Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

A venit vara pe ghetar

ghetar pinguini

1499 raspunsuri la acest subiect

#101
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 14:17

Yuhuu!! a plouat si la noi in 2 reprize.  Fix 5 minute! [batcap] Nu fiecare repriza, total! Nici macar praful nu l-a strans. Bine macar ca terminasem de tuns gardul si strans si maturat. De fiecare data cand tund gardul imi iau priviri crucise. Ce cred unii, ca daca am ungiile facute cu rosu` nu pot tine taietorul in maini ori sa dau cu grebla?  [:D] 

 

   Anul trecut prin toamna se opreste o tanti in fata casei si zice hello si ma intreaba daca vorbesc romaneste? Ii zic ca da, la care ea: numai o romanca putea sa tunda gardul?!  [alcool]   Apoi m-a luat cu Iehova ei si i-am spus ca am treaba, nu am timp de convertit  [:-)))]

 

Silvi, multa bafta Crinei! tinem pumnii stransi [pup]

 

Marion, deci asa cu papanasii  [:-)))]  faina terasa!

 

daniela, cum iar weekend lung? unul dupa altul?  [bat]

 

Otilia, niciodata sa nu zici ca ai prea multe flori  [il]

 

amina, ce mai face yagmur? Luca in ce clasa e acum?

 

Ioana, am vazut ca au anuntat ca incepe scoala in Tara Galilor pe 29 iunie. Incepe si Patri ori nu v-au spus inca nimic de la scoala? 



#102
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 14:26

 

 

amina, ce mai face yagmur? Luca in ce clasa e acum?

 

 

Yagmur e bine, Luca e in clasa a 7-a acum, deci incet-incet se pregatesc amandoi pentru un an cu emotii. Ii pare rau ca nu mai are timp de intrat pe forum, dar intr-adevar e prea greu de urmarit cand intri o data la cateva saptamani. O mai tin eu la curent din cand in cand cu ce se mai intampla [:)]



#103
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 14:33

Strumf, da, două weekenduri lungi unul după altul  [il] . Săptămâna asta a fost 1 iunie luni și a fost liber, săptămâna viitoare luni e a doua zi de Rusalii și e liber.

 

Mianna, salutări lui Yagmur!



#104
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 14:37

Daniela, da. Din păcate. Nu as fi vrut și am sentimente amestecate. Acum as pleca de acasa in concediu, dar după ce al meu voia înainte, acum da înapoi.
Ma tot gândesc ca nu putem sta 4 săptămâni in bula noastră de casa și terasa, e totuși concediu și degrabă altul nu avem...și ca acum e frumos de plecat undeva. Și care e diferența între a ma amesteca cu străini aici pe insula sau pe continent? Stiu, e călătoria cu vaporul, dar acolo sunt reguli, nu dau drumul la toate biletele, dar al meu vede înghesuiala peste tot. 
 

Nah, am și eu problemele mele, incomparabile cu ce au alții. 
 

Zi frumoasa! 
 



#105
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 14:40

[hia]

 

strumphi  [pup]  inca nu..dar sper ca va fi curand  [floare3]

 

 

Tin pumnii sa fie cat mai curand! [flo2]



#106
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 14:58

Strumf, da, două weekenduri lungi unul după altul  [il] . Săptămâna asta a fost 1 iunie luni și a fost liber, săptămâna viitoare luni e a doua zi de Rusalii și e liber.

 

 

Ah da, maine-s mosii de vara si se fac placinte. Mi-e dor de placintele mamei, in special cea cu mac, ori urda si marar! [pofticios] 

 

La noi nu mai e nici o zi libera pana la sfarsit de August, apoi urmatoarea abia la Craciun. Nimic liber intre vara si iarna, dar cica vor sa bage o BH prin Octombrie sa o lipeasca de half term ul copiilor din ultima sapt de Oct. 



#107
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 15:05

Salutare, doamne ale ghețarului!

 

Nu am avut timp în ultima vreme să mă țin la curent cu evenimentele de pe ghețar, sper că toată lumea e bine și vă urez să fiți bine.

Parcă sunt ceva copii care urmează să dea examene... habar nu mai am când au loc, dar multă baftă să fie pentru toți.

De când n-am mai dat p-aci, am schimbat și prefixul. Man, se îngroașă gluma cu prefixele astea...

Fiică-mea a intrat în sesiune. Nu e mare diferență față de perioada dinainte de sesiune, a ieșit din casă doar de vreo 3-4 ori și stă numai la birou, cu cursurile în față sau pe teams. E drept că examenele aduc un stres în plus, eu abia aștept să intre în vacanță, sperând să termine cu bine și anul ăsta.

Cu toții tânjim după normalitate...

Nu am cu ce să mă laud, dar și când oi avea...



#108
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 15:13

Salutari si de la mine. 

 

A iesit timid soarele, dar tot nu merge fara o geaca. Dar dupa 2 saptamani de frig si ploi, ma bucur de fiecare raza.

Copiii sunt pe ultima suta de metri. Saptamana asta au mai facut sporadic vreo 2-3 ore. Mediile cred ca sunt deja incheiate, dar nu le stim inca. Oricum profii sunt ocupati cu cei de-a 8-a si a 12-a. Azi Marc a avut la ora de dirigentie "ultimul clopotel" de la cei de-a 8-a si predarea stafetei catre seful de promotie de la ei din clasa. Ei, fiind in liceu, sunt cate o clasa de gimanziu, adica au cate o clasa 5, 6, 7, 8.

 

Silvi, bafta Crinei la examen. Da, sa stii ca si la noi fac pregatire toti cei care merg intr-a 5-a la colegii la care se intra cu examen, pentru ca nu fac fata cu ce se preda in clasele primare. 

 

Laura25 bafta copiilor! Mai aveti putin si vor avea rezultate bune la cat au tras. Din ce povestesti mie imi pare ca sunt constiinciosi.

 

Judoka, multumesc!  [flo2] . Da, e foarte greu in Ro daca esti mic si corect.

 

Strumphi nici eu n-am succes la copii cu ciulamaua. Si cu multe alte feluri de mancare, care mie imi plac si ei stramba din nas. Asa ma enerveaza cand ma intreaba "da asta ce carne e?" Sau cand comenteaza si refuza sa manance diverse la care am muncit degeaba.

 

Mihaela, eu as pleca. Mie mi se pare mai mare isteria creata in jurul bolii asteia decat realitatea. 



#109
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 15:50

Multumesc mult, Silvi! acum imi dau seama ca n-am inteles o chestie: trebuie facuta la multi-cooker, sau se poate si in cuptor?

 

Eu fac la mc ca nu stiu altfel si nu am cuptor bun. Dar de asta am zis ca merge in tava mai mare la cuptor.



#110
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 15:52

Silvi, mult succes Crinei! Daniela, cred ca m-am exprimat gresit...nu m-a plouat, doar am admirat ploaia care cadea pe acoperisul de sticla. Terasa e asemanatoare cu cea din poza.

 

 

Multumim!





Etichetat si cu ghetar, pinguini

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -