Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Vine iarna pe ghetar (oare...?)


1007 raspunsuri la acest subiect

#451
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 07 decembrie 2019 - 15:12

Asta https://ro.sportsdir...olcode=44836118

 

Ah Ok. Denumirea polar îmi era necunoscuta. Jacheta fleece știu :). 



#452
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 07 decembrie 2019 - 19:46

Strumph, minunate globuletele si zanele... merci de poze [flo2]



#453
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 07 decembrie 2019 - 23:39

Hello,

 

a fost frumos la parada lampioanelor, dar asa de frig!  Am ajuns in casa si am aprins focul in soba, nu ma puteam incalzi. Atat de frig mi-a fost ca nici la teatru nu m-am mai dus si nici Sophia nu a mai vrut sa mearga, prea obosita cred dupa party la bowling 2 ore si apoi alergatura in parc cu colegii alte 2 ore in frig. 

 

Foarte multa lume a fost, foarte multa! Ne miram cu totii cum s-a umplut parcul si evenimentul nu a fost publicat decat pe forumul local. Foarte multe familii cu copii mici, carucioare sau in portbebe, cu totii au iesit cu mic, cu mare. Am vazut atat de multe felinare interesante. Organizatorii au avut un stand cu ciocolata calda, ceai, vin fiert si prajituri. S-au cantat colinde si lumea s-a adunat in jurul corului. Frumos, ne-a placut mult mult. La anu` sper sa faca si un foc de tabara sa ne incalzim. Dupa vreo 2 ore am plecat la parada in cartier,  iar cand s-a ajuns la locul unde a avut loc teatrul noi am revenit acasa inghetati bocna. 

 

Ce mult s-a schimbat cartierul asta de cand ne-am mutat noi aici, in doar 9 ani si un pic. S-a vazut si azi ca gentrificarea e in floare, foarte multe familii tinere cu copii mici. Catchment area pentru scoli (2) e din ce in ce mai mica. Daca ar trebui acum Sophia sa fie pe lista pentru scoala unde invata as avea si mai multe emotii decat am avut acum ceva ani in urma. Atunci catchment area a fost doar pana la capatul strazii, 330 yards= 300 metri, acum cred ca nu ajunge pana la casa noastra si suntem la 200 metri maxim de scoala. 

 

Mai stam putin si mergem sus la nani, eu deja nu mai pot de somn. Azi desi m-am laudat de dimineata ca fac zane, nu am facut nici o zana, am facut smotru in casa ca nu mai suportam sa vad praful. Dupa ce au plecat la party, ramasa singura acasa am dat si eu party cu mopul si aspiratorul.

 

Mi-a fost asa de rau azi, m-a luat pe la vreo 10 si m-a tinut asa cateva ore bune, imi venea sa musc din perete. Dupa un pumn de calmante si un smotru bun in casa s-au mai calmat durerile mele. Mda, decat sa ma urc pe pereti de dureri, am frecat baile cu periuta de dinti. 

 

Cam atat pe ziua de azi, cateva poze am pus pe Fb sa nu mai plictisesc lumea pe aici. 

 

Noapte buna! 



#454
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 08 decembrie 2019 - 00:56

Asa repede trece weekendul asta, uf, parca se aduna mai multe treburi decat in timpul saptamanii.

 

Sunt ultimele zile azi si maine la activitatile sportive ale baiatului pe sezonul de toamna, ma bucur ca timp de cateva saptamani e pauza si avem mai mult timp sa ne odihnim in weekenduri. Din ianuarie reincepe inot, patinaj, incepe pentru prima oara ski si va avea si curs de sculptura sambata. Mai vrea si karate...

 

Azi ii asteptam pe prietenii mei sa facem bradul dar baiatelul lor a luat un virus de la gradi, febra etc.

Am gatit o varza cu costite afumate la slowcooker, o nebunie a iesit. Am mancat cu mamaliga, eu am baut si un paharel de vin rosu frantuzesc langa, bun si chiar ieftin. Sa mi notez in telefon denumirea sa mai iau. Cand ajung la magazinul de vinuri si alte alcooluri e o varietate asa mare, din toata lumea, ca nu stiu ce sa aleg. Am gasit si un Cabernet Sauvignon din Rep. Moldova la un pret incredibil de mic, sunt curioasa sa l degust maine.

In concluzie sunt molesita si las bradul pe maine.

 

Maine mergem si  la un mic dejun cu Père Noel, cam dimineata, dar i am promis unei prietene ca mergem. Ea are doua fetite, una de varsta lui Eric, care merg la o scoala privata de fete si ea tine ca ele sa se joace si cu baieti... Fetitele il plac pe Eric oricum.

 



#455
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 08 decembrie 2019 - 01:35

Nepoata mea Isabela a donat un tablou pt emisiunea Visuri la cheie( sa se facă casa la niște copii care nu au părinți)... s a licitat pe el EUR 6000. [fal] Dar e f frumos!

Miniaturi atasate

  • EB2CDD85-3C17-4551-9D9A-FCF0B2BC1C50.jpeg

Editat de michelle-usa, 08 decembrie 2019 - 01:36 .


#456
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 08 decembrie 2019 - 01:52

Noi am fost azi iar la mall.... sa returnam din ce am cumpărat de black Friday... sa ne mai uitam de altele.

Acum de sărbători își găsește și sotul meu selecție msi variata la haine. Mărimile lui Tall și slim se găsesc greu și sunt mult mai scumpe. Plus ca e tare fitzos ... nu ii place orice.... numai cele de firma buna  ii vin bine. 

A găsit ceva reduceri 40-50% Off și se merita cat de cat.

 

Eu am găsit un sacou frumos o sa vina bine la primăvara cu pantaloni albi.

am luat vreo 3 perechi de pantaloni albi in urma cu o luna... toți la reducere Off sezon. 

 

Lui William nu i am mai luat nimic... așa mutre face la haine ca imi vine sa dau cu ele după el.

Sapt trecută am cumpărat 3 geci, nu a vrut niciuna... le am dus înapoi.

La scoala merge într-un hanorac cu glugă... când ploua ia o geaca de ploaie subțire. 

Daca da frigul mai rău ... nu are cu ce sa se îmbrace. 

 

Imi plac plimbările la mall, sa admir, sa miros,ascult muzica, sa stau la o cafea...dar nu sa fiu in misiune sa caut ceva, sau sa ma probez. 

In unele magazine au o muzica de ma dispera nu pot sa stau mai mult de 5 min. Cred ca nici sa ma plătească sa stau degeaba nu as lucra acolo. 

 

 

 

 



#457
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 08 decembrie 2019 - 10:45

Buna dimineata mea geroasa!  Nu am luat nici un cadou! Doar pentru copii iau, dar ce? Habar n-am. Nu am cumparat brad. .

 

Ce le ar place lor ? Sunt baieti, nu ? 

Am luat la cel mare ceva de citit și de îmbrăcat , la puști boxe , ca asta și a dorit. La fete merge mai ușor . O sa mai iau niște dulciuri. Sau joc de societate , ceva pt ski, electronice. 

 

Strupfi, frumoasa ieșirea voastră .  [flo2]

 

Noi am reușit ieri sa luam brad. Cică sunt ecologici, din pădurea neagră . Adevarul ca e bine proporționat , bogat, am folosit toate globurile. M am mai uitat in magazin după deco, dar am înghețat la propriu, erau puse in secțiunea neincalzita, grrr.......

 

o duminica cât mai frumoasa  [flo2]



#458
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 08 decembrie 2019 - 22:17

 

Ati pregatit cureaua? [:D] 



#459
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 08 decembrie 2019 - 22:49

Am instalat bradul si luminitele, ura. Aveam emotii cum o sa l fixez pana la urma s a potrivit la fix in suport si gata. E prima oara cand instalez eu bradul ever. In copilarie& tinerete era treaba lui taica-miu, apoi a consortului...cate stereotipuri in viata.

 

Mda, descopar ca sunt capabila de multe...inclusiv sa stric/ crap un tv nou nout luat de 2 saptamani. Scosesem cablul de antena ca mutam mobila in salon sa fac loc bradului si cand il insurubam la loc, dintr o pozitie imposibila dealtfel, tv ul a basculat, nu mult dar suficient sa se zgarie jos exact in mijloc ecranul. Am zis e o zgarietura asta e...cand l am aprins o banda alba cu dungi in mijloc trona in centrul ecranului. Se f..., vorba Andreei Esca.

Nu pot sa nu constat cat de fragile sunt ecranele tv de azi. La tv ul vechi de 12 ani, si el plat si LED, aveam o ditamai zgarietura de cand copilul s a amuzat sa arunce in ecran cu un obiect ascutit. Tv ul functiona bine merci... Astea de acuma sunt exact ca tel noi...inteligente...s a zgariat un pic ecranul aleluia.

In fine sa fie asta cea mai mare paguba...voi lua altul...ezit daca acelasi model...imaginea impecabila dar tre sa faci acrobatii sa bagi cablu de antena...mi e sa nu patesc la fel...oricum voi cumpara si garantie cred...la cat de proaste sunt astea de acum.

 

Hai ca v am impuiat capul cu tv ul meu. Sunt la patinaj cu baiatul, dimineata am petrecut frumos la.micul dejun cu Père Noël, a fost si un spectacol de teatru pt copii dupa.

 

De maine o luam de la cap...inca 2 saptamani si apoi vacanta pana pe 8 ianuarie.



#460
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 08 decembrie 2019 - 22:51

c1.jpg Ati pregatit cureaua? [:D]

 

A mea deja nu mai are gauri pentru dupa Mos Nicolae...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -