Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Iced coffee cu aroma de vacanta


1132 raspunsuri la acest subiect

#1111
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 11:21

Ce ma distrezi. Eu nu am nicio problema sa lucrez in galagie. La lucru suntem in open space :).

 

Noua ne place mult ciorba de burta si avem super noroc ca aici se gaseste burta de cumparat. Si eu fac ciorba de perisoare, de miel, supa, de fasole dar ff rar. In medie fac o ciorba pe luna ...

 

Eu fac 2 / sapt.  [fri]



#1112
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 14:56

Cu lucru, depinde . Dacă caut o eroare in sistem și sunt prinsă , poate sa ardă casa , ca ma concentrez .

 

daca trebe sa documentez ceva sau sa testez , nu pot sa ma concentrez mereu . 

și eu fac ciorbe și supe. Ciorba/ supe e must in casa . Restul încropesc ușor 

 

Murăturile mele sunt fiasco. [smulgpar] Cu sare din ro [alcool]



#1113
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 16:13

Devo, iesi la nordic walking cu bete?

 

Care e diferenta intre borsul ucrainian si cel romanesc?

 

Daaaa   [batcap] ma enerveaza betele alea la culme, dar al meu nu vrea decat cu bete. Fara bete as fii mai rapida, dar am zis ca asa petrecem ceva timp impreuna, punem tara la cale, mai bagam o barfa... 

La un curs de germana am avut un coleg norvegian, diplomat de meserie, proaspat iesit la pensie, un tip foarte elegant si cult. Si vine intr-o dimineata la mine si ma intreaba daca e normal in Austria sa vada dimineata in metrou atatea Oma  [:-)))]  cu bete. (Femeile se duceau probabil in Prater, pe Dunare sau mai stiu eu unde, sa se plimbe). Cica ce e ala nordic walking, ca in Norvegia nu e asa popular. Asa este, Otilia?

 

Borsul ucrainian este probabil cel pe care l-ai mancat la rusi, cel cu sfecla rosie. Eu cel mai bun bors ucrainian ever l-am mancat in Polonia, cei drept la granita cu Ucraina. Bucatarul nu a vrut sub nici o forma sa-mi dea reteta. Ori a fost cel mai bun bors ucrainian ever, ori eram noi terminati de foame.


Editat de devo, 20 noiembrie 2020 - 10:20 .


#1114
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 16:57

Vio, cum e sotul? a venit acasa?

 

Otilia, am citit ca faci saratele alea cu faina integrala si tarate. Nu se lucreza greu cu coca aia? De ce si tarate, scad IG ul fainii?



#1115
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 17:24

Devo, eu chiar am vazut prin paduri si da, se vand pe aici. Apai daca numele nordic nu e legat de Scandinavia nu stiu ce sa mai zic. S-o fi plimbat el prin cartiere cu pustoaice.

 

Coca, ba da, e cam lipicios aluatul ca doar taratele nu au gluten. Il mai pun la frigider ca sa nu se lipeasca de blat.

Cat despre IG, cam asta e ideea sa scada IG-ul. Altfel nu e ok sa combini faina cu unt/smantana ci sa le discociezi. Eh, e o intreaga stiinta in spate si nu-s experta. Oricum ar fi tot e bine sa consumam tarate.



#1116
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 17:38

Devo, eu chiar am vazut prin paduri si da, se vand pe aici. Apai daca numele nordic nu e legat de Scandinavia nu stiu ce sa mai zic. S-o fi plimbat el prin cartiere cu pustoaice.

 

Coca, ba da, e cam lipicios aluatul ca doar taratele nu au gluten. Il mai pun la frigider ca sa nu se lipeasca de blat.

Cat despre IG, cam asta e ideea sa scada IG-ul. Altfel nu e ok sa combini faina cu unt/smantana ci sa le discociezi. Eh, e o intreaga stiinta in spate si nu-s experta. Oricum ar fi tot e bine sa consumam tarate.

 

Si cat scade ? Ca asa integrala are 45 singura.

 

Eu nu tin monti, tin mai degraba low carbs/zahar. Ei si pot sa mananc cate o felie de paine cu multi cereale dimineata, am mai gasit niste crackers multicereale are au glucide dar nu zahar.



#1117
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 20:57

Coca,

hai cu traducerea ca nu ma prind 

———

Si cat scade ? Ca asa integrala are 45 singura.

——

 



#1118
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 19 noiembrie 2020 - 20:58

Devo, sunteți super tari cu mersul . 
 

asa e, când te concentrezi la drum, stai de vorba mult mai mult, decât dacă ai sta in casa . 
 



#1119
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 20 noiembrie 2020 - 09:54

Prajiturile romanesti insa nu se compara cu nimic din ce am mancat pana acum.   [buca]  

 

Dă câteva exemple  [:)] , da prajiturile unguresti ce au ? Dar tartele, eclerurile si macarons frantzuzesti  [il] 

  Sau o baclava turceasca din cand in cand  [buca]

 

Dana , recuperare rapida sotului.

 

Otilia, te inteleg cu lucratul, si eu am lucrat in open space, dar era acelasi zumzait de telefoane si imprimante, nu zbantuilala copiilor. 
 

Ai mei au primit doua ore supimentare, doua zile pe saptamana la francisation. Care e in alt liceu. Alt mama taxi, alta distractie.  [viki] Sa speram ca o sa fie bine si o sa progreseze. 
 

o vineri frumoasa.  [pup]


Editat de Judoka02, 20 noiembrie 2020 - 10:29 .


#1120
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 20 noiembrie 2020 - 10:13

Buna dimi, mi-e foarte somn. Sapt asta a fost o sapt nabuna.  [zirea]

 

Azi dimi am uitat sa-i deschid telefonul lui Ale si am cautat nr tel al baiatului vecinilor din fata sa le spuna sa sune la sonerie s-o trezeasca.  [batcap]  [:-)))] Noroc ca omul e instructor de inot si are tel vizibil. Ale a intrat la ora de mate in pijama.  [:-)))]

 

Zilele astea am fost ca pe sarma zilnic, de-abea astept week-endul sa ma odihnesc si astept zilele libere de sapt viitoare sa doooorm cat vreau. 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -