Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul pluteste pe valurile verii


718 raspunsuri la acest subiect

#661
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 10:35

Buna dimineata!

 

Socrul meu a fost intepat de o albina si alergic fiind a petrecut o noapte la reanimare. Acum e bine. De dimineata am fost sa ii duc actele la spital si sa vad cum e si l-am gasit tare trist ca a pierdut meciul...

 

Mica tot asa plange cand o las, dar apoi e ok.

 

C a avut testare ieri la matematica si azi la romana. Maine avem sedinta cu parintii.

 

Viv, pune o poza sa te vedem. Sa iti fie de bine schimbarea! [flo2]



#662
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 10:42

Lauranico, cred ca e doar o faza...si Crina a facut pauza 3 saptamani cu antrenamentele, pentru ca am fost plecati si pentru ca nu era antrenorul ei si nu s-a dus cu cei mari (nu prea in elementul ei cu cei mari) si i-a venit putin greu saptamana trecuta. dar acum e ok.

spor la munca!

 

Ella, trebuia sa fiti parinti de gasca si sa stati pana la miezul noptii macar [:)]



#663
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 10:56

Servus pinguini

 

Silvi, asa am primit instructiuni [:D]  Robin trebuia sa plece la 10, nu putea sta mai mult. Mi-a povestit mandra aseara cum a fost, cica s-au si pupat  [:I] se vad azi la scoala, merg impreuna sa manance la pranz.

Ea a facut ieri febra (avea 38.4, o durea capul si in gat), i-am dat parasinus, miere cu lamaie si faringosept. Azi era ok, febra trecuse, o mai ustura putin in gat. Sper sa fie ok maine cand zburam spre tarile calde.

 

Am facut online check-in deja, diseara ducem valizele la aeroport, iar dupa mergem la restaurantul indian (la care nu am mai fost de ft mult timp).

 

Fratelo e ceva mai bine, infectia s-a mai redus, saptamana asta hotarasc ce vor face mai departe. Sunt si eu mai linistita, cand vad ca el e asa. 

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 17 septembrie 2019 - 10:57 .


#664
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 11:00

Buna dimi,

 

Ella, ma bucur ca fratello e mai bine.

 

Viv, sa iti fie de bine tunsoarea.

 

Eu aseara m-am apucat sa infiintez un club de carte online - si ma simt ca o baba digitala, dar am reusit.



#665
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 12:59

Multumesc mult Ioana  [flo2]

 

Mi-a scris cumnata mai devreme (a sunat-o doctorita lui si a fost la el si seful clinicii de gastro), lui fratelo vor sa-i mai faca un RMN saptamana asta si dupa decid daca il lasa acasa, cu perfuzii. Asa ca s-ar putea sa scape de operatie. Dupa ce ia in greutate, il baga pe studii pt Crohn. Vorbesc cu ea diseara, imi povesteste mai multe. Doamne ajuta. 


Editat de Ella73, 17 septembrie 2019 - 13:01 .


#666
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 13:43

Salutari! 

 

Lauranico, ma bucur ca ai mai dat un semn de viata [pup]. Rares nu a mai vrut la antrenament la handbal cand au venit in echipa niste baieti care se purtau f urat, si pe teren si in vestiare , iar profesorul nu facea mai nimic sa ii opreasca. Sper sa fie doar o faza si Ramona sa vrea sa continue, sa nu renunte acum cand incepusera sa aiba rezultate. 

 

Ella, ma bucur ca fratele tau e in fiecare zi mai bine. Drum bun si distractie placuta voua! 

 

Silvi, sanatate socrului! Nasol tare cu alergiile astea.

 

Viviana, sa iti fie de bine schimbarea de look. S-a intors domnisoara? A reusit sa se bronzeze?

 

Ioana, clubul e in limba engleza? Ce mai citesti zilele astea? Eu aveam pe noptiera de ceva timp si m-am apucat aseara de "Mastile fricii". Inca nu am nici o impresie.  Am terminat zilele trecute "Vara in care mama a avut ochii verzi" .  Cam depresive lecturile mele ...  

 

La noi nimic nou sau interesant, E tot mai racoare si mai toamna. Ni s-au copt strugurii in gradina, miros asa frumos!  



#667
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 14:10

Ella, in sfarsit am primit azi o veste buna! Ma bucur pentru Fratello si ii doresc sa fie din ce in ce mai bine.

 

====

Domnisoara va veni maine cu display-ul telefonului crapat, probabil bronzata. Sper sa nu aduca acasa meduza imensa cu care s-a fotografiat.



#668
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 14:25

Multumesc mult   [pup] ma bucur si eu pt el. Sper sa fie totul bine si sa revina cat mai repede acasa.

Ieri a avut o asistenta din Italia (am inteles de la cumnata ca au vorbit in italiana; el a lucrat la Fiat si a invatat atunci) si una din Serbia, dar care vorbea romaneste. Asistenta din Serbia trebuia sa-i schimbe bandajul de la cateter, care e undeva intre gat si umar..si ii spune in romana : acum trebuie sa umblu la gusa  [:-)))] fratelo si cumnata cu ochii mari, ce-o fi vrut sa zica, ca el gusa nu are  [:-/]

 

Viv, esti figura  [:-)))] sa-ti fie de bine tunsoarea.



#669
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 19:24

[hia]

 

Ella ma bucur ca e mai bine fratele tau [cupisi]  Doamne ajuta!  [pup]

 

viv sa-ti fie de bine tunsoarea!  [:)]

 

Laura mama ta cum se mai simte?  [flo2]

 

va pup [floare3]



#670
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 septembrie 2019 - 19:47

[:D]  bineinteles ca domnisoara nu s-a ostenit  sa-si cumpere costum de baie. A stat la plaja in tricou si chiloti. Nu mai e  sezon, lume.

 

Mianna, Silvia fost in Stuf si in Yuva.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -