Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul pluteste pe valurile verii


718 raspunsuri la acest subiect

#691
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 19 septembrie 2019 - 09:40

Neatza! 

 

Va mulțumesc ca va gândiți la mine. Sunt la fel, unele zile bune, altele mai puțin. Le accept așa cum vin și încerc sa aplic ce am învățat de prin cărți și la școala de stres, plus meditație. 

 

M-am hotarat sa merg la munca din 7 Octombrie, 25%. Vreau sa merg o luna așa, apoi sa cresc la 50% Pt încă o luna și 75% încă o luna. M-a sunat ieri șefa, voi merge luni sa facem împreuna planul de rehabilitare, sa convenim ce voi lucra. Va trebui sa ma ocup de un singur lucru la început, sa nu ma streseze altele. 

 

Altfel continui cu meditație, yoga, plimbari și alergări in pădure, cât mai e vreme de asta, apoi cred ca ma mut la banda. De luni încep cursul de pictura. 

 

Va trebui sa îmi fac și eu un plan/orar. Ca atât de pline sunt zilele mele, încât nu știu unde mai încape și jobul :))). 

 

Astazi plecam pe continent și sunt stresată ca bate vântul și mi se va face rău pe vapor. Asta e, îmi va trece. 

Mergem la un workshop de fotografie (eu merg, ovi ma însoțeste, avem o zi Pt noi doi sa vedem orașul) și pare foarte interesant. E prima data când particip la așa ceva.

 

Silvia a luat și ea primul A de liceană, la engleză, la un proiect individual. A fost lăudata Pt limba elevata pe care o folosește și modul in care folosește cuvintele. La matematica muncește de zor, dar nu are așteptări prea mari, doar sa treacă :). Chimia zice ca e Ok, biologia la fel. Iar restul materiilor ii plac. 

S-a integrat foarte bine, ii place clasa. Are un băiat cu care se plac reciproc, sunt mult timp împreuna. A fost băiatul la noi intr-o sâmbăta, s-au uitat la filme, s-au plimbat, seara la 23 era încă aici. In camera la ea, se uitau la filme. Noi ne-am culcat. Dimineața am aflat ca au adormit, s-au trezit pe la 3 noaptea și au dormit mai departe :). Dimineața la 8 a plecat băiatul. 

Ieri a fost Silvia la el, dar azi au școala, ea a venit la 21.30 acasa :). Pana acum am convenit ca nu vine mai târziu de ora 22 acasa, excepție e un party și atunci vrem sa știm cum vine acasa. In Noiembrie, de Halloween va fi primul. 

 

Laura, multe imbratisari, sa pui amintiri frumoase in sertar, in weekendul ce vine. 

 

Va pup pe toate, nu apuc sa va scriu la fiecare. 

 

Mai viu Io. 

 



#692
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 19 septembrie 2019 - 10:35

a propos de pianisti. favoritul meu all times fara niciun dubiu este Arthur Rubinstein. usurinta si eleganta lui mi se par inegalabile. daca aveti timp ascultati aici concertul 3 al lui Beethoven: https://www.youtube....h?v=OCPzb9lSldk

 

si tineti minte ca avea peste 80 de ani in filmare. ma uit de ani intregi la mainile lui si nu imi vine sa cred.

 acum ascult. minunat!

i-am urmarit si mainile, aproape imposibil de crezut, da!



#693
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 19 septembrie 2019 - 10:46

Miha, sa aveti o zi frumoasa pe continent! pare un plan bun, e super ca poti sa reiei job-ul treptat.

se pare ca e perioada fluturilor si indragostelilor, si Marcia si Silvia...

 

 

Daniela, se pare ca doar cateva zile va fi frig, apoi o sa vina iar caldura. Deci o sa mai ai o perioada de soare si vreme buna! 



#694
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 19 septembrie 2019 - 10:55

Silvi, e obligat angajatorul, după un medical de minim 2 luni Pt stres care e relatat la locul de munca, sa organizeze un plan de reabilitare, împreuna cu cel in cauza. Și eu pun condițiile. Așa e legea, nu face nimeni de drag :). Șefa ma întreba acum 2 săptămâni dacă nu ma întorc mai repede, sa nu intru in programul de reabilitare :)). Fiecare cu interesul sau. :). Acum 2 săptămâni nu eram încă sigura când ma întorc, nu eram așa bine ca azi. 

 

Da, fluturași in stomace adolescentine :). 

 



#695
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 septembrie 2019 - 11:00

 va creste mandra ( [biz] e fetita).

 

 

Felicitari! Sarcina usoara.

 

Sanatate multa lui Patrick.

Pai sotul e bolnav si se pune pe munca? 



#696
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 septembrie 2019 - 13:30

Anja, pe ce domeniu vrei sa faci start-up?

 

Viv, sper ca vei rezolva rapid problemutele.

 

Rox, superb concertul ala.

 

Daniela, salut inapoi  [flo2]

 

Silvi, ma bucur ca Iuli a revenit la sentimente mai bune.



#697
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 19 septembrie 2019 - 16:35

Silvi, Ioana fac start-up pe ce ma pricep, adica technologie :))). Am multe idei, unele aplicatii, altele produse, unele cu virtual reality altele cu Ultralow band communication, ..chestii din astea :)))

Chiar ca e perioada fluturasilor... la noi inca suintem la faza de omida :))

Rox, ma uit la concert cand ajung acasa.



#698
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 20 septembrie 2019 - 09:05

buna dimineata!

 

ce cuminti si tacute sunteti! 

 

astazi este ziua dnei T. am aflat deabia astazi asa ca nu i-am pregatit nimic dar o sa merg sa ii iau un buchet de flori cand plec de la munca.

 

in wek-endul asta am in plan sa scot hainele de toamna sa le sortez pe astea de vara, sa fac rocada la incaltaminte ...chestii administrative.

 

zile frumoase tuturor!



#699
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 20 septembrie 2019 - 10:17

Neatza! 

 

Am ajuns cu bine azi noapte târziu in Helsingborg. Stam la un hotel fancy in centru, chiar in buricul târgului. Tocmai am luat micul dejun, din acela bufet suedez, cu de toate :).

 Din păcate e înorat și ploua mărunt, dar tot mergem sa vedem orașul, sunt câteva obiective de vizitat. 

 

Mâine dimineața mergem la un castel, acolo se vor tine cele doua zile de workshop și vom dormi acolo a treia noapte. In program sunt trei workshop afara, timp de doua ore, in grupuri mici, cu câte un fotograf cunoscut. Eu nu apuc sa merg la al treilea, trebuie sa plecam la vapor, duminica. Am avut de ales din 6 workshop-uri, eu am ales un workshop de fotografiat cu drona și unul de fotografie de natura, peisaje. Vom merge acolo in apropierea castelului. Abia aștept! 

Pe lângă astea sunt câteva prelegeri (așa le spune?), cursuri, prezentări poate e mai corect. O expoziție foto care încă nu știu ce cuprinde, probabil si aparatura, obiective. 

Mi-am rezervat și prezentare de portofoliu (era separat) și trei fotografi îmi vor comenta/critica/da sfaturi la 15 fotografii pe care le-am ales eu. 

E și un concurs foto pe grupul celor care participa la acest eveniment,  am văzut mai multe fotografii foarte bune. Altele mai puțin bune :). Nu am nicio șansa sa câștig :). Dar am trimis și eu o fotografie :). 

 

Cam asta va fi weekendul meu :). 

 

Numai bine! 

 



#700
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 20 septembrie 2019 - 10:46

Silvi, Ioana fac start-up pe ce ma pricep, adica technologie :))). Am multe idei, unele aplicatii, altele produse, unele cu virtual reality altele cu Ultralow band communication

 

 

WOW! Suna impresionant. Succes!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -