Sari la conținut

Sari la conținut


Epilarea faciala


2 raspunsuri la acest subiect

#1
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 00:09

 Cum si cat de des va indepartati parul de pe fata. 

Panaastazi nici nu mi-a trecut prin cap ca as putea sa ma rad pe fata(!)  cu lama sau alte instrumente de indepartare a parului.

Eu folosesc doar penseta - pentru sprancene si fire de par la ,ustata si nas , mersul la salon , pentru aceleasi locuri , si benzile cu ceara pentru fata . 

Din intamplare azi am dat peste un video pe youtube , exact despre acest subiect. Dealtfel , o mai urmaresc pe Tracey Hensel dar nu am realizat ca are acest video. Ea se epileaza facial o data pe saptaman. Daca poate cineva sa adauge acest video la subiect ar fi excelent. 

 

Vrea sa intreb,voi va radeti pe fata? Daca da , parul nu creste mai des ? 



#2
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 10:26

stiam despre aceasta metoda, se pare ca o folosesc mai ales doamnele din coreea/japonia. se stie deja faptul ca ele acorda o atentie deosebita ingrijirii tenului si mentinerea acestuia intr-o nuanta cat mai deschisa, idealul este pielea alba ca laptele.

am vazut asta intr-un documentar cu rachel hunter, intitulat "tour of beauty". era de-a dreptul terifiata cand a incercat aceasta procedura, pentru ca a fost "barbierita" cu un brici, inclusiv pe nas, lobii urechilor, arcada (sub linia sprancenelor). era multumita de rezultat, de finetea pielii, dar nu a fost convinsa sa adopte aceasta metoda de ingrijire faciala.



#3
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 18 septembrie 2019 - 20:26

Eu am ajuns la varsta la care nu prea se mai face gaura in cer daca am vreun fir de par, sau mai multe :) , crescute aiurea, de care am uitat.

Ei, asta e, sunt bruneta, toata viata de adolescenta si tanara m-am stresat ca se vede mustata, ca am sprancene pana pe pleoape, ca aia, ca ailalta... si stiti ceva, nu am distrus viata nimanui cu pilozitatea mea, si nici viata mea nu a fost mai ratata sau mai de succes in functie de vizita la cosmetica... asta legat de par...  Despre ingrijirea efectiva a pielii cu creme, scrub, ulei, masti, etc, am o parere foarte buna :)

Asa ca , probabil acum 10-15 ani as fi cautat repede metoda, dar acum, zau daca nu imi vine sa rad de timpul pierdut si stresul rezultat din aceste proceduri complicate ....




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -