Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Filmarile secrete de la Colectiv

colectiv

32 raspunsuri la acest subiect

#21
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 20:54

Da'  de ce te-ai gandit la rugaciuni?

Mie nici nu mi-a trecut asta prin cap. Era de ajuns o prezenta, o vorba, o manna...

a tine mana cuiva in agonie e rugaciune, iar in nebunia aia nu poti astepta de la un pompier sa faca asta.  de la un civil , da.   cred ca aici se amesteca sentimentele si ratiunile.

 

edit: asa mi-a venit in minte sa tii de mana pe cineva inainte sa moara, cum il poti ajuta decat spunandu-i ca va fi bine? orice cuvant de bine e o ruga.  

 

edit 2 : nu uitati ca au murit mai multi dupa eveniment decat la fata locului.


Editat de a_alinta, 27 octombrie 2019 - 21:05 .


#22
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 22:01

hai sa nu vorbim ce pot face doctorii ce cauta raze pentru oameni in viata  , please! 



#23
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 22:02

si cand esti in dispozitiv nu esti om? eventual faci pasul mai mare peste ei ca sa nu-i calci, si-atat? si te uiti de la distanta sa vezi daca mai misca sau nu, ca sa ii poti muta in **** lu' domn' colonel (sau ce era ala cu injuratura)?

 

da, se pare ca avem notiuni diferite despre empatie. probabil si cantitati diferite de empatie.



#24
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 22:17

Injuratorul ala e un mare nesimtit, lipsit de orice compasiune, bun-simt si omenie.

 

Eu am discutat la modul general. Nu m-am referit la acel specimen.



#25
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 22:22

nici eu nu asteptam empatie de la specimenu' ala, nici de la restul sefilor si sefuletilor. ci de la pompierii/politistii de rand.



#26
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 22:35

si cand esti in dispozitiv nu esti om? eventual faci pasul mai mare peste ei ca sa nu-i calci, si-atat? si te uiti de la distanta sa vezi daca mai misca sau nu, ca sa ii poti muta in **** lu' domn' colonel (sau ce era ala cu injuratura)?

 

da, se pare ca avem notiuni diferite despre empatie. probabil si cantitati diferite de empatie.

hai sa nu exageram , cine a calcat pe cine?   nu au fost pregatiti sa se comporte cu persoane arse. 

 

lasa empatia in fotoliul tau.



#27
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 22:44

si daca te uiti pe filmare, arafat a plecat imediat ce a vazut dezastrul.  unde a fost doctorul care a depus juramantul ca ajuti oamenii?   la telefon?



#28
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 22:53

hai sa nu exageram , cine a calcat pe cine?   nu au fost pregatiti sa se comporte cu persoane arse. 

 

lasa empatia in fotoliul tau.

nimeni n-a calcat pe nimeni, ca au facut pasul mare, asa cum il faci si tu acum si dormi linistita



#29
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 23:06

si cand esti in dispozitiv nu esti om? eventual faci pasul mai mare peste ei ca sa nu-i calci, si-atat? si te uiti de la distanta sa vezi daca mai misca sau nu, ca sa ii poti muta in **** lu' domn' colonel (sau ce era ala cu injuratura)?

 

da, se pare ca avem notiuni diferite despre empatie. probabil si cantitati diferite de empatie.

cand esti in dispozitiv esti pentru a salva oameni. dar nu la gramada cum a fost acum 4 ani, si nu te uiti dupa morti ci dupa cei vii, daca mai sunt.  si daca mai sunt te uiti daca sefii tai au  comandat ambulantele necesare.  nu daca comanda aparate de respirat la telefon. 



#30
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 27 octombrie 2019 - 23:34

cand esti in dispozitiv esti pentru a salva oameni. dar nu la gramada cum a fost acum 4 ani, si nu te uiti dupa morti ci dupa cei vii, daca mai sunt.  si daca mai sunt te uiti daca sefii tai au  comandat ambulantele necesare.  nu daca comanda aparate de respirat la telefon. 

si eu care credeam ca faci ceva mai mult decat sa te uiti...

 

cu ce ii ajuta pe raniti daca un pompier de rand s-ar fi uitat daca sefii lui au comandat ambulantele necesare? nu ca ar fi facut asta, si nu ca ar fi putut s-o faca, avand in vedere topografia si faptul ca fiind in dispozitiv nu puteau bantui pe stradutele din jur cautand ambulante. s-ar fi putut duce la sefi sa le zica sa comande ambulante? e treaba lor sa stie daca s-au comandat si cate, si unde-s si ce fac?

 

un numar redus au fost trimis inauntru. cei ramasi afara nu pareau sa faca nimic, sau macar sa stie ce au de facut, minute bune. si in jurul lor erau raniti si oameni in agonie. nimic, repet. nimic.





Etichetat si cu colectiv

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -