Sari la conținut

Sari la conținut


Greta Thunberg - copiii au dreptul la o planeta albastra

greta planeta viitor

487 raspunsuri la acest subiect

#61
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 26 septembrie 2019 - 23:13

 

 

Eu vad in jurul meu foarte multi tineri extrem de preocupati.

 

eu nu ii vad de loc...vor mereu un model nou de iPhone, haine noi...snackuri pliculete...confort..vor totul de-a gata. 

cred ca daca i-ai pune sa spele o sticla de ulei...cum spalam noi cand eram mici, ar da pe spate....sau sa aiba haine noi doar de paste si craciun...sau sa umble cu ele vechi si  cusute.


Editat de michelle-usa, 26 septembrie 2019 - 23:14 .


#62
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 26 septembrie 2019 - 23:16

cate persoane de aici de pe forum au calatorit  anul asta fara sa polueze? dar culmea ca  sunt impotriva poluarii.



#63
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 26 septembrie 2019 - 23:33

Și d-aia insistam sa răspândim zvonuri la găleata. Fără confirmări. Ca alea nu sint bune. 

 

Greta nu zice nicăieri sa o ascultați pe ea. Ea are 16 ani. Ea zice sa ascultam ȘTIINȚĂ! Mii de oameni de știință. 

 

Dar conspirația bat-o vina e mai atractiva!

 

 

si de ce nu au venit oamenii astia de stiinta la adunare...si sa faca greva foamei si mitinguri...daca sfirsitul e asa aproape?

 

unde sunt miile de oameni de stiinta, ca eu nu am vazut niciunul plangind pe la tv?

 

Obama din cate stiu  recent si-a mai luat o casa de milioane pe malul oceanului...oare de ce daca in citiva ani creste nivelul oceanului si n-o mai are? la fel toti millionarii...au case pe malul apelor...oare ei nu stiu ce ii asteapta?



#64
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 27 septembrie 2019 - 03:46

Am citit un articol, cum ca in spatele Gretei asta s-ar afla d efapt, investitori suedezi care de fapt promoveaza in alt fel de tip de energie neconventionala.

 

Sigur ca sunt de făcut milioane și mulți deja s au îmbogățit de când cu ideile astea apocaliptice.



#65
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 27 septembrie 2019 - 03:51

Ca tot a venit vorba...despre sfirsitul lumii și a planetei asa cum o știm, asta nu e o noutate,din punct de vedere biblic a fost profețit ca se va întîmplă cândva...

ma îndoiesc ca vom fi in stare sa facem ceva dacă e in planul lui Dumnezeu sa se întîmple...  [:)]



#66
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 27 septembrie 2019 - 06:30

Michelle, oamenii de stiinta nu plang la TV. Ei explica. Ca tu nu ii vezi nu inseamna ca nu exista. Restul mesajelor pe care le-ai postat... sunt atat de zeflemitoare ca zau daca merita un raspuns. Bine ca n-ai uitat de Obama.... incredibil.



#67
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.837 mesaje

Postat 27 septembrie 2019 - 08:35

cat despre shopingurile online..mai bine comandam online...decit sa folosim masina pe strazi poluand orasul

 

Pachetul ala nu pică din cer, tot un camion poluant îl transporta. 



#68
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.837 mesaje

Postat 27 septembrie 2019 - 08:44

  Andacos, am o curiozitate : de unde cumperi hainele ?

Pana la urma sunt câteva mari magazine: Tacco, Nkd, Kik, H&M, C&A, Karlstadt, Ersting Family. Cam astea le știu eu. 

 

H&M și C&A se lauda ca au o  politica de protecție , materiale eco, condiții in țările in care sunt fabricate. Nu sunt cele mai ieftine, calitatea e o.k, au reduceri masive când se schimba sezonul. 



#69
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 27 septembrie 2019 - 10:05

eu nu ii vad de loc...vor mereu un model nou de iPhone, haine noi...snackuri pliculete...confort..vor totul de-a gata. 

 

 

Cred ca foarte mult conteaza ce aud si vad in casa, ce spun si cum procedeaza parintii lor. 



#70
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.305 mesaje

Postat 27 septembrie 2019 - 10:07

Am citeva "branduri" sa spun asa, calitative, care in general produc in Europa(clar ca mai sunt piese produse pe undeva prin Asia, insa in general produc in tari europene sau chiar in Germania), nu cumpar compulsiv, prefer calitatea nu cantitatea.

 

Nu am cumparat niciodata doua tricouri la 5 euro, ca e clar ca acolo e ceva dubios.

 

H&M, C&A au fost supuse presiunii si POATE au mai schimbat ceva, insa ani de zile au exploatat incepind de la copii si terminind cu batrini ce lucrau pentru citiva centi, in conditii execrabile.

 

Mi s-a mai spus ca cei ce au copii gasesc paradisul in H&M, C& A, eu n-am cuparat niciodat cind era fii mio mic de la astea, cumparam de la Tchibo, Ernsting Familie si din discouteri.Mai cumparam Tom Tailor, cind aveam nevoie d eceva mai festiv/bun.Asta imi amintecs acum...

 

Cum spuneam nu cumpar compulsiv, nu am pretentia sa fiu un guru al modei, nu imi schimb telefonul in functie de eultimul racnet al tehnicii, incerc sa merg cit mai mult pe jos, nu dau drumul la caldura cum scade temperatura sub 10 grade(de fapt in dormitor nici nu dau drumul la caldura decit daca scade sub 10 grade minus), cind merg la cumparaturi am nets din textil si nu iau pungi de plastic, nu comand on line decit daca nu am posibilitatea de a merge in magazinul respectiv(in general pentru hobby comnad on line), nu comand mai multe piese de imbracaminte si apoi le trimit inapoi...astea sunt asa citeva ce-mi vin acum in minte referitor la ce scria michelle.


Editat de andacos, 27 septembrie 2019 - 10:13 .




Etichetat si cu greta, planeta, viitor

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -