Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Redefinim conceptul de curat! Cum alegi un detergent? Ce caracteristici cauti?

detergent curatenie seventh generation

67 raspunsuri la acest subiect

viviana

viviana

Membru VIP

• Moderators
  • 21.934 mesaje

Postat 09 octombrie 2019 - 11:59

Am verificat pagina produsului promovat https://global.seven...ia/welcome.html

Pare o pagina facuta in graba dar cautand pe net am descoperit ca sunt produse de la Unilever care face si Omo, Domestos, Cif, produse care le cumpar des (mai ales Omo). Deci am incredere in Unilever dar pagina Seventh Generations pare foarte neautentica si nu ofera incredere.

Este doar o pagina a produsului aflat in discutie, cu linkuri catre Unilever.

Atunci cand  trebuie sa  accepti cookies mesajul este urmatorul: "Unilever uses cookies. Read our Cookie Notice or Change Preferences" 

La accesarea oricarui element din bara de meniuri de jos (gen contacteaza-ne, termeni si conditii etc) se face automat legatura catre pagina Unilever.

• 0

Pepco

Pepco

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.695 mesaje

Postat 09 octombrie 2019 - 20:28

Ce se intampla mai departe cu ce pune la containere nu stiu... dar inteleg ca in Romania lucrurile sunt mult in urma.

pubelele obisnuite, mari, din metal, cu roti, deschise, au fost inlocuite cu un fel de... dulapuri cu trapa, sa zic, cu desene si marcaje pe ele, in vederea reciclarii.

la mine NU respecta nimeni desenele si marcajele. ba au si distrus unele dulapuri.

un drac de om a aruncat intr-un dulap dintr-asta 7 pui de caine, vii.

• 0

velvet

velvet

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.986 mesaje

Postat 09 octombrie 2019 - 21:29

Pepco crunt...romanii chiar sunt rai...

si nu zic mai multe...

• 0

georgiana.m

georgiana.m
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 octombrie 2019 - 09:44

Cel mai important lucru este sa fie cat mai natural, într-adevăr si mirosul conteaza foarte mult, băiețelul meu are pielea foarte sensibila de-aceea folosim detergent special. Sa fie fara parabeni, calitatea contează foarte mult si prețul. 

• 0

Simonik27

Simonik27
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 octombrie 2019 - 10:39

Seventh Generation a lansat in Romania o gama noua de detergenti gandita sa protejeze natura, formule pe baza de plante, biodegradabile, fara coloranti, parfumuri sau inalbitori sintetici. Ambalajele sunt 100% reciclabile! Seventh Generation redefineste astfel conceptul de curat si contribuie la crearea unor baze sănătoase și solide pentru următoarele 7 generații și poate chiar mai multe. In cadrul acestui subiect dorim sa va intrebam: cat de important este pentru voi sa folositi un detergent eco-friendly gandit si fabricat sa fie cat mai prietenos cu natura? Care sunt caractersticile care va determina sa cumparati un anume detergent? Iata o lista de la care incepeti dar pe care o puteti extinde: puterea de spalare, cat de mult protejeaza tesaturile, varianta lichid sau pudra, pret, miros, ingrediente, s.a.m.d. Asteptam parerile voastre, iar 3 dintre cele mai interesante pareri se premiaza cu un set de produse Seventh Generation.

• 0

Simonik27

Simonik27
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 octombrie 2019 - 10:41

Am încercat multe produse balsam, detergenti lichid, capsule si sunt multumite de produse sunt deschisa si la produse noi pe care le testez de cate ori am ocazia.

• 0

KlaraBoss

KlaraBoss
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 octombrie 2019 - 12:23

Sincer nu am incercat Inca nici un produs de la Seventh dar de obicei pt copii folosesc Teo Baby iar pt noi pernute Ariel.De obicei sunt atenta pt copii sa iau detergent fara chimicale,fara miros si sa fie cat Mai delicat si sa nu provoace alergii!!

• 0

denisialexia

denisialexia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 octombrie 2019 - 12:54

Eu îmi aleg detergenti dupa ingrediente sa fie pentru piele sensibila sa nu dea reactii....cat mai bio [:)]  [flo2]

• 0

adanaella

adanaella
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 10 octombrie 2019 - 13:10

Pentru copii mici aleg detergentii bio (biologici), pentru a preveni aparitia alergiilor si iritatiilor. Am trecut prin acesta experienta si am observat ca este dificil sa gasesti un detergent bun, care sa curete petele persistente si sa protejeze pielea micutului in acelasi timp.Daca aleg un detergent de rufe obisnuit, caut varianta senzitiva, mai blanda cu pielea bebelusului. Si,mai aleg detergent lichid bio cu formula ultraconcentrata, hipoalergenic care curata eficient rufele, protejand tesaturile si culorile,care asigura 33 spalari folosind doza recomandata. Este un produs biodegradabil recomandat pentru hainele bebelusilor, precum si persoanelor alergice sau care sufera de boli de piele,este o alternativa reala la produse de curatare conventionale, o gama de produse pe baza de plante in conformitate cu referinta "detergent ecologic", ambalaje cu impact redus asupra mediului, formule eficiente si biodegradabile. Nu am incercat inca nici un produs de la Seventh,dar as fi incantata sa le folosesc,am auzit de la cateva prietene ca sunt produse eficiente si de calitate!
  • 0

corinaheltianu

corinaheltianu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 octombrie 2019 - 10:57

Buna ziua

Cand spăl hainutele copilului caut un detergent  fără sodă,un detergent care nu miroase si care are specificat pe ambalaj ca este bio.

• 0

Bloguri

• New Step by Step Roadmap For Poegoods

Shehatum
    - sep 14 2019 10:16

• ESTE O .......FETITA !

MICHAELAB
    - sep 13 2019 16:18

• Fluturasul roz

Ramo19
    - sep 12 2019 23:00

• Creștem...