Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Noiembrie 2020 (Brumarei de 2020)

sarcina gravida noiembrie 2020

50 raspunsuri la acest subiect

#11
Adri32

Adri32
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 martie 2020 - 16:02

Buna fetelor...si eu o viitoare mamica de noiembrie...ma bucur sa va cunosc!  [:)]



#12
Adri32

Adri32
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 martie 2020 - 16:03

bunaaaaa



#13
Natalia Pop

Natalia Pop
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 26 martie 2020 - 10:57

Bună. Și eu aștept luna noiembrie. Va doresc mult curaj, sa duceți sarcina pana la capăt, sa aveți grija de voi, mămici. La mine e prima sarcina și aștept cu nerăbdare sa vad cum creste bebelușul și sa miște. E minunea lui Dumnezeu, El e Creatorul și lui ii mulțumesc pentru acest copilaș.

 



#14
nelli

nelli

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 242 mesaje

Postat 28 martie 2020 - 14:18

Bună fetelor, sunteți bn, totul în regulă? Sa ne ajute bunul Dumnezeu și Maica Domnului sa ducem sarcinile cu bn pina la capăt și sa naștem copii sănătoși! Doamne ajuta!


#15
Adri32

Adri32
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 03 aprilie 2020 - 15:48

Buna feletor, cum sunteti? Vreun simptom, ceva? Eu inca nu am nimic  [:)] ...ce mancati? eu nu stiu ce sa mananc mai sanatos ca sa fie bebe bine! Va pup



#16
Lorebb03

Lorebb03
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 04 aprilie 2020 - 09:38

Bună, eu am sânii sensibili și uneori dureroși. Stări ușoare de greață care se lasă destul de rar cu vărsături. Alte simptome nu am. Tocmai am făcut analizele de trimestrul 1, i le-am trimis medicului care a spus ca sunt ok însă nu mi-a dat vitamine prenatale. Voi luați ceva? Eu iau doar acid folic și Utrogestan /Arefam. Sarcina ușoară tuturor!


#17
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 10 aprilie 2020 - 16:15

Buna fetelor, 

 

Si eu ma lupt cu greturile care din fericire nu se termina cu varsaturi insa sunt destul de accentuate in unele zile si ma tin mai mult in pat. Ma simt obosita, as dormi mereu, sunt mai nervoasa, mi

 

se pare ca si burta s-a mai marit, eu sunt la a doua sarcina si mi se pare ca se vede mai repede acum fata de prima sarcina.

Vitamine iau unele care au legatura si cu tiroida, (eu avand pb cu ea) + acid folic, Arefam, Aspenter, Vit C+ injectii cu anticoagulant (tot din cz tiroidei).

Astept cu nerabdare morfologia de trim 1 ca sa stiu sigur ca bebe e bine si dezvoltat corect. 

 



#18
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 10 aprilie 2020 - 16:15

Buna fetelor, 

 

Si eu ma lupt cu greturile care din fericire nu se termina cu varsaturi insa sunt destul de accentuate in unele zile si ma tin mai mult in pat. Ma simt obosita, as dormi mereu, sunt mai nervoasa, mi

 

se pare ca si burta s-a mai marit, eu sunt la a doua sarcina si mi se pare ca se vede mai repede acum fata de prima sarcina.

Vitamine iau unele care au legatura si cu tiroida, (eu avand pb cu ea) + acid folic, Arefam, Aspenter, Vit C+ injectii cu anticoagulant (tot din cz tiroidei).

Astept cu nerabdare morfologia de trim 1 ca sa stiu sigur ca bebe e bine si dezvoltat corect. 

 



#19
Lorebb03

Lorebb03
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 13 aprilie 2020 - 11:07

Bună fetelor, cum va simțiți? Eu le am pe toate mai nou (grețuri, vărsături, amețeli, oboseala ), de aseară am și o durere sâcâitoare de cap.... Nu știu ce sa fac sa îmi treacă  [mariaj] . Sper ca voi sunteți bine! Sarcina ușoară tuturor!   [gravi] ☘️


#20
ECamelia

ECamelia
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 aprilie 2020 - 10:32

Buna fetelor, eu am avut o perioada cu stări de amețeală, dureri de cap, de sani, greata, slabiciune si cel mai mult simt seara, noaptea si dimineata. Acum iau elevit 1, urmeaza sa fac analiza pentru dublu test si ecografia trim1 la sfârșitul lunii. Am simtit si înțepături in burtica dar dl. Dr a spus ca nu am de ce sa imi fac griji atata timp cat nu sunt sangerari . Am facut analize de sange, astept rezultatul. Voi ati facut analiza pentru dublu test tot in ziua cu ecografia de morfologie sau inainte? Am 2 prietene care au facut analiza in ziua cu eco dar mie mi a spus sa fac cu o sapt inainte. Sarcina usoara!





Etichetat si cu sarcina, gravida, noiembrie 2020

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -