Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

presedintele romaniei 2020


145 raspunsuri la acest subiect

#71
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 07 noiembrie 2019 - 21:54

moon, sa te duci sa vorbesti singur nu e dezbatere. Nu stiu daca e aroganta, strategie, prostie, lasitate, dar categoric nu e un ajutor in sprijinul democratiei si a unor alegeri corecte si informate

Absolut.

#72
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 07 noiembrie 2019 - 21:55

speaking about the devil, am vrut si eu sa intreb daca nu au avut confruntare publica la televiziune. Ma surprind cei care refuza dezbaterea si intrebarile incomode ale ziaristilor si vorbesc singuri in fata unor camere sau prin afise electorale. Doar dictatorii refuza scrutinul direct. Imi pare rau pentru Iohanis. Eu cred ca un politician ar trebui sa dispara in momentul in care incepe sa vorbeasca cu sine insusi. 



#73
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 07 noiembrie 2019 - 23:07

E foarte buna la discursuri. Foarte ancorata in realitatile romanesti si ale PSD.

Extraordinar de dinamica si incapatanata in a-si atinge scopurile: „Scopul Partidului Social Democrat este să câștige alegerile prezidențiale, locale și parlamentare de anul trecut”, a spus Dăncilă.

 

Asa sa va ajute Dumnezeu!

 

[:D] [alcool]

Viv, am citit de 2 ori... caci nu imi venea sa cred chestia cu ancorarea:))) apoi m-am linistit cand am citit continuarea pe paginile urmatoare

Uff, ce ti-e domne' cu ironia asta fina... [alcool] [pk]

Asa sa ii ajute Dumnezeu!



#74
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 noiembrie 2019 - 23:24

[:D] da... poate se ia cineva dupa mine ca nu citeste pana la  capat de anul trecut si pune stampila pe toapa.

 

Dar stai, mai toape sunt Olguta si cu Firea. Ea e doar... abuziv de proasta.

 

Dar ai citit bine ca vrea sa castige alegerile de anul trecut?



#75
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 07 noiembrie 2019 - 23:29

[:D] da... poate se ia cineva dupa mine ca nu citeste pana la  capat de anul trecut si pune stampila pe toapa.

 

Dar stai, mai toape sunt Olguta si cu Firea. Ea e doar... abuziv de proasta.

 

Dar ai citit bine ca vrea sa castige alegerile de anul trecut?

da, da, dar la a doua citire:)).. ca nu imi venea sa cred ce ai scris.. M-am gandit ca e ceva ascuns :)))

 

De ce zice lumea rau de Barna? Recunosc ca nu am citit nimic eu m-am hotarat ca merg cu USR-ul indiferent ce o fi, asta din primavara. Parca nu pare asa de analfabet, asa de mitocan ca altii...


Editat de anja, 07 noiembrie 2019 - 23:34 .


#76
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 noiembrie 2019 - 23:32

Ascuns... Adevarata prostie se ascunde printre cuvinte sforaitoare.



#77
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 08:56

Anja, eu recunosc ca imi place Dan Barna si il voi vota, chiar daca nu e asa carismatic si dragalas. Nu mi se pare deloc prost, se descurca sa vorbeasca , poate ca nu are cei mai buni consilieri, poate ca nu are experienta de a fi politicianul ce iti spune ce vrei sa auzi.   Imi place mai ales pentru ca nu e din gasca "PSD+PNL=love".Au sarit toti pe el si pe usr-isti ca nu au iesit repede sa declare sustinere eterna guvernului PNL si au tot tinut-o pe a lor cu alegerile anticipate.  S-a dovedit imediat ce ceea ce au spus ei, ca PNL-ul nu va face reforma adevarata (cum sa faci, cand iesi la brat cu Tariceanu, Ponta sau udmr-istii care au votat toate legile ce au distrus justitia si toate aberatiile guvernelor PSD-iste!?! ) pt ca inclusiv pnl-isti au interese similare psd-istilor (s-a vazut la votul pe legea cu alegerile primarilor in 2 tururi, cand zeci de senatori PNL au lipsit numai ca sa nu voteze). 



#78
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 09:10

si mie imi place de Barna si il voi vota.



#79
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 09:17

da, da, dar la a doua citire:)).. ca nu imi venea sa cred ce ai scris.. M-am gandit ca e ceva ascuns :)))

 

De ce zice lumea rau de Barna? Recunosc ca nu am citit nimic eu m-am hotarat ca merg cu USR-ul indiferent ce o fi, asta din primavara. Parca nu pare asa de analfabet, asa de mitocan ca altii...

Barna este un  tip foarte destept. Nici vorba sa fie mitocan.  E educat si se vede asta.

Nu prea stie sa stea de vorba cu oamenii, sa ajunga la ei.



#80
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 08 noiembrie 2019 - 10:00

Am vazut aseara (ca un exercitiu de rabdare) ce debita Veorica pe un canal tv. Are acea logoree de precupeata care le stie pe toate + scheme de vorbaraie comunista. Ar fi fost ideala pentru o sefa de comitet de bloc sau asociatie de mici producatori.

 

Dar isi permite in plus sa adauge niste minciuni despre noul guvern - ca ar trebui trasa la raspundere. De ce politicienii nu pot fi trasi la raspundere penala pentru minciunile pe care le vomita in spatiul public?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -