 

Monica la noi nimeni nu a avut Interdicție sa iasă pe strada. Nu mi a venit sa cred când mi a spus tata. Eu cred ca e o încălcare a drepturilor omului,  a libertății, sa fie obligați oamenii sănătoși sa stea in casa. 

 

 

Multumesc.

 

Michelle, nu te supra pe mine, [flo2] [flo2] hai sa nu mai vorbim de incalcarea drepturile omului, a libertatii referitoare la o situatie speciala in timp ce se doreste incalcarea drepturilor si a libertatilor celor care protesteaza.

Si da ati avut si voi in America interdictia de a iesi din casa. Stau marturie sute de mii de poze din toata lumea  + comentarii de pe siteul "what do you see from your window? #openingup #staysafe".

=======================================

 

Va spun sincer cu mana pe inima,    sunt atat de satula de astfel de comentarii despre  libertati si drepturi in care omul nu-si vede decat libertatea proprie si incalca  libertatea celui de langa!

 

Citesc si pe FB, am niste prieteni romani, cetateni americani, plecati de mult. Totul le pute. Romania  le pute, suntem nashpa, evreii de pe wall streett de la banca mondiala conduc lumea si  bleah cu ei, clubul Bilderberg e de vina. Fetelor nu le-au facut niciun vaccin sunt antivaxeri inraiti, sa poarte masca  nici vorba - prefera sa se certe la magazin dar nu cedeaza un milimeteru.

 

Sunt ca picatura chinezeasca: ti se incalca  libertatea,  ti se incalca libertatea, ti se incalca libertatea... mesajele lor se strecoara in  conversatie indierent de subiect, ca apa care sapa printre pietre.

Si de cele mai multe ori fac asta numai si numai ca sa te scoata din sarite, sa obtina o reactie din partea ta. Orice reactie. Nu conteaza, numai sa zgandare.

 

Ii ignor si cateodata ma apuca si  rasul la cat de puerile sunt unele mesaje. Dar stiu ca ei sunt acolo mai periculosi ca niciodata pentru ca  sunt agresivi prin cantitatea de astfel de mesje trimise.

Bai, bunica-mea era asa! Se aseza in fotoliu, scruta covorul si zicea: te rog  ia scama aia de acolo. Copil fiind ma durea-n cur de scama aia. Imi spunea asta din  juma in juma de ora, cu te rog, cu voce calda. Seara nu mai rezistam, imi ziceam, mai asta-mi vine si in vis si ridicam nenorocita aia de scama. Vezi,  nu-ti era mai bine daca o ridicai de prima oara? - urma comentariul.

 

Apoi ma intreb de ce o minte cat de cat educata alege sa creada toate bazaconiile.

Astea sunt framantarile mele. Am impresia ca ne degradam.

 

Si din cauza asta  si  a infodemiei uneori sunt trista pentru ca imi vad neputinta, ma gandesc ce lume cu  fundul in sus las Silviei.

 

Sau poate sunt eu defecta si lumea e asa cum trebuie.



#1475
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 09:31

nu esti defecta, viv [floare3]  nu e deloc asa cum trebuie...


Editat de velvet, 11 iulie 2020 - 09:34 .


#1476
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 11:34

Neața! 
Eu ma simt la fel ca ieri, parca ma doare gâtul mai puțin. Am dormit bine azi noapte, m-am odihnit. Ceva durere vagă de cap. 
 

Michelle, am scris intr-un mesaj anterior, azi as fi lucrat și i-as fi repetat Dianei analiza de anticorpi. Am fost in concediu de când am făcut prima analiza. 
Ai mei din SUA? Fac bine. E vara, e frumos, au piscina, curte, stau pe acolo. Sora mea încearcă un al doilea bb, e cam greu. Mama are nevoie de Dinți noi, implanturi, au cheltuieli multe. 
Cei din Ro sunt și ei Ok, am rude in vârsta acolo, dar sunt bine toți. 
 

 



#1477
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 11:43

Ha,ha, ha, Miha, si mama e bine. Ea are deja dinti noi de acum  cateva luni. Au costat o ggramada.

 

Din  pacate e trista ea nu se intelege cu soara mea, sta acolo deja de prea mult timp. 

 

O prietena de  a ei a venit in tara saptamana trecuta si se simte si mai singura. Degeaba ii spun  ca in bucuresti, intre 8 pereti s-ar fi simtit si mai singura si daca crede ca am fi vizitat-o  se inseala.

 

Prietena asta e in izolare 14 zile, in ap. pe care il are in bucuresti si un politist vine  de 2 ori/zi sa o  verifice.



#1478
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 11:44

vorbind de implant, tocmai am aflat ca unul nu mi-a reusit. celalalt e ok.

 

am fost azi la descoperire de implant, mi-a facut-o, dar raman cu ele asa pana prin toamna.



#1479
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 11:54

Nici lui Ovi nu i-a reușit un implant, l-a refăcut și a fost Ok. Deja i-au pus și dinții. 
 

Da, o grămada costa dinții. Sora mea a cheltuit mult și cheltuie încă Pt fertilizarea in vitro, a avut și unul nereușit...apoi alta stimulare și prelevare de ovule, cam nereușită. Au o singura șansa dacă ies Ok și testele genetice. Dacă nu, se va opri ca nu mai are ce face. 
Insa li s-au dus banii puși deoparte sa cumpere o casa. Asta era proiectul următor. 
 

Mama se simte bine acolo, ea are grija de Zoe și gătește. Sora mea lucrează in continuare de acasa dar e mereu in conferințe și alte proiecte. Soțul ei nu a reînceput munca. E acasa și el, are și el grija de Zoe, face restul treburilor prin casa. 
Plus îl mai au jumate de săptămâna pe băiețelul lui, la ei. Are 9 ani. 
 



#1480
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 iulie 2020 - 12:10

Mama are o prietena in Long Island, una bogata dar foarte singura. Ea a fost manichirista dar soțul ei a făcut bani, nu mai țin minte cum. Era mai in vârsta ca ea și a murit acum câțiva ani. Unicul lor băiat a murit in accident de avion, avionul personal. El cu logodnica. Nu i-au găsit niciodată, s-au prăbușit in ocean.

Cu ea se vizita mai des, venea prietena și o lua cu mașina. Nu țin minte cum se cunoaște cu ea dar din tinerețe, s-au regăsit.

 

Si mai are o familie de prieteni din tinerețe, cu care s-a regăsit prin FB acum câțiva ani. Ei locuiesc in Florida și a fost mama la ei de câteva ori. 
 

Le duce dorul, mamei ii place sa călătorească. Ar veni și la noi, poate la toamna dacă lucrurile evoluează spre bine. 
 





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -