Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Mai 2020 (Ciresele de Mai 2020)

sarcina mai 2020 gravida

54 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 13 septembrie 2019 - 14:15

Bine ati venit pe pagina: Ciresele de Mai 2020, locul de intalnire al mamicilor care asteapta sa nasca in Mai 2020!

 

Linkuri rapide grup comunitate si FB:

 

Lista DPN | Rugaciuni | Cum se citeste o ecografie | Albume | Grup FBiconita-FB.jpg

 

mai-2020-comunitate.jpg

 

Zodiac corespunzator:  Taur 20 Aprilie - 20 Mai sau Gemeni 21 Mai - 21 Iunie

taur11.jpg gemeni13.jpg

 

La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici: 
- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot in cadrul GRUPULUI putem avem: albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)
- In curand in cadrul GRUPULUI: liste diverse, Wiki, Albume Video, Evenimente Extinse, Date de nastere, si multe altele

 

iconita-FB.jpg Grupurile oficiale de facebook create de DC sunt cele care au urmatoarele avantaje:
- incercam sa taiem spamul
- va invitam la concursuri
- va oferim informatii despre sarcina



#2
Al3xandra1990

Al3xandra1990
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 octombrie 2019 - 23:10

Buna, 

Sunt insarcinata in 8 saptamani si 2 zile, insa de 2 zile nu imi mai simt sanii la fel de tensionati si durerea a mai disparut, ce-i drept ca a oscilat durerea in toata perioada asta insa acum parca prea s-au calmat.

Am o sarcina oprita din evolutie in Feb anul asta, si mi-e foarte teama sa nu se repete.

Am 2 eco facute pana acum in care i-am vazut inimioara


#3
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 08 octombrie 2019 - 13:24

Buna! 

Dupa o pauza de 4 ani + am revenit in forta pentru a ma bucura de o noua odisee! Bebe 2!

Teoretic am DPN 17 iunie, dar cum inca nu s-au adunat burticile... si cum oricum am un istoric de nastere la 36 saptamani, cred ca m-as regasi mai degraba alaturi de voi.

Astazi mi-a iesit si mie o dunga foarte timida pe test, dupa ce deja ardeam de nerabdare sa aflu adevarul (la ce simptome am, alternativa era ca sunt tare, tare bolnava - si cum stiu ca nu am nici pe naiba, nu acceptam altceva in afara de sarcina).

Teoretic astazi implinim 4 saptamani.

Alexandra, iti doresc din suflet sa fie doar o faza. Si eu am pierdut prima sarcina (oprita in evolutie) si iti inteleg ingrijorarea. Totusi, daca este sa se fi intamplat ceva, nu mai ai nicio forta acum sa schimbi nimic. Dar daca nu s-a intamplat nimic si sunt doar niste oscilatii hormonale (sau pur si simplu ai niste zile mai bune), v-ar prinde bine atat tie cat si copilului sa ai mentalul cat mai puternic. Gandeste-te ca oricum ar fi tu trebuie sa fii tare si ca ingrijorarea nu va face decat sa atraga raul!

Esti puternica!

Mult succes si te astept cu vesti. 

Deocamdata cred ca suntem singurele. Asa ca te rog sa nu ma lasi sa ma uit prea mult pe pereti! :D :* 



#4
adypuiut

adypuiut

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 09 octombrie 2019 - 08:36

Buna ziua. Sunt Adriana si sper sa fiu si eu graviduta. Primul test Hcg a iesit pt.4 saptamani 754.1. Maine trebuie sa il fac pe al 2 lea. Sper sa iasa cat mai mare! Sunt foarte stresata din aceasta cauza. Am 43 de ani si incerc sa raman insarcinata de 20. Sper sa fie de bine.



#5
Lacra.S

Lacra.S

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 09 octombrie 2019 - 16:22

Buna mamici. Am revenit dupa 3 ani... deci s-a confirmat o sa mai avem un bebe desi nasterea este prevazuta pe 9-10 iunie 2020 pentru ca nu prea am gasit inca mamici care au dpn in iunie ma alatur voua. Plus ca va fi o nastre prin cezariana asa ca bebe va veni pe lume mai devreme de 40 de saptamani



#6
Shoshonik

Shoshonik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 09 octombrie 2019 - 16:38

Buna ziua dragi mămici. Eu am Dpn pe 29 mai. Am deja un băiețel de 7 ani și o sarcina pierduta. Astăzi am fost la Dr și am aflat că embrionul are 89 de bătăi pe minut deși deși tr sa fie 100 și că sacul embrionar e aplatizat. Sper din inima sa fie bine pentru că sunt panicata rau. De trei ani muncim pentru bebita. 



#7
Lacra.S

Lacra.S

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 09 octombrie 2019 - 16:41

Trebuie sa fi optimista. Totul o sa fie bine.



#8
miha05

miha05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 859 mesaje

Postat 10 octombrie 2019 - 10:19

Buna ziua. Sunt Adriana si sper sa fiu si eu graviduta. Primul test Hcg a iesit pt.4 saptamani 754.1. Maine trebuie sa il fac pe al 2 lea. Sper sa iasa cat mai mare! Sunt foarte stresata din aceasta cauza. Am 43 de ani si incerc sa raman insarcinata de 20. Sper sa fie de bine.

Doamne ajuta, Adriana! Iti tin pumnii.

Sa vii cu vesti!



#9
adypuiut

adypuiut

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 10:00

Buna fetelor. Revin cu rezultatul 2 la hCG 8277 pt. saptamana 5 de sarcina. Saptamana viitoare fac primul ecograf. Sunt fericita!!!



#10
Lacra.S

Lacra.S

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 11 octombrie 2019 - 12:55

Felicitari adipuiut. Sarcina usoara!





Etichetat si cu sarcina, mai 2020, gravida

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -