Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce a fost asta? (Retragerea lui Citu)


19 raspunsuri la acest subiect

#1
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 12 martie 2020 - 20:47

Poate cineva sa-mi explice ce s-a intamplat?

 

Ce inteleg eu:

 

1. Puterea liberalilor este de fapt a unui om: Dragnea Orban... 

2. Spre deosebire de M13E PSD, liberalii nu sunt capabili sa faca echipa in jurul lui Dancila Citu si sa-l sustina la guvernare...

3. Ce abilitate politica e asta, sa recunosti pe fata ca l-ai propus pe Citu la mishto...? In bataie de joc fata de cine? Si cand vezi ca e cat pe-aci.. .tu ce faci? In locul lui demisionam instant din PNL. 

4. Toate ar fi cum ar mai fi, dar sa renunti in bataie de joc cu 10 minute inainte de sedinta la care urma sa ia parte 400 de oameni in ciuda tuturor "urgiilor vemii" e ... nu am cuvinte! Sa se puna impreuna in sala aia 400 de oameni care sa ia act de faptul ca tu "Ne pupi, PA-PA!" e ceva...

 

Ma sufoca revolta. E a nu stiu cata ocazie cand sunt dezamagita in sperantele mele ca ne mai putem vindeca, ma doare sufletul sa constat din nou ca nu e nici o diferenta intre aceste doua partide, poate aia ca PSD pare mai capabil sa fie o echipa.

 

(A nu se intelege ca consider USR sau alte gaselnite o alternativa).

 

Pare ca retraiesc momentele cu Ceausescu-PCR... varianta Orban-PNL.

Imi explica si mie cineva care pricepe mai bine...? 



#2
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 12 martie 2020 - 23:43

Ma enerveaza maxim. Putea sa zica omul 'nu preiau guvernul si gata, propunei pe altul'. Asa a stat si a scaldat-o o saptamana sau doua, ca nici nu mai stiu de cand e propus si stam sa ne jucacm uite guvernul, nu e guvernul....

Cred ca au o obsesie cu alegerile anticipate si vor sa faca anumite jocuri. M-am saturat si cu anticipatele astea ale lor, cand ma sunt 6-7 luni pana la alegerile parlamentare de drept, cand trebuiau sa fie (octombrie-noiembrie), ce-or castiga daca le fac cu 2-3 luni mai devreme, habar nu am. Daca se agitau in 2018-2019 intelegeam, dar asa.... apa de ploaie.

 

Aaaaa... si parlamentul are voie sa se reuneasca? Ca este o adunare cu mai mult de 100 de oameni....



#3
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 13 martie 2020 - 00:02

Cica ca au cerut voie sa se reuneasca, desi Arafat le-a zis ca nu trebuie (sa ceara voie, zic!).

 

Acuma serios vorbind... sunt frustrata la maxim... Nu inteleg de ce nu l-au putut sustine pe Citu in continuare... faceau zid in jurul lui, o echipa traznet de consilieri si aia e.... Chiar trebuia "taticul" Orban sa ce...?!?! UFFFF

 

Mi se pare ca fac totul ca sa iasa iar PSD-ul la alegeri, cu surle si trambite. De la acea entitate politica abjecta (Alianta PSD-PNL impotriva lui Base) mi se pare ca sunt pierduti rau de tot in spatiu... si nu-si mai revin....

 

Mi se pare ridicol.


Editat de BlackCat4evR, 13 martie 2020 - 00:54 .


#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 13 martie 2020 - 11:42

[batcap] [fal] [smulgpar] [soricel]

 

 

Deci, nu imi vine sa cred!

 

E clar ca  PNL nu e menit sa fie la guvernare.  Dupa CCR cre le-a taiat aripile, dupa cacatul cu Citu, iaca acuma si Corona... PNL-ul si Guvernul si Orban intra la izolare - au avut contact cu un parlamentar infectat.

 

Ce cacanarie de tot rasul.



#5
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 13 martie 2020 - 11:52

Bai, nu mai avem partide in tara asta... PNL-ul asta de 2 lei uite mandatul, depun mandatul, si PSD-ul de vine cu toti prostii... 

 

Ar trebui sa puna un guvern de tehnocrati.. dar nici asa nu e ideal, ca mai e putin si vine iar un guvern de incompetenti.... padon, politic. Dar un guvern legitim tot trebuie sa functioneze, intr-un fel sau altul!



#6
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 13 martie 2020 - 12:03

Unul din cele mai penibile momente ale PNLului.

Catu trebuie sa dispara - a demonstrat ca e o marioneta iar daca pana aici merge servilismul pentru Orban... nu am cuvinte.



#7
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 13 martie 2020 - 12:09

Deci si voi ati luat-o ca mine, nu?

 

Nu pare sa existe o explicatie buna, vreau sa zic BUNA pentru chestia asta, nu?

 

Cat despre carantina... ma abtin, ca nu gasesc nimica bun de zis...



#8
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 13 martie 2020 - 12:19

Dragilor, 

va spun eu ce e de facut. 

sa nu mai lasati pe altii sa faca politica. Eu am ramas socata ce grad de cultura exista in PNL.  DE ex pe grupul FB al senatorului de Vrancea Catalin Toma se publica numai link-uri catre: ce vila are ala din PSD, ce a facut PSD-ul etc etc..ce destepti suntem noi.

 

am participat la o discutie. si PNL a promis intr-un sat ca va aduce gazul.  Eu cunosc pe cineva in CA de la Romgaz. si am intrebat cum e cu gazul. Da, proiectul e in Standby se asteapta finatare europeana si sunt programe nationale, nu are treaba cu primaria.

am scris asta. Credeti ca e recunosc vreo unul. Proiectul e mai vechi decat guvernarea PNL. m-au blocat.

 

Raman la parerea mea ca Johaniss e un slab

 

va spun drept ca am cunoscut multi sasi si svabi ín DE. toti cei peste 50 de ani regreta romania. nici unul nu s-a putut integra in DE. pt ca ei erau favorizati in Ro, acu s-au pierdut in multime. Johannis a ramas si a fost artificial favorizat.


Editat de DidiAlex, 13 martie 2020 - 12:19 .


#9
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 13 martie 2020 - 12:22

Nu am mai urmarit cu atata interes politica, dar mi se pare asa, de toata jena sa accepti sa fii prim ministru si apoi dupa multe zile, inainte de sedinta sa depui mandatul. Daca nu voia, trebuia sa refuze de la inceput, nu-l oprea nimeni.

Au facut o obsesie cu alegerile anticipate. 

Dar ce rost are sa faci anticipate in iunie sa zicem, cand alegerile normale sunt in octombrie??? Sunt 4 luni doar, dintre care 2 de vacanta in care oricum nu face nimeni nimic....

 

Eu nu vreau anticipate pt ca nu stiu deloc cu cine sa votez.... poate pana in toamna mai imi vin idei in minte... dar cu idiotii astia nu vad cum.. :(( Da, nici absenteismul nu e bun. 



#10
brilla

brilla

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.053 mesaje

Postat 13 martie 2020 - 12:25

Este politică de-a noastră, marcă înregsitrată. Nu le-a tăiat nimeni aripile, nici nu  enevoie, că își pun piedici singuri, Atât de disperați au fost să facă alegeri anticipate, de teamă că pe măsură ce trece timpul pierd electorat, încât au făcut numai prostii și își merită soarta dacă se duc bâldâbâc. Din păcate, nici soarta noastră nu e mai bună cu asemenea capete luminate. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -