Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Rasism si bullying - parintii sunt de vina

rasism bullying hartuiala

92 raspunsuri la acest subiect

#91
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 28 noiembrie 2019 - 06:40

Asadar, in mod absolut normal, reactiile si opiniile sunt impartie, fiecare dupa experienta si perceptia lui. 

 

Am atras voturi si verzi si rosii, chiar si un mesaj mizerabil scris de a-alinta, le inteleg pe toate,

in urma cu cativa ani si eu as fi dat un vot negativ pentru un mesaj ca cel pe care l-am scris, si eu eram convinsa ca oamenii sunt egali si fiind bun atragi bunatate. Nici prin cap nu imi trecea atunci ca voi scrie chiar eu mesajele mele. Ei, a trebuit sa ma lovesc de situatiile descrise sa imi dau seama ca unii te obliga sa te comporti intr-un anumit fel si ca valorile tale nu sunt si ale lor. De multe ori nici logica noastra nu are logica pentru ei, as putea sa va scriu exemple intalnite de mine pana va plictisiti, insa cu siguranta va mai fi o a-alinta care vorbeste din carti......

 

Asa ca este evident ca cei mai multi nu v-ati lovit de alte mentalitati. Desigur ca exista si exceptii, dar in masa acestea sunt trasaturile. Puteti sa ziceti ce vreti, asteptati sa le traiti si apoi trageti concluzii.



#92
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 01 decembrie 2019 - 22:32

daca intelegeai mesajul meu nu il considerai mizerabil dar nu mentalitatea altora e de vina ci doar a noastra ,  doar noi alegem cum vedem realitatea,  nimeni altcineva.

 

pe mine m-a ajutat foarte mult sa inteleg fenomenul turnului babel traind de 14 ani in chicago dar in acelasi timp si cartile citite.  asa ca fiecare traieste exact ceea ce gandeste!



#93
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 02 decembrie 2019 - 00:59

Asadar, in mod absolut normal, reactiile si opiniile sunt impartie, fiecare dupa experienta si perceptia lui. 

 

Am atras voturi si verzi si rosii, chiar si un mesaj mizerabil scris de a-alinta, le inteleg pe toate,

in urma cu cativa ani si eu as fi dat un vot negativ pentru un mesaj ca cel pe care l-am scris, si eu eram convinsa ca oamenii sunt egali si fiind bun atragi bunatate. Nici prin cap nu imi trecea atunci ca voi scrie chiar eu mesajele mele. Ei, a trebuit sa ma lovesc de situatiile descrise sa imi dau seama ca unii te obliga sa te comporti intr-un anumit fel si ca valorile tale nu sunt si ale lor. De multe ori nici logica noastra nu are logica pentru ei, as putea sa va scriu exemple intalnite de mine pana va plictisiti, insa cu siguranta va mai fi o a-alinta care vorbeste din carti......

 

Asa ca este evident ca cei mai multi nu v-ati lovit de alte mentalitati. Desigur ca exista si exceptii, dar in masa acestea sunt trasaturile. Puteti sa ziceti ce vreti, asteptati sa le traiti si apoi trageti concluzii.

oamenii nu au fost niciodata egali, cred ca tu confuzi legea cu omenirea. 

 

oamenii sunt unici .





Etichetat si cu rasism, bullying, hartuiala

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -