Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

alaptarea cu lapte praf hipp1


2 raspunsuri la acest subiect

#1
florentinaovy93

florentinaovy93
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 16 octombrie 2019 - 16:42

buna ziua am baietelul de 6 saptamani nu i am dat piept deloc deoarece nu am avut problema e urmatoarea pediatru mi.a recomandat lapte hipp1 organic combiotic eu nu am avut bani sa l iau si iam cumparat nan1 problema e ca dupa ce am inceput sa il dau geme rau se scremea si cand mananca si dupa ce il termina de mancat ..si scaunul il facea la 2 zile ...pana acum 2 zile i am dat nan1 acum am inceput sa i dau hipp1 organic combiotic dar problema e ca tot se screme si geme ce sa fac de plans nu plange doar se screme si geme rau nu prea doarme oare sa mai astept pana se invata stomacelul cu laptele acesta  ?

 



#2
TeoC

TeoC

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 18 octombrie 2019 - 18:48

Bea multa apa, compot si ceai pt alaptare si alapteaza-l, altfel se constipa si va plange de durere....

Te pup!



#3
Camelia09

Camelia09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 21 octombrie 2019 - 14:59

buna ziua am baietelul de 6 saptamani nu i am dat piept deloc deoarece nu am avut problema e urmatoarea pediatru mi.a recomandat lapte hipp1 organic combiotic eu nu am avut bani sa l iau si iam cumparat nan1 problema e ca dupa ce am inceput sa il dau geme rau se scremea si cand mananca si dupa ce il termina de mancat ..si scaunul il facea la 2 zile ...pana acum 2 zile i am dat nan1 acum am inceput sa i dau hipp1 organic combiotic dar problema e ca tot se screme si geme ce sa fac de plans nu plange doar se screme si geme rau nu prea doarme oare sa mai astept pana se invata stomacelul cu laptele acesta  ?

 

 

Bea multa apa, compot si ceai pt alaptare si alapteaza-l, altfel se constipa si va plange de durere....

Te pup!

 

TeoC cred ca sfatul tau e cam tardiv, au trecut deja 6 saptamani de la nastere in care mamica nu a alaptat deloc. Nu cred ca lactatia se mai poate instala/ reinstala natural, poate doar ajutata de medicamente. Cu siguranta apa si ceaiul nu vor ajuta la instalarea lactatiei. 

Constipatie si colici sunt probleme cu care multe mamici se confrunta in primele luni, uneori tot ce poti face este sa ai rabdare, sistemul digestiv se va dezvola si bebe nu va mai suferi. Pentru constiapatie poti folosi metoda masajului cu termometru in fundulet si supozitoare cu glicerina, dar ai grija sa nu exagerezi.


Editat de Camelia09, 21 octombrie 2019 - 15:07 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -