Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alegeri Presedintele Romaniei - turul 2

alageri

123 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 09:25

Aseara tarziu, m-am dus la somn cu o dezamagire. Si o durere de cap.

IN Romania, dupa 30 de ani de minciuni si furturi - oamenii inca mai voteaza acest partid de hoti  - PSD. La 30 de ani dupa Revolutie, Romania are aceeasi infrastructura cu Albania - aceleasi scoli, spitale, drumuri...

Am sperat asa de mult ca in turul 2 sa avem de ales intre Iohannis si Barna. Va dati seama ce alegere interesanta ar fi trebuit sa facem? Bazata pe argumente reale? Eram hotarata sa votez doar pe cine ma va convinge.

 

Acum  - avem iar de ales intre Vest si un partid populist de mincinosi. Am vazut aseara cum ranjeau in jurul tutei - o.Vasilescu, Radulescu mitraliera, cosmin stefanescu...

 

In plus - explicati0mi si mie cum a putut aceasta tuta sa fie credibila pentru asa de multi oameni? A doua intrebare, cum a putut acest gargara actor sa ia asa de multe voturi?



#2
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.299 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 10:02

Ciolos ar fi avut mai multe voturi decat Barna, cu siguranta



#3
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 10:20

Eu cred ca îl păstrează pe Cioloș ca premier, dacă e sa câștige alegerile parlamentare (cam incredibil) sau sa facă o alianță. El e un om foarte bun sa facă lucruri. Un președinte e cam “marioneta”, nu prea poate face multe. E mediator, ar fi fost păcat de Cioloș in postul de președinte al țării. 



#4
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.634 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 10:27

 

In plus - explicati0mi si mie cum a putut aceasta tuta sa fie credibila pentru asa de multi oameni? A doua intrebare, cum a putut acest gargara actor sa ia asa de multe voturi?

 

"Modelul politic al partidelor retea supravietuieste in interesul ambelor. PNL si PSD mentin tandemul, eliminand riscul unei reale reformari si schimbari de generatie. Ambele mizeaza acum pe stingerea valului care le-a dat emotii si revenirea la stilul clasic al politicii... asa cum e de 30 de ani."  

sursa http://www.ziare.com...t-de-ce-1585110



#5
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 10:30

redactor, tuta nu e credibila, oamenii voteaza partidul, mai ales la tara, unde sunt primari psd.

cat despre mircea diaconu, de ce ne miram, n-a castigat un actor de comedie alegerile prezidentiale in ucraina ?



#6
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 10:45

Mie mi-a placut de Barna. Si stiu ca a facut si niste greseli - in negocierea cu PNL insa USR este un partid fresh, cu oameni de calitate care chiar vor o schimbare de stil in Romania. 

PSD vrea sa fure in continuare, facand trotuare cu panselute la sate si decoratiuni de Craciun. Merge pe ideea de circ ieftin la niste oameni care nu inteleg nimic din economie si nu realizeaza ca o suta in plus la pensie le scade de fapt puterea de cumparare.

 

In ritmul asta, Romania bate pasul pe loc si toti tinerii viseaza sa plece. Pentru ca psd isi pastreaza bazinul electoral- pensionarii, puscariasii si asistatii sociali.



#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 12:05

USR e prea tanara deocamdata. Daca isi va mentine activitatea se va impune in viitor.



#8
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.320 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 12:26

USR plus nu aveau cum sa castige acum, abia exista de 4 ani, daca in viitor or sa mearga tot pe drumul asta, au doar de castigat!

In turul 2, clar va fi Iohannis!



#9
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 12:28

deci eu ma enervez deja cand ma gandesc ca la o eventuala dezbatere - tuta o sa o ia despre salarii si pensii ... si nu o sa o poata opri nimeni. 



#10
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.320 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 12:38

Tocmai ce m-am contrat cu o colega, care mustacea la mine, c-a vazut ce am pus eu aseara pe FB, dezamagirea c-a intrat Veo in turul 2! Ca vezi domne astia o sa taie salarii, o sa taie pensii si ca ce atata frasuiala! Cand i-am zis ca s-au imprumutat kklau pentru salariul ei, mi-a zis ca n-o intereseaza, ca nu plateste ea! E, uite, pe mine ma intereseaza, ca nu vreau sa platesca copilul meu salariul ei!

Bugetara ca si mine, cu studii superioare ca si mine, mai tanara cu vreo 7 ani ca mine, si totusi...





Etichetat si cu alageri

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -