Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Osul, POS-ul si amorul


975 raspunsuri la acest subiect

#961
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 12:31

Este și influensa C. Dar am înțeles acum, mulțumesc 



#962
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 12:35

Strumphi, bine ca sunteti bine. E o perioada tare urata, pe care nu imi imaginam sa o traiesc pe timp de pace. Mult e si la nivel mental, ca nu avem voie sa facem multe lucruri banale inainte (iesit la o cafea, cumparaturi, organizat petrecere copii, picnic etc). Asa stam in casa si facem in fuga cumparaturi la nevoie... cam atat. Fetele sunt cu lectii acasa, trebuie sa lucreze (ca nah, teoretic nu era vacanta acum) si tot asa...

 

Boris asta al vostru de unde e, de la conservatori sau laburisti? E un persoaj aparte, arata ciudat cu parul ala ciufulit mereu. Parca la un moment dat aparuse cu un caine in brate...

 

Nick cum este, e angajat politic, ca sa zic asa, sau este expert/functionar public, care lucreaza cu orice echipa vine la putere, din partea oricarui partid politic?



#963
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 12:43

Am citit si eu si am aflat ca sunt 4 tipuri de virusi gripali , A, B, C si D.. Ultimul nu a afectat inca oamenii, dar are potentialul sa o faca. Asta mai lipsea...



#964
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 13:00

Inteleg ca cele mai periculoase/agresive virusuri sunt cele specifice animalelor care pot "sari" si la om. Cum a fost si coronavirusul chinezesc.



#965
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 13:02

Michelle, asta e aproape de voi?

 

https://amp-sacbee-c...e241218356.html

 



#966
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 13:11

 

Pe la inceputul epidemiei, se spunea ca asa va deveni si coronavirusul, endemic, va reveni in fiecare toamna.

 

Eu am dubii legate de treaba asta, pentru ca ar trebui ca in tarile cu clima calda sa nu isi faca de cap. Si totusi... 

 

Cred ca se va domoli odata cu atingerea imunitatii colective, ce e de facut e sa aplatizam curba aia gaussiana, in asa fel incat sistemul medical sa nu devina suprasolicitat, si ca cei mai puternic afectati (cazurile sevrere si cele critice) sa aiba o sansa reala la a fi salvati. Cam atat...

 

Oricum, daca e sa filozofez... :))) ma bucur pe undeva ca "ne facem mana" cu viruselul asta blajinut, si nu cu unul cu adevarat bestie... Vreau sa zic ca daca s-ar fi combinat mortalitatea primului SARS cu capacitatea de raspandire a astuia.... 

Cred ca ne prinde bine ca exercitiu de disciplina si responsabilitate. Eu sunt constienta ca virusii asta fac, exista pe pamant dinaintea euglenei, dinaintea oricarei forme de viata acceptabila ca atare (nu ma refer la aminoacizi). Oricand i se poate nazari vreunuia jmeker sa o ia din loc si sa treaca la om, asa ca ma bucur ca e asta. Ca sa nu mai zic ca si pe noi ne mananca sa ne jucam cu ei prin laboratoare...

 

E un prilej nesperat pentru mine de a ne testa si empatia, pentru ca ma surprind nutrind tot felul de ganduri care au nevoie de cizelare... :))) Ma mai gandesc si de ce nu stau oamenii locului, si cum pot unii specula un astfel de moment, si cum fac cate unii galagie si atmosfera cu tot felul de postari... Nu sunt ganduri prea crestinesti, asa... :))) Trebuie sa mai lucrez la unele din ele.

 

In rest, desenam curcubee si cantam ,deocamdata in casa, dar nu e exclus sa iesim si la geam in curand. :))))



#967
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 13:14

Si eu m am surprins avand ganduri necrestinesti cand se astepta rezultatul testului lui Trump...



#968
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 13:23

Mai respira si Pamentul putin, acum cu pandemia asta, prin reducerea poluarii. Calitatea aerului mai buna, totul mai verde...



#969
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 14:06

Si eu m am surprins avand ganduri necrestinesti cand se astepta rezultatul testului lui Trump...

Eu daca am zis si un "Doamne ajuta!" in gand am fost un pic crestina?  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#970
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 martie 2020 - 14:18

Si eu m am surprins avand ganduri necrestinesti cand se astepta rezultatul testului lui Trump...

[pk] si un emoticon care se pravaleste de ras.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -