Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Gutui si crizanteme


968 raspunsuri la acest subiect

#811
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 09:44

La multi ani sa aveti o zi frumoasa!

 

Normal :). Eu tricotez de mult, am făcut multe pulovere/jersee/căciuli/fulare de când eram studenta, dar nu mai tricotasem de vreo 15 ani :). Știu sa fac modele de culori in pete sau jaquard, am învățat de la Mătușa mea, cea care a terminat arte plastice. Ea tricota mult, mult, Pt noi, apoi Pt fete, când erau mici. Am multe jersee tricotate de ea. Cele făcute de mine de pe vremea studenției le-am aruncat. 
 

Pun o poza cu poncho :) 

Ahh, Miha esti talentata... De ce nu faci un business din asta? Poti sa faci un website si sa le vinzi online...



#812
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 09:50

La multi ani, Multi ani Gabriela, Mihaela, Gabriel, Mihai.!

[flor]



#813
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 09:55

Va mulțumesc de urări!  [flo2]

 

Azi am party cu colegii de job, in sfârșit am și eu chef sa merg :). Tema e “așa cum nu o sa ma mai vedeți îmbrăcat/a niciodată”. Pe drum spre casa intru sa îmi iau un costum de Kermit, e reducere la magazin, după Haloween. :) 

 

Anja, nu tricotez cu viteza mare. Deocamdată fac Pt noi, dacă o sa am surplus, ma voi gândi. Dar e ciudat știi cu venitul extra, trebuie sa îl declari. Oricum, mai e pana acolo. 
 

Am încercat sa vând poze, nu a cumpărat nimeni nimic. Sunt expuse pe un site. Nu cred ca ma prinde meseria asta :). 
 



#814
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 10:26

miha La Multi Ani! sa fii sanatoasa!  [pup]  interesanta  tema cu imbracatu'  [:D]  si interesant Kermitul.mi-e dor de desenele alea si mi-e dor de copilarie...zi frumoasa sa ai!  [floare3]



#815
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 10:27

Mulțumesc Velvet! O zi frumoasa și ție! 



#816
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 10:48

miha  [flo2]  mersi. eu in munca bagata pana la 5. si azi termin mai devreme  [alcool]  apoi merg la ziua unei prietene.cam atat.desi o sa fiu franta,ca-n fiecare zi,de altfel...



#817
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 10:57

La multi ani sarbatoritilor de astazi  [artif] sa fim sanatosi si iubiti.



#818
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 11:29

Buna ziua!

 

La multi ani tuturor sarbatoritilor: Miha, Miana, Ella, Mihai de Laura, Michele ...sanatate si bucurii! 

sa va traiasca tuturor sarbatoritii pe care ii aveti in familii! [flo2]

 

 

Ce fete talentate avem! foarte frumos si poncho si colierul!



#819
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 11:35

La multi ani celor sarbatoriti astazi!

#820
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 11:56

Buna dimineata de la Londra unde e o ceata de o tai cu cutitul, asta dupa ce ne-am trezit cu soare, cer senin lacrima, bruma groasa .. totul alb, case, masini, gradini... Am dus mandra la scoala si mi-am pus prima data pe anul asta caciula si bine am facut. Se anunta si mai frig zilele urmatoare. Gata cu toamna, vine iarna si isi intra in drepturi, cam devreme dar nu imi pare rau sa stau la gura sobei. Trebuie sa refacem stocul de lemne si carbuni, in weekend il trimit pe Mr. la depozit. 

 

La multi ani tuturor ce se sebeaza astazi!  [artif]  [bum]  [batetoba]  Asteptam tortul si sampania  [:p]

 

Mihaela, super poncho! [flo] Si eu tricotez de mica, pe la vreo 5-6 ani mi-a pus mama andrelele in mana si de atunci am tot facut nu numai haine pentru papusi, dar si pentru mine. Deunazi chiar imi spunea Sophia ce mult ii place fularul de i l-am facut acum vreo 2 ieri, numai pe ala il poarta, desi are altele. E pufos facut din lana fina merino, am luat lana de la o doamna de coloreaza lana si toarce la mana. 

 

Anja, imi pare rau ca nu ati rezolvat mare lucru cu masina si asigurarea si cand se intampla cate una parca vin toate gramada. Foarte scump schimbatul piesei pentru centrala. Nu aveti asigurare pentru chestii de genul asta in casa? 

 

Velvet, cum adica nu poti avea hobby? Cusut, tricotat, crosetat, brodat, margelit... nu stiu, ceva care sa te tina ocupata in afara de citit, job si pisica?  [floare3]

 

Fleur, sper sa nu fie cazul sa il excluda pe Eric de la after, sa nu ai si mai mult stres. Multe imbratisari!  [pup]

 

Daniela, nu vezi ca butoiul e plin?  [:D]  Nu mai avem loc si pentru altii  [flor]  Sa ne scrii mai des, noi aici suntem. 

 

Viviana, ce am mai ras la cartile de joc  [:-)))]  asa carti de joc gasim noi in Christmas crackers.  Anul trecut au gasit fetele, Sophia cu verisoarele, un pachetel si s-au jucat pana le-au pierdut pe sub covor si canapele. 

 

Michelle, frumos colierul. Sa il poti cu placere! William ce mai face? 

 

Laura25, te serbezi azi?  [flo2]  La ce liceu vor sa mearga gemenii tai? 

 

Ella, multa sanatate fratelui tau. Ce se mai chinuie si voi pe langa el. Tu esti intr-o continua miscare, nu cred ca te-am auzit vreodata sa stai sa nu faci ceva [soricel]

 

Oare ce ami voiam sa spun? Ma lasa de tot neuronu` meu obosit.  [fri]

 

Ah da.. Sophia e suparata foc pe scoala, ca le tot serveste sandwich uri de vreo 3 zile. Cica au nu stiu ce probleme in bucatarie si firma de catering le tot trimite mancare rece. Deunazi nici nu a mancat, in prima zi, ca si-a ales tuna sandwich si nu i-a placut, a scos porumbul din el si tot cica nu a  fost bun, dar  a mancat un mar! Macar atat [alcool]  si mai si platim 2.55 lire pe zi pentru lunch!  [smulgpar]  pentru un sandwich si un mar!  Ieri a mancat cheese sandwich si 2 felii de mar!  Aseara zicea ca abia asteapta sa aiba pranz cald, ca le e dor de mancarea gatita. Faceau mancare buna gustoasa si diversificata. Daca nici azi nu le da mancare calda, luni ma duc sa fac scandal ca deja se ingroasa gluma. Pai noi platim exact ce? 


Editat de strumphitza, 08 noiembrie 2019 - 12:03 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -