Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Sotia nu ma mai iubeste, ce sa fac?

357 raspunsuri la acest subiect

jenn

jenn

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.692 mesaje

Postat 10 mai 2020 - 10:56

Ti - a scris multa lume ca ei ii e bine si caldut in relatie,  in timp ce tu te perpelesti. Fii omule barbat si decide o data  si gata! Ce tot atat, ca e telenovela deja.  [batcap] Dupa anii astia impreuna , tu esti nimeni pt ea, la fel si ai tai. Asa vede ea lucrurile. Nu poti schimba trecutul. Ramai , vei fi umilit si nefericit, rupi pisica mai ai o sansa macar  sa  nu faci aceleasi greseli. Copiii vostri au crescut intr - un cadru nepotrivit deja, modelul vostru nu e ok deloc.  Nu te mai agata de pretexte, rata la casa, copiii [zirea] , afacerea ei, masina, vecinul, Papa de la Vatican! 

• 2

BlackCat4evR

BlackCat4evR

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.931 mesaje

Postat 10 mai 2020 - 12:38

Omule, jur, mi-au obosit tastele.

Nu faci nimic, dar te vaiti ca nu se schimba nimic...

Eu nu inteleg. 

• 1

Fleurdelise

Fleurdelise

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.889 mesaje

Postat 10 mai 2020 - 16:21

Omule, jur, mi-au obosit tastele. Nu faci nimic, dar te vaiti ca nu se schimba nimic... Eu nu inteleg.

Nu mai e nimic de facut decat sa plece...sau sa ramana si sa accepte situatia.

• 0

jenn

jenn

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.692 mesaje

Postat 10 mai 2020 - 16:42

Pai daca se scalda in aceeasi apa ca si inainte, macar sa nu se mai planga! Face aceleasi lucruri si vrea ca rezultatul sa fie diferit! 

• 1

michelle-usa

michelle-usa

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 16.964 mesaje

Postat 11 mai 2020 - 08:26

Asa e, dar nu toata lumea are puterea sa o ia de la capăt si se agata, amageste cu iluzii si sperante desarte. 

• 0

IULIA0514

IULIA0514

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 159 mesaje

Postat 11 mai 2020 - 10:30

Ne-am certat, ne-am spus de toate, acum suntrem intr-o stare ceva mai buna in sensul ca au trecut doua saptamani in care am facut dragoste o data pe saptamana si nu m-a mai refuzat dar doua lucruri au ramas si nu reusesc sa le trec. 1. ea spune ca pentru ea, familia inseamna copiii si fratele ei pentru care i-a promis mamei ei inainte sa moara ca va avea grija si cu care si-a facut afacerea si cu aici se inchide cercul familiei pentru ea si eu sunt ramas pe dinafara 2. ea spune ca eu nu mai sunt cel de care s-a indragostit si cu care s-a casatorit si nu mai simte nimic pentru mine, ca beau prea mult si ca sunt suparat si ca plang 3. niciodata, nici macar o singura data in ultima jumatate de an nu mi-a spus ca ma iubeste si intotdeauna a evitat raspunsul cand i-am spus ca o iubesc si am ajuns la punctul in care nici nu mai pot sa-i spun asta, deloc, de parca ar fi o rusine Eu incerc de jumatate de an sa gasesc o cale de mijloc pentru amandoi sa salvam casnicia dar ea are o singura varianta, ca e multumita asa cum e acum, ca nu vrea sa divorteze si ca daca eu am nemultumiri atunci sa fac ce vreau eu, sa divortez sau orice vreau dar ea nu are nici o problema si nu vrea sa mearga la consiliere sau psiholog. Avand in vedere ce am scris mai sus la 1 si 2 probabil ca e de inteles de ce nu e interesata de ce orioun eu.

Nu înțeleg de ce te plângi atâta toată lumea ți-a explicat ce să faci dar tu nu înțelegi,și ne faci să ne pierdem vremea cu tine!

Deci nu te mai plânge atâta că nu are rost singur ai ales acest drum acum asumăți!

• 0

szivarvany

szivarvany

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 22.821 mesaje

Postat 11 mai 2020 - 11:14

1. ea spune ca pentru ea, familia inseamna copiii si fratele ei pentru care i-a promis mamei ei inainte sa moara ca va avea grija si cu care si-a facut afacerea si cu aici se inchide cercul familiei pentru ea si eu sunt ramas pe dinafara

2. ea spune ca eu nu mai sunt cel de care s-a indragostit si cu care s-a casatorit si nu mai simte nimic pentru mine, ca beau prea mult si ca sunt suparat si ca plang

3. niciodata, nici macar o singura data in ultima jumatate de an nu mi-a spus ca ma iubeste si intotdeauna a evitat raspunsul cand i-am spus ca o iubesc si am ajuns la punctul in care nici nu mai pot sa-i spun asta, deloc, de parca ar fi o rusine

Ea e sincera. 

Trebuie sa intelegi ca ea in tot ce a spus mai sus e sincera:

nu te considera familia ei, esti o corvoada pt ea;

tu sigur nu mai esti ca acu 20 de ani si nici nu ai reusit sa faci nimic pt a redeveni (repet faza cu bautura - pana nu renunti de tot la baut, nu ai schimbat nimic, la fel iti lucesc ochii, la fel iti duhneste repiratia);

si nu, ea chiar nu te mai iubeste, abia te mai suporta.

Cand vei rezolva punctul 2 mai scrie-ne !

• 0

Judoka02

Judoka02

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.010 mesaje

Postat 11 mai 2020 - 13:41

Asteptam cu interes episodul urmator. Intre timp mai bei niste beri, mai plangi putin, mai te bati cu pumnul in piept pt ce bani ai adus, mai prinzi niste drepturi conjugale,,,and so on, ca sa ma exprim finut.

Pacat , ti s au dat sfaturi bune pe forum, dar mai mult cred ca ai nevoie de un ajutor specializat, asta nu mai e iubire, e ca o obsesie. Si nici toata viata voastra familiala(inclusiv copii si fata care este adolescenta) nu e prea sanatoasa. 

• 0

Intrebari Panica

• Constipație bebe

mayastefania
    - Astăzi, 07:14

• 6 saptamani de sarcina

Guest__* - Ieri, 23:34

• Discomfort

claudy16
    - Ieri, 22:29

• Sarcina joasa

Guest__* - Ieri, 19:41

• Buna

gabrielagh97
    - Ieri, 19:38

Grupuri

• Mamici de Februarie 2021 (Bulgarasi de Februarie 2021)

Anda08
    - mai 20 2020 08:33

• Mamici de Ianuarie 2021 (Fulguleti de Ianuarie)

Anda08
    - apr 13 2020 09:42

• Mamici de Decembrie 2020 (Minuni de 2020)

Anda08
    - mar 03 2020 12:24

• Mamici de Noiembrie 2020 (Brumarei de Noiembrie 2020)

Anda08
    - feb 11 2020 11:55

• Mamici de Septembrie 2020

lupu.alexandra
    - feb 01 2020 15:13

Bloguri

• Primele batai ale inimii

Oanarox
    - Ieri, 22:22

• Geanta bebelusului

AlexDumitru
    - Ieri, 21:42