Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de iunie 2020( Mamici de capsunele)


31 raspunsuri la acest subiect

#11
VivianaCristina

VivianaCristina
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 29 octombrie 2019 - 15:04

Buna. Sunt un pic mai bine. Mi-am repetat și azi BCG ul și a crescut in 24 h pana la 

1181

Mâine o sa repet sa văd exact după la 48 h. abia astept sa văd și mâine rezultatul :) Doamne ajuta!

eu stări nu prea am in afara de oboseala. Deși cred ca mi-am indus ca nu este bine sarcina și nu am mai băgat in seama nimic. Sper sa fie bine. Merci mult de raspuns. Sanatate :)



#12
VivianaCristina

VivianaCristina
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 29 octombrie 2019 - 15:10

Alice, și eu am avut o sarcina oprită din evoluție la 6 săptămâni. La mine a fost mare beta hcg ul atunci 29000 și de-asta sunt acum așa speriata, fiind mică valoarea. Și eu i-au acum Aspenter, ovule Arefam și acid folic pe care îl iau de 3 luni



#13
Lacra.S

Lacra.S

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 29 octombrie 2019 - 15:43

Buna mamici! Trebuie sa fiti optimiste. Eu ma lupt cu disgravidia. Astazi fac 8 saptamani, dar la primul eco sacul gestational era mai mic cu 2 zile decat varsta sarcini de la ultima menstruatie, dar fiecare sarcina se dezvolta diferit si are perioade de crestere mai rapida si mai lenta...

 

Imbratisari!



#14
Lacra.S

Lacra.S

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 29 octombrie 2019 - 15:43

Buna mamici! Trebuie sa fiti optimiste. Eu ma lupt cu disgravidia. Astazi fac 8 saptamani, dar la primul eco sacul gestational era mai mic cu 2 zile decat varsta sarcini de la ultima menstruatie, dar fiecare sarcina se dezvolta diferit si are perioade de crestere mai rapida si mai lenta...

 

Imbratisari!



#15
JIJI80

JIJI80
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 30 octombrie 2019 - 17:59

buna ,dragi mamici cu burtici! 

am si eu 7 s6z, dar am capatat o migrena urata si m i s a recomandat de catre medic si imi confirma ca nu e nimic grav daca iau PARACETAMOL, pana la 4/zi, timp de 3 zile. Eu am luat 3/zi , sunt in a 2a zi si masimt mai bine. freturi nu prea am. mananc mai de toate, sani durerosi nu, dar oboseala a fost puternica pana acum 1 saptamana.

Are cineva experienta cu paracetamolul in sarcina?multumesc.



#16
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 30 octombrie 2019 - 22:05

buna ,dragi mamici cu burtici! am si eu 7 s6z, dar am capatat o migrena urata si m i s a recomandat de catre medic si imi confirma ca nu e nimic grav daca iau PARACETAMOL, pana la 4/zi, timp de 3 zile. Eu am luat 3/zi , sunt in a 2a zi si masimt mai bine. freturi nu prea am. mananc mai de toate, sani durerosi nu, dar oboseala a fost puternica pana acum 1 saptamana. Are cineva experienta cu paracetamolul in sarcina?multumesc.
Buna! Si eu m-am confruntat in primul trimestru de 3 ori cu migrene foarte urate, in sensul ca 2-3 zile m-a durut capul groaznic, nu m-am putut ridica din pat, nu am putut bea/manca absolut nimic, voma etc. Dr mi-a zis si mie ca pot lua paracetamol, dar eu stiu din experienta (pentru ca am migrene de foarte mult timp) ca paracetamolul nici macar nu imi ameliora aceasta stare, asa ca nu am luat. Tu te-ai mai confruntat cu migrene inainte de sarcina?

Si tot din experienta iti spun ca migrena trece in 2-3 zile cu sau fara paracetamol. Depinde cat de mult poti sa suporti durerea.


Editat de Adriana633, 30 octombrie 2019 - 22:07 .


#17
JIJI80

JIJI80
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 30 octombrie 2019 - 23:06

Buna!  Eu te felicit ca ai rezistat eroic la asemenea dureri, dar eu nu am putut pt ca nu numai ca ma durea ingrozitor, capul dar vederea era cam ,,alba,, daca pot spune asa, imi amorteau bratele , gura...M am speriat cumplit si mi au zis ca e de la migrena. Uneori migrena se manifesta si asupra ochilor nu numai asupra capului. Si da, am avut si inainte de sarcina; apare de obicei cand incepe frigul, iar eu imi dau seama cam tarziu ca trebuie sa pun ceva pe cap. Acum mi a fost si pofta de inghetata...Dar as fi vrut sa stiu daca totutsi ai luat paracetamol. Te pup si multam pentru idee!



#18
DanielaPogacean

DanielaPogacean
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 02 noiembrie 2019 - 13:31

Buna ziua! Ma alătur și eu viitoarelor mămici de iunie 2020. Sunt însărcinată în 8 săptămâni și mai am o fetita de 1 an și 2 luni ❤️. Va doresc multa sănătate și sarcini ușoare! Eu am întrat și pe Facebook în grupul Mămici de iunie 2020. Va aștept și acolo dacă vreți sa mai schimbam impresii. O zi minunata sa aveți! 



#19
Lacra.S

Lacra.S

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 03 noiembrie 2019 - 21:55

Buna! Si bun venit! Eu am cautat grupul mamici de iunie 2020 si nu l-am gasit pe facebook! Ar fi util un link. O seara buna!



#20
DanielaPogacean

DanielaPogacean
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 06 noiembrie 2019 - 03:28

https://www.facebook...85275981803268/

Nu știu dacă încă nu a fost aprobat mesajul meu, sau nu s-a trimis prima data, mai las o data link-ul de Facebook.



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -