Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2020

sarcina gravida

20 raspunsuri la acest subiect

#11
Mona!

Mona!
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 26 mai 2020 - 21:12

Buna mamici! Sunt graviduta in 11 saptamani , voi naste pe 10 decembrie


#12
Mona!

Mona!
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 12:49

Buna ziua, doresc sa particim la acest forum alaturi de alte gravidute!va rog sa imi aprobati accesul☺va multumesc! 



#13
Mona!

Mona!
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 16:22

Buna mamici! Si eu sunt graviduta in 11 saptamani, voi fi mamica pe 10 decembrie. Pana acum am avut unele zile ,, grele,, cu greturi cam jncepand cu saptamana 7 ( ce mancam nu imi convenea) dar cu toate acestea sunt entuziasmata cu gandul la bebita ❤! Este prima sarcina si am mari emotii! Momentan astept sa fac morfologia 1 si sunt putin speriata,dar sper sa fie totul bine! Va pup pe toate si sarcina usoara tuturor!



#14
Mona!

Mona!
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 16:25

Bună viitoare mămici , si eu fac parte dintre mămicile care vor naste in Decembrie mai exact pe 10 dec. Acum am 11 saptamani , precizez ca sunt la primul bebe  si sunt tare emoționata.

Buna ! Si eu la fel am data nasterii pe 10 decembrie tot la primul bebita cu mari emotii sunt si eu



#15
achimo1

achimo1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 01 iunie 2020 - 00:53

Bună mămici, 

  Și eu o sa nasc în decembrie, 18 mai exact ar fii ziua preconizată. Acum am 11 săptămâni și 2 zile, peste 3 zile o sa fac a doua ecografie, sunt foarte nerăbdătoare sa vad ca puiuțul e bine. Am primit rezoltatele de la primele analize de sânge și par toate ok. Norocoasă, fără grețuri, și simptome majore. Va salut 



#16
OanaAcatrinei

OanaAcatrinei
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 02 iunie 2020 - 07:09

11 saptamani  si 6 zile...termenul este pe 18 decembrie.Emotii foarte mari si ganduri amestecate.Doamne ajuta sa fie bine ..mai am 4 sarcini pierdute toate pana in 8 saptamani. 



#17
florinazep

florinazep
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 iunie 2020 - 06:51

Buna mamici!

EU am 12 saptmni si 2 zile am fct ecografie la 6 saptmni ,am cva dureri de burta in special pe timpul noptii, am ramas insarcinata in Londra  si mi a dat medical sa iau progesterone si aspirina  acum nu stiu dak mai tb sa iau sau nu,mentionez ca am avut 2 sarcini pierdute, acum is nedumerita dak tb sa continui cu treatmentul ?sunt in izolare in Ro


#18
coman_6

coman_6
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 07 iunie 2020 - 11:16

Buna mamici! Si eu sunt graviduta in 11 saptamani, voi fi mamica pe 10 decembrie. Pana acum am avut unele zile ,, grele,, cu greturi cam jncepand cu saptamana 7 ( ce mancam nu imi convenea) dar cu toate acestea sunt entuziasmata cu gandul la bebita ❤! Este prima sarcina si am mari emotii! Momentan astept sa fac morfologia 1 si sunt putin speriata,dar sper sa fie totul bine! Va pup pe toate si sarcina usoara tuturor!

 

 

 

Bună  și eu am ca data aprox de naștere 10 Dec.Am  făcut în 2 iunie Bitestul,așteptând rezultatul analizei de sânge care completează ecografia făcută în ziua recoltării...nu pot descrie ce emoții am dat fiind faptul ca am 40ani....și deh.....pe majoritatea deja ești expirată......ceea ce nu este deloc adevărat.Comteaza foarte mult stilul de viata, felul tău de a fi .....foarte multe .....sunt persoane care la 20 arata și se simt de 40....

Îți doresc sa ai o sarcina ușoară și mi.as dori sa ne mai dam câte un semn din când în când.Toate bune!


#19
adike

adike
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 09 iunie 2020 - 20:58

Bună mămicilor și eu sunt însărcinată în 11 luni și locuiesc în Londra mai sunt mama ici care locuiesc în londra a-și vrea sa vorbesc cu ele mai multe subiecte. Eu voi naște în 27 decembrie până acum mulțumesc celui de SUS nu am vomitat deloc doarr grețuri am avut caldura mare în tot corpul  pe timp de noapte crame ușoare și dureri de cap am avut de 2 ori la începutul sarcini ani exact la câteva săptămâni de sarcina. Miar plăcea mult sa comunic și cu alte mămici și va doresc tuturor mămicilor naștere ușoară și sarcina ușoară! 



#20
calin_7

calin_7
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 iunie 2020 - 18:29

Buna ! Si eu la fel am data nasterii pe 10 decembrie tot la primul bebita cu mari emotii sunt si eu

 

Buna ,sarcina ușoara




Etichetat si cu sarcina, gravida

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -