Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2020

sarcina gravida

20 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 03 martie 2020 - 12:21

Bine ati venit pe pagina: Minuni de 2020, locul de intalnire al mamicilor care asteapta sa nasca in Decembrie 2020

mamici-decembrie-2020-comunitate.jpg

 

 

Grup DC | Lista DPN | Rugaciuni | Grup FB iconita-FB.jpg | Cum se citeste o ecografie | Albume

 

Zodiac corespunzator:  Sagetator 22 Noiembrie - 21 Decembrie sau Capricorn 22 Decembrie - 19 Ianuarie

 

sagetator12.jpgcapricorn11.jpg

De ce sa intri in acest grup? Pentru ca ai sansa sa discuti cu gravidute care au experiente similare. Ai luat prea multe Kg in sarcina?  Ai gasit un magazin cu haine de gravide? Doresti sa incepi sa amenajezi camera copilului? Nu sti ce sa cumperi si de unde? La ce maternitate nasti? Cu ce medic? Vrei sa ne arati cat de mult ti-a crescut burtica sau poze de la ECO? Ai alte intrebari? Inscrie-te chiar acum in grup! Daca esti membra desprecopii.com atunci apasa INTRA IN GRUP. Daca nu esti inca membra, creaza un cont nou si revin-o pe pagina de grup.

 
La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici: 

- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot in cadrul GRUPULUI putem avem: albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)
 
iconita-FB.jpgGrupurile oficial de facebook create de DC sunt cele care au urmatoarele avantaje:
- incercam sa taiem spamul
- va invitam la concursuri
- va oferim informatii despre sarcina



#2
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 07 aprilie 2020 - 10:54

Avem viitoare mamici care vor naste in Decembrie 2020?

Va asteptam cu drag! :)



#3
RobertaDaniela

RobertaDaniela
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 18 aprilie 2020 - 15:04

Buna. Eu voi fi mamica in decembrie  2020, aprox prin 20. Mai sunt viitoare mamici de decembrie ?eu sunt o viitoare mamica norocoasa pana acum, nu am avut greturi, in saptamana 4 am fost putin ametita, acesta a fost si primul semn ca sunt insarcinata iar luni mi-am facut un  test care mi-a confirmat ca sunt insarcinata iar acum tot ce imi doresc este sa am un bebe sanatos .  Voi cu ce simptome si temeri va confruntati?



#4
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 20 aprilie 2020 - 15:41

Buna. Eu voi fi mamica in decembrie  2020, aprox prin 20. Mai sunt viitoare mamici de decembrie ?eu sunt o viitoare mamica norocoasa pana acum, nu am avut greturi, in saptamana 4 am fost putin ametita, acesta a fost si primul semn ca sunt insarcinata iar luni mi-am facut un  test care mi-a confirmat ca sunt insarcinata iar acum tot ce imi doresc este sa am un bebe sanatos .  Voi cu ce simptome si temeri va confruntati?

Sarcina usoara! 

Mai asteptam mamici :)



#5
Natty22

Natty22
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 aprilie 2020 - 15:23

Buna! Si eu voi fi mamica în Decembrie 2020. Am fost la prima ecografie cand aveam 6 saptamani si 2 zile de sarcina si am vazut embrionul si bataiile inimioarei. Acum, am 7 saptamani si 6 zile :) Urmatoarea eco v-a fi peste 2 saptamani. Sper sa fie toul bine. Asta îmi doresc cel mai mult. Felicitari si voua viitoare mamici


#6
coman_6

coman_6
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 05 mai 2020 - 03:09

[flo2] Buna dragi maniaci,

 Data preconizată de naștere ar fi 10 Dec.....momentan.Am facuta prima ecografie la 7 săpt, unde i-am auzit bătăile inimioarei.



#7
tudosa1

tudosa1

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 55 mesaje

Postat 08 mai 2020 - 20:59

Hello ,mamici si viitoare mamici!

Si eu voi naște în Decembrie pe 8 .Am 9 spre 10 saptamani. Precizez ca sunt la a2a sarcina



#8
veronicagrc94

veronicagrc94
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 mai 2020 - 18:01

Salutare tuturor, și eu fac parte din mămicile care vor naște in Decembrie, chiar pe 1 Decembrie mi-a fost preconizata sarcina. Sunt la prima sarcina și am niște emoții și o frică de nedescris. Voi cum a-ți trecut peste frica? 

 



#9
iulianaraicu

iulianaraicu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 mai 2020 - 18:34

Buna, 

 

Sunt însărcinată în 8 săptămâni și am avut sangerari si dureri de burta. Se mai confrunta cineva cu aceste probleme ?



#10
calin_7

calin_7
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 22 mai 2020 - 11:02

Bună viitoare mămici , si eu fac parte dintre mămicile care vor naste in Decembrie mai exact pe 10 dec. Acum am 11 saptamani , precizez ca sunt la primul bebe  si sunt tare emoționata.





Etichetat si cu sarcina, gravida

Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -