Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Iulie 2020 (Trandafirasi de Iulie)

sarcina iulie 2020 gravida insarcinata

224 raspunsuri la acest subiect

#21
elenusht

elenusht

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 03 decembrie 2019 - 09:55

Hey! Eu nu prea am simptome


#22
cristinatin

cristinatin
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 03 decembrie 2019 - 10:01

Buna, eu mi am mai revenit acum si nu mai am greturi atat de mari. Mai am crampe din cand in cand si astept sa ajung la medic. Sunt in UK si aici trebuie sa te inscrii online si sa astepti sa te contacteze ei in jur de 8 saptamani pentru primele analize. Abia astept sa il vad la eco si sa ma linistesc pentru ca sunt foarte stresata momentan.



#23
elenusht

elenusht

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 03 decembrie 2019 - 10:03

nu stiu de ce nu mi s-a salvat ce am scris.... 

Cum spuneam, eu nu mai am simptome...poate niste usoare greturi dar si alea ma tem sa nu fie induse de mintea mea. Eu resimt greturile mai dupa amiaza. Ce mai simt e un gust ciudat in gura...mie mi se pare ca simt sange sau metalic...dar nu imi dau seama. Din cand in cand ma simt ametita. Eu imi doream sa am simptome ca stiu ca e de bine, asa....stau cu o anxietate....Pe la 4 saptamani am avut toate simptomele posibile, acum...nimic. Nici sanii nu ma dor. Ma panicasem si am fost la ecograf si atunci i-am vazut inimioara batand la 5 saptamani si 3 zile si mi-a zis ca poate sunt norocoasa. 

Azi, am fost la Filantropia, imi recomandase cineva un doctor pentru ca nu imi permit sa nasc la privat. M-am dus cu niste emotii ca o sa vad ce face samburelul...cand colo, surpriza...programarea e saptamana viitoare. :( Am plecat bosumflata, dar mai astept o saptamana. La primul ecograf, s-a vazut si un hematom de 4 mm...sper din suflet sa se resoarba si sa nu afecteze in nici un fel. Sangerari nu am avut...

Cam atat la mine...



#24
giulh24

giulh24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 03 decembrie 2019 - 13:08

Saptamana viitoare am si eu a doua vizita. Doctora la care merg mi-a spus ca vom face si un set de analize. Si pe mine m-au durut sanii, acum s-au mai linistit. O sa fie bine, trebuie sa fim optimiste si relaxate. 



#25
elenusht

elenusht

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 06 decembrie 2019 - 22:51

Fetelor, ce faceți? Ați mai fost la control? Aveți simptome? 



#26
cristinatin

cristinatin
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 09 decembrie 2019 - 13:58

Hello! Eu ma lupt cu greturile in continuare si am obtinut programare tocmai pe 18 Decembrie. Nu mai am rabdare sa ma asigur ca totul este in regula. Ma dor si sanii si mai am din cand in cand crampe dar am citit ca ar fi normale.



#27
elenusht

elenusht

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 10 decembrie 2019 - 14:56

Bună tuturor! Am fost la control la Filantropia pt prima data la un medic recomandat de o prietena. Imi fac programare prin centrala, ma prezint la 9:45, reușesc sa întru la 10:30, ca deh asa e la stat și mersul la serviciu mai poate aștepta. Emoționată, cu temeri, ma cațăr pe o capră (nu sunt f înaltă), doctorul introduce sonda și începe sa facă fețe, fețe. Ma schimb la fața și îl întreb dacă e ok. Imi spune ca nu e buna sonda, ca e în curs de schimbare și încearcă pe burtica. Eu deja pierduta.... Ma uitam spre monitor și vad, vag, ceva. Se vede și palpaierea inimioarei, ceea ce ma neliniștea cel mai mult și măsoară CRL = 1 cm., fix pt 7 săptămâni și 1 zi. Mi a dat sa fac analize și sa ma programez pt bitest și eco morfologie trim1. Merg în spital sa ma programez dar nu mai sunt locuri și nu mai sunt acoperite de stat.... Asa ca mi-a sugerat alte clinici private.am găsit la una și ma va costa 660 RON aceste teste, mai puțin analizele uzuale . Doctorul m-a chemat când am analizele uzuale, gata. Pe scurt... Sunt bucuroasa ca samburelul creste și e în evoluție dar sunt și dezamăgita de sistemul de stat.... Sper sa fie bine și pana la urma, tot ce contează e sa fie bebelușul bine și noi, la fel... Voi ce experiente ați avut?

 



#28
elenusht

elenusht

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 10 decembrie 2019 - 14:56

Bună tuturor! Am fost la control la Filantropia pt prima data la un medic recomandat de o prietena. Imi fac programare prin centrala, ma prezint la 9:45, reușesc sa întru la 10:30, ca deh asa e la stat și mersul la serviciu mai poate aștepta. Emoționată, cu temeri, ma cațăr pe o capră (nu sunt f înaltă), doctorul introduce sonda și începe sa facă fețe, fețe. Ma schimb la fața și îl întreb dacă e ok. Imi spune ca nu e buna sonda, ca e în curs de schimbare și încearcă pe burtica. Eu deja pierduta.... Ma uitam spre monitor și vad, vag, ceva. Se vede și palpaierea inimioarei, ceea ce ma neliniștea cel mai mult și măsoară CRL = 1 cm., fix pt 7 săptămâni și 1 zi. Mi a dat sa fac analize și sa ma programez pt bitest și eco morfologie trim1. Merg în spital sa ma programez dar nu mai sunt locuri și nu mai sunt acoperite de stat.... Asa ca mi-a sugerat alte clinici private.am găsit la una și ma va costa 660 RON aceste teste, mai puțin analizele uzuale . Doctorul m-a chemat când am analizele uzuale, gata. Pe scurt... Sunt bucuroasa ca samburelul creste și e în evoluție dar sunt și dezamăgita de sistemul de stat.... Sper sa fie bine și pana la urma, tot ce contează e sa fie bebelușul bine și noi, la fel... Voi ce experiente ați avut?

 



#29
elenusht

elenusht

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 10 decembrie 2019 - 14:56

Bună tuturor! Am fost la control la Filantropia pt prima data la un medic recomandat de o prietena. Imi fac programare prin centrala, ma prezint la 9:45, reușesc sa întru la 10:30, ca deh asa e la stat și mersul la serviciu mai poate aștepta. Emoționată, cu temeri, ma cațăr pe o capră (nu sunt f înaltă), doctorul introduce sonda și începe sa facă fețe, fețe. Ma schimb la fața și îl întreb dacă e ok. Imi spune ca nu e buna sonda, ca e în curs de schimbare și încearcă pe burtica. Eu deja pierduta.... Ma uitam spre monitor și vad, vag, ceva. Se vede și palpaierea inimioarei, ceea ce ma neliniștea cel mai mult și măsoară CRL = 1 cm., fix pt 7 săptămâni și 1 zi. Mi a dat sa fac analize și sa ma programez pt bitest și eco morfologie trim1. Merg în spital sa ma programez dar nu mai sunt locuri și nu mai sunt acoperite de stat.... Asa ca mi-a sugerat alte clinici private.am găsit la una și ma va costa 660 RON aceste teste, mai puțin analizele uzuale . Doctorul m-a chemat când am analizele uzuale, gata. Pe scurt... Sunt bucuroasa ca samburelul creste și e în evoluție dar sunt și dezamăgita de sistemul de stat.... Sper sa fie bine și pana la urma, tot ce contează e sa fie bebelușul bine și noi, la fel... Voi ce experiente ați avut?

 



#30
giulh24

giulh24

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 11 decembrie 2019 - 22:06

Buna Elena. Eu maine am programare, revin cu detalii




Etichetat si cu sarcina, iulie 2020, gravida, insarcinata

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -