Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Schnufelgarten gradinite - Feedback negativ


Fara raspunsuri la acest subiect

#1
Delia2111

Delia2111
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 11 mai 2020 - 21:56

Feedback-ul meu legat de colaborarea, timp de 7 luni cu Schnuffelgarten.
 
L-am dat la aceasta gradinita pe copilul meu in august 2019, luna in care am nascut al doilea copil, din acest motiv nu am putut merge sa-l duc prea des si nu aveam sa-mi dau seama la acel moment ce se intampla cu adevarat acolo.
In timp,am descoperit o serie de lucruri, pentru care nu va recomand aceasta gradinita, nici daca-ar fi ultima din Bucuresti.
Cateva dintre motive, pentru ca sunt foarte multe ca numar:
Educatoare nespecializate, fara studii, care indeplinesc cumulativ mai multe functii: ingrijitoare, femeie de serviciu, educatoare. Rezultatul: absenta activitatilor si deteriorarea in timp chiar si a acelor cunostinte deja acumulate de copil.
Foarte multi copii in cladire, se foloseste inclusiv mansarda, motiv pentru care e dificila scoaterea copiilor afara, ei fiind nevoiti sa iasa etapizat, pentru a nu aglomera curtea.
Daca un copil nu doarme, acesta este tinut in aceeasi camera cu restul, probabil din cauza lipsei de personal.
Li se da apa copiilor la ore fixe, pentru a nu face pipi.
Mancarea lasa de dorit. Copilul meu facea des enterocolita si era tot timpul iritat la gurita. Venea acasa infometat
Patroana gradinitei iubeste banii mai mult decat copii din pacate, odata cu pandemia ne-a oprit o suma semnificativa de bani, pe care am solicitat-o nemaidorind sa continuam colaborarea cu ea. Conform contract trebuia sa ne restitue cel putin 70% din suma, iar pandemia era deja caz de forta majora. Raspunsurile ei au fost jignitoare si au demonstrat lucruri pe care deja le constientizam legat de conduita ei morala.
Nu ne-a trimis niciodata contractul semnat de catre ea si nici factura lunara pentru plata serviciilor.
Am platit ore de logopedie si n-am aflat niciodata ziua in care se face, cu cine si evolutia, doar un word initial fara semnatura si stampila, ulterior s-a asternut noaptea peste acest subiect.
A fost un moment in care patroana a spus ca al nostru copil e bolnav de ADHD, pentru ca e prea energic, am fost la Regina Maria si Medlife cu sufletul la gura, iar copilul meu e absolut normal.
Transportul copiilor este foarte periculos, nu au scaune de copii, copil de 2 ani pus doar intr-o centura de adult, copii mai mari, chiar fara centura.
 

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -