Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gutui si crizanteme


968 raspunsuri la acest subiect

#841
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.928 mesaje

Postat 09 noiembrie 2019 - 19:10

Mihaela, bine ca te ai destins la party. Anul asta vreau sa merg si eu la party de Noel, ar fi prima data cand merg. Cand eram cu ex-ul nu se putea sa merg nicaieri singura ( nimeni nu vine cu perechea la party de colegi).

Voi lasa baiatul la prieteni, sa vad cum fac.

Bineinteles, nu am nimic cu ce sa ma imbrac. In garderoba am doar rochii de nunta sau botez. Imi voi cauta o rochita mai casual.

 



#842
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 09 noiembrie 2019 - 19:43

Fleur Wow, n-am știut ca nu puteai merge singura, e nasol când cel de lângă tine e așa :(. 
Nici aici nu se merge la party-uri de colegi cu perechea, decât dacă se specifica asta. Am fost cu al meu așa la party-uri organizate de colegi de ai lui, dar era specificat ca sa mergi cu partener. 
 

Aseara am avut diverse concursuri, așa e obiceiul aici. Printre altele, concursul de costume. A câștigat o colega îmbrăcată in avocado. E însărcinată in luna a 6-a, cu gemeni. Burta ei a fost samburele. :). Va atașez o poza, o voi șterge ulterior. 
 


Editat de mihaela_s, 10 noiembrie 2019 - 19:30 .


#843
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 10 noiembrie 2019 - 09:35

[hia]

 

Fleur  [flo2]  asta vizez si eu de ceva timp.poate voi reusi curand...

 

va pup.zi cu soare!



#844
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 10 noiembrie 2019 - 15:04

Am citit undeva ca orice faci cu mâinile, e liniștitor. Inclusiv gătitul :). Mie mi s-a recomandat tricotatul dar sa nu ma gândesc sa fac ceva, doar sa tricotez, sa stric...n-am putut :). Trebuie sa iasă ceva din mâinile mele :).

 

Sa strici dupa ce ai facut??



#845
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 10 noiembrie 2019 - 15:07

Azi

Miniaturi atasate

  • 3EC457D9-CD67-4D5A-90E8-9412321716C1.jpeg


#846
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 10 noiembrie 2019 - 15:17

Sa strici dupa ce ai facut??

 

Da. Mi-a zis sa tricotez așa, fără scop, pur și simplu Pt ca “a face ceva cu mâinile” e destresant. Iar ca un obiectiv (adică dacă îmi propun ceva) e o ambiție, ceva ce îmi cer mie, nu știu exact cum sa spun in romană :), ceea ce atunci, in momentul acela, nu era Ok Pt mine.

 

Eu trebuia sa iau pauza de la orice “ambiție”, “scop”. Dar n-am putut :). Când i-am povestit, a zis ca e Ok, dar sa nu cer prea mult de la mine.

 

Eu simteam ca asta, a tricota fără un scop și a strica pe urma, suna teribil. Ma stresa mai mult decât a avea un scop. :)

 

edit: persoana era psihologul dat de la job, la care am avut trei ședințe. Altfel mi-a plăcut de el. 


Editat de mihaela_s, 10 noiembrie 2019 - 15:18 .


#847
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 10 noiembrie 2019 - 22:26

Hello,

 

A trecut si weekendul asta, cam repede. Sper ca ati petrecut frumos. La noi ieri a plouat toata ziua aproape, l-am trimis pe Mr. la ceva cumparaturi si aprovizionat cu lemne, au fost si la biblioteca si pe seara am stat la gura sobei. Le-a facut tartiflette ca tot cerea Miss Sniff de cateva saptamani, a iesit buna cred, nici nu am gustat. Am pus si niste branza afumata romaneasca, de am balit toata seara numai de la miros. [pofticios]  Azi dimineata le-am facut lapte cu gris, nici la asta nu am balit [batcap] . Ii fac lu` Mr. toate poftele de le mai are pana incepe postul Craciunului, in mai putin de o saptamana. Deunazi i-am facut ciorba de perisoare cu mult leustean proaspat, ca nici de asta nu ii mai facusem de multisor. Sa vedem ce pofte mai are maine, oricum nu o sa am timp de bucatareala ca am programare la spital, dar sper sa nu ma tina iar toata ziua pe acolo. 

 

Azi am fost la plimbare in oras, ca de mult nu am mai fost turisti in Londra  [:D]  Ne-am dus sa vizitam Tower of London, ultima data cand l-am vizitat avea mandra vreo 3 ani, nu isi mai aducea aminte. A fost super, vremea a tinut cu noi, soare dar cam rece. Am facut tur cu ghid, faimosii beefeaters, Sophia a cascat gura la toate povestile lui despre turn si am ras o gramada, tare glumet a mai fost. Dupa ce am terminat de vizitat, desi nu am apucat sa vedem chiar tot, am lasat si pe data viitoate  [:I]  am fost la o cafenea sa ne luam cate un ceai sa ne incalzim, Sophia si-a luat ciocolata calda si apoi ne-am plimbat pe malul Tamisei, am trecut podul sa luam autobuzul inapoi spre casa de la Borough market, autobuz care ne aduce exact la coltul strazii. Iesise luna plina si stralucea asa frumos peste apa, toate cladirile luminate, o gramada de turisti. Iubesc orasul asta, parca de fiecare data e si mai fascinant... inca ma uimeste dupa atatia ani de locuit aici.  [il]

 

Va las cateva poze si apoi la strans perna in brate cu mine. Sper sa pot dormi bine, mi-am facut portia de pasi azi, si de frig  [:-)))]

 

 

Noapte buna!  [insomnia]

 

 



#848
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 12:44

 

 

Eu simteam ca asta, a tricota fără un scop și a strica pe urma, suna teribil. Ma stresa mai mult decât a avea un scop. :)

 

 

 

Exact. Pot sa inteleg ca ea iti propune sa nu pui presiune pe tine sa obtii un rezultat perfect, ca sa te bucuri de act. D

ar sa faci ca sa strici este mai demoralizant decat sa nu faci. Imi amintesc ca Dan Ariely, in Upside of Rationality ca zicea de niste ingineri care erau pusi sa faca niste motorase simple dar stiind de la inceput ca vor trebui sa le distruga la final. Absolut toti au aratat semne de depresie ptr ca stiau ca muncesc ca sa distruga... 



#849
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 12:47

Ma uit la rezultatele de la alegeri pe judete. In Brasov, Cluj si Sibiu KI a avut de 3-4 ori mai multe voturi decat VD. Constanta a fost o surpriza placuta. Teleorman si Arges preponderent VD - este corelat cu saracie si somaj sau simplific eu prea mult? 



#850
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 13:52

 Teleorman si Arges preponderent VD - este corelat cu saracie si somaj sau simplific eu prea mult? 

 

nu. si cu aparatul de partid care functioneaza inca acolo. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -