Sari la conținut

Sari la conținut


Greta Thunberg - copiii au dreptul la o planeta albastra

greta planeta viitor

487 raspunsuri la acest subiect

#471
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 15 octombrie 2022 - 09:26

Saptamana trecuta altii s-au lipit de un tablou de Monet, parca, in Australia, doi activisti vegans au turnat lapte peste anumite produse si facut pagube de mai mult de £ 100 000 in doua magazine de lux din Londra . 

Se aseaza in anumite intersectii mari sau pe autostrada si blocheaza circulatia cu orele chiar daca in acest timp oamenii mor in ambulante sau nu ajung unde trebuie. In primavara-vara am avut cateva weekends cand nu am mers nicaieri de frica sa nu ramanem blocati pe autostrada cu orele.

La cata poluare provoaca razboiul din ukraine si explozia conductelor de gaz, noi nici nu mai contam



#472
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 15 octombrie 2022 - 15:06

Au fost arestate idioatele alea 2 care au aruncat cu supa, însă nimeni nu o sa ne spună cind or sa le dea drumul. Au stricat rama tabloului in proces. Nu spune nimeni unde erau cei de la SEcuritatea muzeului. Adică dacă eu ma duc și înșfac un tablou nu ma oprește nimeni?

 

Mai e o Gașca de așa ziși ecologiști care sparg/dezumfla cauciucurile SUV-urilor. Astea nu-și arata fetele și acționează noaptea. Printre ei era o duduie de 62 de ani care culmea avea și ea acasă un SUV. Toate aceste SUV noi poluează cu mult mai puțin decit decit multe mașini mici și vechi. Cu astfel de acțiuni, Ecologiștii nu numai ca nu își vor cistiga fani, din contra multă lume nu vrea sa mai audă de ei sau de propunerile lor care oricum sint complet nerealistice.


Editat de Letitia1, 15 octombrie 2022 - 18:04 .


#473
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 15 octombrie 2022 - 19:42

Asta-i de azi, cretinii varsind lapte peste tot și personalul magazinului uitându-se la ei, in loc să-i ia de cap sa-i arunce afara. In ce țara se mai întîmpla asta? 
 

https://www.dailymai...lk-protest.html



#474
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 16 octombrie 2022 - 18:37

 ..si daca toti devenim vegani salvam planeta ? De unde atata mancare plant-based. Sau nu mai tinem cont de libertatea omului de a alege. Deja ni se spune cat sa consumam, ce , cand :))



#475
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 16 octombrie 2022 - 22:40

Nu de aia a cumpărat G pamânturi? sa ne spună ce, cum si cat sa consumam. Ori noi sa stam pe întuneric sa salvam planeta iar altora nu le mai ajunge Pământul  si călătoresc in spațiu .


Editat de michelle-usa, 16 octombrie 2022 - 22:54 .


#476
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 17 octombrie 2022 - 08:50

 

Mai e o Gașca de așa ziși ecologiști care sparg/dezumfla cauciucurile SUV-urilor. Astea nu-și arata fetele și acționează noaptea. Printre ei era o duduie de 62 de ani care culmea avea și ea acasă un SUV. 

[batcap]  [batcap] Ce idioata. 
 

sa distrugi e usor, sa gasesti solutii e mai greu.

De ex., unii au inventat si implementat niste lumini care se sting /aprind treptat in supermarket cand nu este nici un client acolo. Sau lampi speciale la raionul legume/fructe care iti spun cu doua zile inainte ce o sa se strice. Astfel se pot pune in rabat si vinde. 
 

Sau o firma specializata in reciclat cauciucuri uzate. Le marunteau si faceau ca o pasta din ele. 
 



#477
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 17 octombrie 2022 - 14:45

[batcap]  [batcap] Ce idioata. 
 

sa distrugi e usor, sa gasesti solutii e mai greu.

De ex., unii au inventat si implementat niste lumini care se sting /aprind treptat in supermarket cand nu este nici un client acolo. Sau lampi speciale la raionul legume/fructe care iti spun cu doua zile inainte ce o sa se strice. Astfel se pot pune in rabat si vinde. 
 

Sau o firma specializata in reciclat cauciucuri uzate. Le marunteau si faceau ca o pasta din ele. 
 

Exact! nici unul nu vine cu nici o solutie, Doar sa nu aia, sa nu ailalta, nimic nu-i bun, ei le stiu pe toate! Azi s0au suit pe un pod suspendat si atirnau acolo, evident ca traficul pe pod s-a oprit si nu reuseau sa-i dea jos de acolo. Eu ma intreb de ce au oprit traficul! Nu i-a suit nimeni acolo, s-au suit de buna voie. Daca or sa cada in trafic, ghnion! Autoritatile nu au nici un fel de sira spinarii!



#478
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 17 octombrie 2022 - 20:47

La fel de usor este sa te legi de elementele ciudate care se manifesta bizar decat sa recunosti ca exista o problema cit se poate de reala si cu niste consecinte grave pentru omenire. 

 

Cam ca in scamatorie..."misdirection". Oripilarea ne face de fapt sa uitam ca problema exista; reactia la aceste manifestari nu reuseste decat sa aduca in derizoriu discutia principala. Strategia este bine gandita si cu mult efect, prinde la multime. 



#479
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 17 octombrie 2022 - 21:29

Exact la asta m-am gandit si eu azi, de ce se intampla asta si de ce intr-un mod atat de suspect.Exact pentru a distrage atentia de la marile probleme,  a duce in derizoriu actul de a protesta .

La cum arata situatia actuala ar trebui sa se protesteze imens, numai ca media contoleaza foarte bine toata povestea si ne serveste ce trebuie, ni se repeta la infinit ca" oricum e mai bine decat in ukraina,bine ca nu e razboi "   si ar trebui sa ne resemnam..

 

Eu cred ca acesti " protestatari" nu vor provoca decat o reactie invessa, de fapt asta se doreste. big brother nu doarme.


Editat de Collins20, 17 octombrie 2022 - 21:52 .


#480
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 17 octombrie 2022 - 23:06

Exact! nici unul nu vine cu nici o solutie, Doar sa nu aia, sa nu ailalta, nimic nu-i bun, ei le stiu pe toate! Azi s0au suit pe un pod suspendat si atirnau acolo, evident ca traficul pe pod s-a oprit si nu reuseau sa-i dea jos de acolo. Eu ma intreb de ce au oprit traficul! Nu i-a suit nimeni acolo, s-au suit de buna voie. Daca or sa cada in trafic, ghnion! Autoritatile nu au nici un fel de sira spinarii!

 

Si eu cred  la fel.Podul respectiv e punctul de tranzit  spre A2 si M2 , autostrada spre Dover care face legatura cu continentul, iar daca nu ai ajuns la timp pierzi rezervarea la eurotunel sau feribot. 

E bine macar ca nu se mai intampla si in alte tari de pe continent la fel





Etichetat si cu greta, planeta, viitor

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -