Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

16 ani: frumosi, dar grei


53 raspunsuri la acest subiect

#51
andreutzaa

andreutzaa
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 13 septembrie 2005 - 21:41

well..hai sa-ti rasp la intrebare..am si eu asemenea colegi in cls,dar cum nu sunt o fire fitzoasa si indiferenta,sunt atenta si cu ei,am un coleg,care de multe ori il vad altfel decat ceilalti,adik sta cu ei,dar nu tot timpul,uneori sta singur,si nu de putine ori l-am bagat in seama,nu doar k sa-l intreb ce face,ci si k sa-l mai scot din starea aia de melancolie si l-am intrebat de ce nu sta cu ei..si mi-a zis k sta..mult timp,dar uneori i se pare k depasesc masura,k sunt prea zapaciti si-l deranjeaza..si prefera in momentele alea sa-i lase singuri si sa stea si el singur,pt k asa se simte mai linistit,sunt de acord cu el..nu mi se pare un copil ciudat,mi se pare doar mai rational decat colegii lui..

we have just one life,so don`t lose it,use it!

#52
alinaxeni

alinaxeni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 16 septembrie 2005 - 18:35

Buna fetelor
N-am mai intrat de mult aici si intre timp am inceput si noi scoala.Tocmai am schimbat scoala si Anca se simte foarte bine in noua clasa.M-am bucurat sa constat ca mai exista si copii normali care se respecta reciproc asa ca fata mea e tare fericita.
Dar cum nici o minune nu tine prea mult dupa cateva zile a venit acasa f. speriata de profu' de tehnologie care nu prea mai are frana la nervi,pur si simplu nu suporta sa-i vada respirand.Au ajuns sa stea nemiscati in banca de frica lui.Voi ce parere aveti? M-as duce la diriginta sa stau de vorba dar ma gandesc sa nu-i fac fetei mai mult rau...ca stiti voi cum sunt profesorii,se acopera unii pe altii.Ce ziceti sa fac?

alina

#53
Kikina

Kikina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 18 septembrie 2005 - 16:57

Alina, aduna inca 3-4 mamici nemultumite de nervii "furiosului" si mergeti la diriginta sa va spuneti pasul. In definitiv, copiii au dreptul sa se simta confortabil la scoala si nu obligatia sa tremure de frica. Sa nu uitam ca, asa cum un profesor cu suflet mare ii poate ajuta pe copii sa-si gaseasca drumul si sa fie mai buni, tot asa unul afurisit ii poate determina sa-si piarda increderea in cei din jur si chiar in ei insisi.
Curaj!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -