Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Imi doresc un copil in acest mod


19 raspunsuri la acest subiect

#11
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 08 aprilie 2020 - 19:54

voi vorbiti de mama surogat - pentru asta trebuie sa ai cam 60k euro. 

 

Noi am facut niste materiale pentru clinica de fertilitate de la KIEV - aici informatii si ne-au povestit ca multe cupluri din Romania si-au vazut visul implinit de a avea un copil biologic. 

Noi ii cunoastem pe cei de acolo, daca doriti, ne spuneti si va negociem un discount.



#12
tanasepetru2000

tanasepetru2000
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 09 aprilie 2020 - 22:37

voi vorbiti de mama surogat - pentru asta trebuie sa ai cam 60k euro. 

 

Noi am facut niste materiale pentru clinica de fertilitate de la KIEV - aici informatii si ne-au povestit ca multe cupluri din Romania si-au vazut visul implinit de a avea un copil biologic. 

Noi ii cunoastem pe cei de acolo, daca doriti, ne spuneti si va negociem un discount.

Sotia mea nu are ovare si nici trompe. I-au fost extirpate din motive medicale. Sincer nustiu daca in aceasta situatie ea poate fi mama purtatoare. De acea suma pentru ca o mama sa fie surogat si eu sa fiu tatal iar ovulul sa fie al altei femei ,nu dispun. Nustiu nici in ce conditii ar fi posibil sa infiez un copil din moment ce sunt nevoit sa imi schimb serviciul o data la cativa ani in alt loc din tara. Imi doresc totusi sa las ceva in urma mea. Nu vreau sub nici o forma sa iau un copil de langa mama lui. Ideea ar fi doar s-o ajut sa-l creasca. Ce sfaturi imi mai dati?



#13
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 10 aprilie 2020 - 17:34

După ce trece epidemia, mergeți la o clinica de fertilitate, sa aflați dacă soția poate duce pana la capăt o sarcina cu ovul donat. 

Și repet, interesați-vă din nou în legătură cu posibilitatea adopției unui copil, poate s-au mai schimbat criteriile și condițiile în ultimii ani. 



#14
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 10 aprilie 2020 - 19:34

Sotia mea nu are ovare si nici trompe. I-au fost extirpate din motive medicale. Sincer nustiu daca in aceasta situatie ea poate fi mama purtatoare. De acea suma pentru ca o mama sa fie surogat si eu sa fiu tatal iar ovulul sa fie al altei femei ,nu dispun. Nustiu nici in ce conditii ar fi posibil sa infiez un copil din moment ce sunt nevoit sa imi schimb serviciul o data la cativa ani in alt loc din tara. Imi doresc totusi sa las ceva in urma mea. Nu vreau sub nici o forma sa iau un copil de langa mama lui. Ideea ar fi doar s-o ajut sa-l creasca. Ce sfaturi imi mai dati?

 

Cauta printre rudele mai îndepărtate si mai sarace,  poate găsesti pe cineva care iti permite sa te ocupi financiar de educația copilului resp. 



#15
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 10 aprilie 2020 - 19:37

In ultima perioada imi doresc tot mai mult sa gasesc o femeie singura careia sa ii ofer posibilitatea de a avea un copil fie natural sau artificial si sa ma ocup de obligatiile parintesti asa cum am fi divortati. Vreau sa-i ofer pensie alimentara si sa i-au copilul la mine atunci cand se poate asa cum prevede legea.

Adica tu iti inchipui ca o femeie singura, destul de tinara ar accepta sa faca un copil cu un barbat necunoscut pentru bani? Da, asa ceva exista, mama surogat. Numai ca dupa nastere mama surogat da copilul, nu traieste cu el. Daca ar fi cum vrei tu, copilul ar fi jumatate din timp al ei, s-ar ocupa de el si de educatia lui, l-ar ingriji daca ar fi bolnav, copilul i-ar zice "mama". Ce femeie ar accepta asa ceva? Daca l-ar face numai pentru bani de unde stii ca s-ar ocupa cit de cit de el, bietul copil ce vina ar avea? Iar daca o femeie singura si-ar dori nespus un copil, de unde stii ca in cautarea unui tata potential te-ar alege pe tine?

 

In cazul vostru, al tau si al sotiei, nu vad realiste decit 3 solutii:

1. Mama surogat si voi sinteti parintii, mama naturala iesind din viata copilului

2. Infierea

3. Divortezi de sotie si-ti gasesti o partenera cu care sa faceti amindoi un copil pe care-l cresteti impreuna.

 

A 3-a posibilitate este doar in cazul in care iti doresti atit de mult un copil incit dragostea fata de sotie nu (mai) conteaza.
 



#16
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 10 aprilie 2020 - 20:43

Adica tu iti inchipui ca o femeie singura, destul de tinara ar accepta sa faca un copil cu un barbat necunoscut pentru bani? Da, asa ceva exista, mama surogat. Numai ca dupa nastere mama surogat da copilul, nu traieste cu el. Daca ar fi cum vrei tu, copilul ar fi jumatate din timp al ei, s-ar ocupa de el si de educatia lui, l-ar ingriji daca ar fi bolnav, copilul i-ar zice "mama". Ce femeie ar accepta asa ceva? Daca l-ar face numai pentru bani de unde stii ca s-ar ocupa cit de cit de el, bietul copil ce vina ar avea? Iar daca o femeie singura si-ar dori nespus un copil, de unde stii ca in cautarea unui tata potential te-ar alege pe tine?

 

 

Dar copilul? Adica inteleg ca sunt cazuri in care parintii se despart, dar copiii exista deja, si atunci trebuie sa gaseasca cea mai buna solutie pentru binele copilului lor, dar eu personal in cazul de fata nu vad binele copilului... Adica sa il faci pentru ca asa iti doresti tu, fara sa ii poti oferi niciodata un camin, o familie, mi se pare ca nu tii cont de nevoile lui... 

 

Pe urma... viata curgand imuabil... daca mama copilului ar intalni pe cineva si ar avea posibilitatea sa-si intemeieze o familie? Poate chiar eventualul sot ar dori sa adopte copilul... atunci ce? 

 

Daca chiar ai disponibilitatea si iti doresti sa fii tata, eu ti-as sugera sa incercati sa deveniti asistenti maternali. In felul acesta, ati putea avea pe mana un bebelus si in cazul ca va atasati de el, ati avea prioritate la adoptie. Ce unul? Va puteti opri atunci cand doriti, la cati doriti... Cred ca mutatul complica putin treaba asta, dar nu o face imposibila.



#17
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.878 mesaje

Postat 10 aprilie 2020 - 21:09

Mi se pare ca ceea ce îți dorești tu da cu minus pt cei implicați : pt soția ta ( nu ești suta la suta convins ca e de acord) ,pt viitoarea mama care știe ca o sa crească un copil cu un tata de week end. 

Fără sa menționam nevoile copilului, din start cu mama vitrega și părinți despărțiri . 

Sotia nu cred ca ar accepta sa poarte o sarcina cu ovul donat. 

Infiere nu este de acord soția . 

Daca spui ca va mutați din cauza serviciului , asta iar complica lucrurile. 

Mai apoi trecând peste aspectul moral și egoist , practic unde întâlnești femeia de care ai nevoie ? 

 

Dar mai știi ? Viața bate filmul. 

 

Sfatul lui Black e f bun. 



#18
aniela23

aniela23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 04 februarie 2021 - 23:21

Mie mi se pare o idee foarte buna (aici chiar sunt site-Uri de co-parenting ca sa se găsească potentialii parinti unul pe altul).  Sunt convinsă ca exista femei care sunt disperate sa facă un copil, doar ca nu au găsit partenerul potrivit și nici nu pot fi mame singure ca nu se descurca cu banii și nu au suport de la familie sau prieteni. Li se da posibilitatea sa aibă un copil prin existenta unui bărbat care vrea sa contribuie și financiar, sa aibă și grija și de copil din când in când, etc. Dar cred ca e f esențial ca amândouă părțile sa semneze un contract foarte detaliat despre cum or sa se desfășoare lucrurile, cine ce plătește, cu cine locuiește copilul, care sunt drepturile de vizita ale tatălui, vacanțe, educație, etc etc. Și fiecare parte  trebuie sa fie foarte conștienta ca atunci când bebe se naște realitatea se va schimba complet și cealaltă parte poate vedea lucrurile diferit și poate încerca sa încalce contractul. Eu am prieteni homosexuali care au făcut copii cu femei care le erau prietene (unele lesbiene, altele heterosexuale), și au împărțit foarte frumos custodia copiilor și tot 



#19
DaisyBlue

DaisyBlue

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 05 februarie 2021 - 16:44

In general, femeile singure 35+ care isi doresc nespus copii si apeleaza la bancile de sperma (cunosc persoane in cauza, care au deja copil) ar fi o optiune. Poate intre ele se gasesc si unele care sa considere ca un tata in co-parenting este mai bine decat fara.


Editat de DaisyBlue, 05 februarie 2021 - 16:44 .


#20
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 12 februarie 2021 - 14:12

subiectul face imediat 1 an, omul n-a mai zis nimic din aprilie 2020...




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -