Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

presedintele romaniei 2020


145 raspunsuri la acest subiect

#41
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 noiembrie 2019 - 18:42

pentru mine, persoana potrivita pentru a fi presedinte inca nu a aparut. asa ca nu stiu ce o sa votez.

Pai nici nu o sa apara. Ca un presedinte trebuie sa fie potrivit pentru o majoritate nu pentru tine.



#42
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 02 noiembrie 2019 - 18:57

In sondaje Barna e in scadere, Diaconu in crestere, Dancila cand scade cand creste.

Momentan sondajul IMAS arata asa:

Iohannis - 45,3

Diaconu - 16,6

Barna - 14,2

Dancila - 12,4

 

Concluzia daca se  vrea o finala Iohannis-Barna se voteaza Barna. Ca oricum Iohannis are procente destule. Inca prezinta destula incredere. Cine citeste si stie ce  a facut, stie care sunt indatoririle unei presedinte si nu  le confunda cu cele ale guvernului, il va vota din nou. Are si un program prezidential cu care candideaza.

 

Ah, ca vorbeste rar ca orice ardelean, ca are ton profesoral, ca nu ridica vocea, ca tace cand e atacat, ca nu vorbeste gura fara el,  si nu provoaca scandaluri ca Base sau Ponta  enerveza pe multi, pe mine nu.

din ce am inceput sa pricep si eu dancila nu are ce cauta in scrutinul al doilea , ea reprezinta partidul care ne conduce de 30 de ani, asa ca nu inteleg cum ai putea sa o votezi pe ea duminica? nu va fi niciodata presedinta vreunei tari decat in visele ei dar nici nu trebuie lasata sa isi duca partidul mai departe. 

 

edit: aceeasi dancila care si-a luat salariul luna de luna timp de 9 ani de la parlamentul european si nu a vrut sa invete limba engleza pentru ca ea e romanca [fri]   


Editat de a_alinta, 02 noiembrie 2019 - 19:02 .


#43
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 02 noiembrie 2019 - 19:04

pentru mine, persoana potrivita pentru a fi presedinte inca nu a aparut. asa ca nu stiu ce o sa votez.

daca nu stii pe cine sa votezi iti poti anula votul. 



#44
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 02 noiembrie 2019 - 19:47

daca nu stii pe cine sa votezi iti poti anula votul. 

 

si asta ajuta la?



#45
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 02 noiembrie 2019 - 19:49

Pai nici nu o sa apara. Ca un presedinte trebuie sa fie potrivit pentru o majoritate nu pentru tine.

 

omul ala exista, dar nu candideaza. :) ca el sunt mai multi. :( pacat.



#46
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 noiembrie 2019 - 19:51

din ce am inceput sa pricep si eu dancila nu are ce cauta in scrutinul al doilea , ea reprezinta partidul care ne conduce de 30 de ani, asa ca nu inteleg cum ai putea sa o votezi pe ea duminica? nu va fi niciodata presedinta vreunei tari decat in visele ei dar nici nu trebuie lasata sa isi duca partidul mai departe. 

 

edit: aceeasi dancila care si-a luat salariul luna de luna timp de 9 ani de la parlamentul european si nu a vrut sa invete limba engleza pentru ca ea e romanca [fri]   

A fost o bascalie. [:-)))]



#47
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 03 noiembrie 2019 - 20:16

tocmai ce am urmarit o inatlanire a lui barna si ciolos cu oamenii care au pus intrebari si ei au raspuns.    nu pot sa zic ca barna m-a convins in vreun fel dar pot sa zic ca ciolos ca si prim ministru este singurul care face diferenta dintre toti oamenii politici romani la un loc.  

 

nici pe mine nu m-a deranjat actualul presedinte la modul cum vorbeste  dar faptul ca vom avea acelasi circ ca si pana acum prin schimbarea prim ministrilor , respectiv a  tuturoro ministrilor  si ce ultim prim ministru a acceptat !!!,  adica toata instabilitatea asta politica avuta in ultimii ani m-a convins ca nu el e cel de care romania are nevoie acum. 

 

cu ciolos ca prim ministru putem vedea cu adevarat o schimbare in sensul bun!



#48
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 03 noiembrie 2019 - 20:38

Pai nu Iohannis a schimat guvernele ca pe ciorapi. Si nu din cauza lui e innstabilitate politica. Sa nu uitam ca PSD-ul a facut motiune de cenzura ca sa-si dea jos propriul guvern

Presedintele nu are voie decat  1 data  sa respinga   propunerea de prim-ministru. O respingea pe Dancila si venea PSD-ul cu alta marioneta pe care nu o mai putea respinge.

 

Si  mie imi place Ciolos.



#49
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 03 noiembrie 2019 - 21:43

Pai nu Iohannis a schimat guvernele ca pe ciorapi. Si nu din cauza lui e innstabilitate politica. Sa nu uitam ca PSD-ul a facut motiune de cenzura ca sa-si dea jos propriul guvern

Presedintele nu are voie decat  1 data  sa respinga   propunerea de prim-ministru. O respingea pe Dancila si venea PSD-ul cu alta marioneta pe care nu o mai putea respinge.

 

Si  mie imi place Ciolos.

nu el le-a schimbat , doar le-a permis sa faca asta.


Editat de a_alinta, 03 noiembrie 2019 - 21:44 .


#50
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 04 noiembrie 2019 - 07:58

nu el le-a schimbat , doar le-a permis sa faca asta.

Te inseli.

Parlamentul a permis asta. Parlamentul voteaza guvernul, parlamentul il da jos. Din cauza numarului mare de locuri obtinute in Parament de PSD cu sustinere ALDE si UDMR, parlamentarii astia au instaurat o dictatura.

Pesedintele nu are vooie sa dea jos un prim-ministru si nici sa dizolve parlamentul.

 

Citeste despre atributiile Presedintelui.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -