Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul pluteste pe valurile verii


718 raspunsuri la acest subiect

#361
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 23 august 2019 - 13:24

Buna dimi,
 
Silvi, distractie placuta in concediu. Sper sa te simti bine, in ciuda menstrei.
 
Miha, ma bucur ca SIlvia este fericita cu liceul. Diana ce mai face? Mira e foarte scumpa.
 
Moon, inainte de CIC nu erau cele 126 de zile de concediu care se putea lua prenatal si post natal? Bine, poate bat campii ca asa era in 2010, multa vreme a trecut de atunci.
 
Si ptr mine revenirea la scoala e [zid] Trezitul ca trezitul, dar impachetatul sa iesim pe usa + mancare ptr pranz + alergat de la munca la scoala sa le iau, da, m-as lipsi bucuroasa de astea.

Ba da, fix asa e, prenatal și postnatal, dar trebuie sa ma lămuresc cum le împart o sa întreb la serviciu (dar nu acum). La băieți, am luat doar postnatal, căci și eu ca și Silvi am născut mai devreme. Ma rog, mai e mult pana atunci. Asa e Silvi, și eu sper sa se acomodezee.Dar cea mica nu mănâncă la gradii? Mie directoarea nu mi-a zis de pachet a zis ca vor avea 2 mese și 2 gustări iar contribuția de hrana e de 15 lei pe zi/copil. Și mi se pare ok asa, practic sunt luați la 18,si acasă mai mănâncă cina, plus ce o sa le mai dau pe mașină. P. S. Ioana dacă este ok, as putea veni și eu.

#362
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 august 2019 - 13:39

Ioana, mersi de întrebare. Diana face bine, adora Ciprul.

A constatat ca nu e făcută sa lucreze nopți, așa cum face acum. Ma rog, nu nopți întregi, dar in multe “zile” ajunge acasa la 3-4 dimineața, deși teoretic la 12-1 ar trebui sa fie acasa. Avioane întârziate din UK mai ales dar și de aici din nord. Uneori începe munca la 13-14, alteori la 17-18, depinde de zi, nu e un program fix. Mai are doua luni. Nu prea apuca sa facă multe in timpul liber și asta o cam da peste cap. Dar acum știe sa nu mai ia astfel de joburi. 

Nu știu dacă am scris, dar sezonul de iarna merge din nou in Åre, la același hotel, de data asta la Recepția hotelului, program de zi/seara. Și sezonul de vara 2020 merge cu TUI in Creta, dar pe alta poziție. Ca guest realations la un Family hotel. Tot program de zi. Încă nu s-a saturat sa vadă lumea :). 

Mi-e tare dor de ea, vorbim mult in scris, uneori la telefon. O sa vina acasa la început de Noiembrie, sta puțin și pleacă in Åre. 

 

 



#363
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 august 2019 - 14:35

OK pescuiesc telefonul cu nr romanesc de pe udne l-oi fi lasat si dau un semn.

 

Mai vine altcineva?

Vivi doreste mult sa vina. Poate doar pana pe 28 august inclusiv.  Vorbim si cu restul si  vedem...

Daca alegem data de 27 e bine pentru tine?



#364
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 23 august 2019 - 19:22

[hia]

 

moon multumesc  [:)] sper  [flo2]

 

Ioana mersi  [flo2]  ma documentez.

 

va pup.



#365
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 25 august 2019 - 21:54

m-am intors azi de la Istanbul - a fost tare fain! - si normal ca vreau si eu la intalnire [:)]



#366
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 26 august 2019 - 09:12

Buna ziua!

 

am avut un week-end tare aglomerat. ne-am intalnit cu un prieten al sotului plecat in America de multi ani si am stat la povesti, am fost la cineva care are stupi si au vazut fetele cum scoate miere, ustensilele etc, apoi am fost la o casa pescareasca pe malul baltii... astazi dimineata le-am lasat dormind, ceea ce se intampla foarte rar.

 

Moon, asa a mers si C pana s-a nascut sora-sa la program prelungit, de la 7.30 la 17.30. cu 2 mese si doua gustari dar plateam putin mai mult pe zi. lunea puneau meniul pe toat saptamana. C seara nu prea mai manca acasa, doar gustari si rar mancare gatita.

Mica insa va merge la gradinita de stat cu program scurt. mananca mic dejun acasa si pachet de acasa la ora 10. la pranz este luata acasa.

 

Miha, tare bine suna ce face Diana. faptul ca sta asa mult intr-o locatie ii permite sa cunoasca cu adevarat viata de acolo. nu e doar o vacanta in care iei contact mai putin cu viata obisnuita a localnicilor. Creta anul viitor? super!

 

ce frumos ca va intalniti iar.

eu am ajuns in Bucuresti  duminica pe 4 august dar nu stiam ca o sa ajung asa ca nu v-am anuntat. ne-a prins si ploaia si asta nu m-a bucurat. ne-am plimbat putin, am mancat si am plecat. 

 

 



#367
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 26 august 2019 - 13:54

Buna dimi,

 

Silvi, distractie placuta in concediu. Sper sa te simti bine, in ciuda menstrei.

 

 

Multumesc! [flo2]



#368
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 august 2019 - 21:47

Buna seara! 

 

Am început săptămâna frumos. O zi de plaja și baie in mare, avem trei zile de canicula. Mâine și poimâine repetir. 

 

Numai bine! 



#369
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.698 mesaje

Postat 26 august 2019 - 22:14

Si la noi e f cald de citeva zile, de poimâine se mai răcorește . 

William tot mai tușește.... f mulți copiii sunt bolnavi in perioada asta.

 



#370
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 26 august 2019 - 23:29

Ah și weekendul l-am petrecut făcând turism pe insula. Am un proiect pe care vreau sa îl fac de câțiva ani. Acum am găsit momentul. Sa vizitez și fotografiez toate cele 103 (din care 93 funcționale) biserici de pe insula. Toate sunt construite între 1100-1300, au picturi pe sticla originale din acea perioada, multe din ele renovate și mobilate din sec. 18 și 19. Am ajuns astfel intr-o zona a insulei unde nu am fost niciodată, dacă va puteți imagina :). Am găsit și restaurante încă deschise, la care nu am mâncat niciodată.

 

Una peste alta, încep sa ma simt din ce in ce mai bine. Numai sa nu ma gândesc la job...atunci ma apuca iar durerea de cap :(. 

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -