Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Meghan si Harry la gratar


236 raspunsuri la acest subiect

#111
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 26 ianuarie 2020 - 19:17

deci pana la urma au renuntat, pierdut sau retras titlul?

 

pai scrie in comunicat. Nu le pot folosi! Asta ca sa nu zică pe șleau ca le-au fost retase.



#112
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 27 ianuarie 2020 - 15:41

Nu mai sint altete regale, dar sint si vor fi in continuare duce si ducesa de Sussex. In traducere, au pierdut "predicatul" de dinaintea titlului. Avind in vedere confuzia, li se filfiie, important este sa fie numiti "duce" si "ducesa".

Au fost publicate 2 decizii, unul al Reginei, mai soft, potrivit unei bunici si celalalt al palatului, mai sec si la obiect.

 

Here is the Queen's statement in full:

"Following many months of conversations and more recent discussions, I am pleased that together we have found a constructive and supportive way forward for my grandson and his family.

"Harry, Meghan and Archie will always be much loved members of my family.

"I recognise the challenges they have experienced as a result of intense scrutiny over the last two years and support their wish for a more independent life.

"I want to thank them for all their dedicated work across this country, the Commonwealth and beyond, and am particularly proud of how Meghan has so quickly become one of the family.

"It is my whole family's hope that today's agreement allows them to start building a happy and peaceful new life."

Here is Buckingham Palace's statement in full:

"The Duke and Duchess of Sussex are grateful to Her Majesty and the Royal Family for their ongoing support as they embark on the next chapter of their lives.

"As agreed in this new arrangement, they understand that they are required to step back from royal duties, including official military appointments. They will no longer receive public funds for royal duties.

"With The Queen's blessing, the Sussexes will continue to maintain their private patronages and associations. While they can no longer formally represent The Queen, the Sussexes have made clear that everything they do will continue to uphold the values of Her Majesty.

"The Sussexes will not use their HRH titles as they are no longer working members of the Royal Family.

"The Duke and Duchess of Sussex have shared their wish to repay Sovereign Grant expenditure for the refurbishment of Frogmore Cottage, which will remain their UK family home.

"Buckingham Palace does not comment on the details of security arrangements. There are well established independent processes to determine the need for publicly-funded security.

"This new model will take effect in the spring of 2020."

 



#113
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 27 ianuarie 2020 - 16:27

auziti dar pe taica-su ala chiar nu il poate opri nimeni sa barfeasca non-stop despre fata lui?



#114
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 28 ianuarie 2020 - 08:36

Mie mi se pare tare interesant cum presa din UK face ataaaaata caz de Harry si Meghan, dar de Andrew, care a fost acuzat ca a fortat o minora sa faca sex cu el, ca a dat un interviu dezastruos la BBC, ca a fost fortat in urma asta sa demisioneze din functiile oficiale, nu prea spune nimeni nimic!



#115
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 28 ianuarie 2020 - 11:05

Mie mi se pare tare interesant cum presa din UK face ataaaaata caz de Harry si Meghan, dar de Andrew, care a fost acuzat ca a fortat o minora sa faca sex cu el, ca a dat un interviu dezastruos la BBC, ca a fost fortat in urma asta sa demisioneze din functiile oficiale, nu prea spune nimeni nimic!

 pe dailymail exista o sectiune ptr royalfamily si una separata princeandrew 



#116
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 28 ianuarie 2020 - 11:14

Mie mi se pare tare interesant cum presa din UK face ataaaaata caz de Harry si Meghan, dar de Andrew, care a fost acuzat ca a fortat o minora sa faca sex cu el, ca a dat un interviu dezastruos la BBC, ca a fost fortat in urma asta sa demisioneze din functiile oficiale, nu prea spune nimeni nimic!

 

Cum sa nu! Ne-au inebunit și cu chestia asta de luni întregi. Chiar azi sint  macar 5-6 articole despre asta. Însă nu numai presa britanică vuiește despre ginge&cringe. Ai citit presa americană, sau canadiana, de exemplu?



#117
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 28 ianuarie 2020 - 15:51

Letitia, eu din presa americana am aflat de Andrew, dar nu am sesizat asa o abundenta! Sau poate pentru ca a fost ceva mai veche stirea!



#118
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 29 ianuarie 2020 - 17:22

Letitia, eu din presa americana am aflat de Andrew, dar nu am sesizat asa o abundenta! Sau poate pentru ca a fost ceva mai veche stirea!

 

Da, e mai veche și cind a apărut stirea despre H&M au uitat toți de Andrew. Acum au început din nou. 



#119
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 30 ianuarie 2020 - 14:14

.

Miniaturi atasate

  • 3FDD3AA1-03F3-47A8-B574-56A0D59C19C6.jpeg


#120
Camelia09

Camelia09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 11 februarie 2020 - 20:01

Moștenirea tronului?  Ce tron?

 

Foooarte multe persoane doresc sa fie abolită monarhia. De aceea aceste scandaluri de la casa regală (de scandalul cu Andrew ai auzit? E încă pe rol, nu s-a terminat) incita spiritele grozav și nu fac decit sa dea apa la moara anti monarhiștilor. Da, opinia publica e continuu cu ochii pe ei sa vadă cit cheltuie, de ce cheltuie, cu cine cheltuie. Monarhia e un moft, nu o necesitate, iar “roialii” o știu foarte bine.

Deocamdata exista monarhie, cetatenii vor decide daca o pastreaza sau nu, asa ca pana atunci exista mostenitori la tron. Rolul familiei regale este de a oferi "circ" (aici se includ taieri de panglici, dineuri oficiale, etc) din cate imi pot da seama, guvernul si parlamentul iau deciziile. Nu le duc grija roialilor, cu siguranta s-ar descurca si fara, dar monarhia a fost utila in vremuri de rastriste, perioada dupa al doilea razboi mondial a fost destul de grea a ajutat la linistirea cetatenilor, i-a unit pe acestea. Un rol indeplineste, dar nu cred ca e de neinlocuit. E mai mult o chestie de traditie, poate ceva conservatorism, poate nostalgie, ceva simbolic  tinand cont ca sub monarhie a cunoscut Marea Britanie cea mai prospera perioada, poate si un mod de a se diferentia de alte state puternice care sunt demult republici. Cert e ca nu va fi curand abolita, asta daca nu cumva va hotarati sa actionati voi cei ce o considerati inutila.

 

 

De ce sa fie statul obligat sa le ofere protecție? Unde scrie asta? Statul oferă protecție tuturor nepoților reginei? Nu. De ce le-ar oferi lor? Au același statut ca ceilalți nepoți. Numai Will e special, ca el e Moștenitor direct.

 

Ma refeream la faptul ca statul ar trebui sa ofere protectie cetatenilor care au nevoie. Evident ca Harry si Meghan au nevoie, ceilalti mai putin, desi presupun ca primesc si restul ceva protectie, dupa caz.. Nu are legatura cu pozitia de nepoti ai reginei ci cu atentia pe care au atras-o si momentan e destula. Dupa un timp aceasta se va micsora si poate nu vor mai avea nevoie.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -